Antwort Co pěstovat na prodej? Weitere Antworten – Co se vyplatí pěstovat

Co pěstovat na prodej?
Obecně se vyplatí pěstovat

Zeleninu, která je drahá (například česnek nebo chřest). Zeleninu, kterou seženete obtížněji (například topinambury). Zeleninu, kterou nepořídíte za dobrou cenu v dobré kvalitě (například rajčata). Zeleninu, o které chcete mít jistotu, že vyrůstala bez chemie a v přirozených podmínkách.Nejdůležitější skupinou plodin jsou u nás obilniny, které pokrývají více než polovinu osevních ploch. Do rostlinných komodit patří obiloviny, olejniny, luskoviny, pícniny, cukrová řepa a brambory, dále ovoce, zelenina, chmel, réva vinná, léčivé, aromatické a kořeninové rostliny, květiny a školkařské výpěstky.Většinou je dobré kombinovat pouze dvě rostliny. Pokud byste jich chtěli pěstovat společně více, počet možných kombinací už není tak velký. Vzájemně se podporují nebo jsou k sobě neutrální například cibule, mrkev, hrách a kopr. Zkuste klidně i kombinaci jahody, česnek, pórek a polníček.

Co je jednoduche na pestovani : Do skleníků, které už začínají být hezky prohřáté od sluníčka, vyséváme kedlubny a saláty. Pokud je dostatečné teplo, tak i okurky. Přímo na záhon lze vysévat cibuli, petržel, mrkev, hrách, mangold, ředkvičky a ředkve, vodnice, dokonce už i zelí a salát.

Jak pěstovat dobromysl

Pěstování dobromysli je velmi jednoduché. Stačí ji vsadit na teplé a sušší místo a do dobře propustné půdy, která by měla mít zvýšený obsah vápníku. Nemusí se ani příliš zalévat, dařit se jí totiž bude i bez vydatné zálivky. Sama roste rychle a spontánně.

Co pěstovat v unoru : Konkrétně můžete v únoru vysévat: papriky, lilek, ředkvičky, salát, celer, brokolici, mrkev a petržel.

Na polích pěstujeme především obilniny, oko- paniny, luskoviny, ale i olejniny, pícniny, textilní plodiny a různé druhy zeleniny. Rostliny pěstované na poli nazýváme polní plodiny.

Vedle žita, ovsa, ječmene a různých druhů pšenice se na poli nacházeli len pro výrobu plátna, různé odrůdy řepy a později brambory. Dříve se pěstovaly na poli dnes téměř neznámé odrůdy pšenice, jako špalda dvouzrnka a jednozrnka.

Jaké druhy zeleniny nesmíte nikdy sázet vedle sebe

Co nepěstovat vedle sebe – konkrétní příklady

  • červená řepa, salát X špenát.
  • zelí X jahody.
  • kapusta kadavá X růžičková kapusta.
  • okurky X rajčata, zelí, květák, růžičková kapusta, brokolice.
  • fazole X fenykl.
  • šalotka X hrách, fazole.

Nedáváme k sobě například plodiny, které mají stejné nebo podobné nároky na živiny a zároveň stejné odpadní látky, jako jsou například papriky, rajčata a okurky, ale spíše se snažíme kombinovat tyto rostliny jinak. Okurky s koprem, kopr má ráda i mrkev a třeba červená řepa.Nenáročná zelenina na pěstování ve fóliovníku

  1. Ředkvička.
  2. Hrách.
  3. Jahody.
  4. Česnek.
  5. Listová zelenina jako hlávkový salát.
  6. Rajčata.
  7. Cibule.
  8. Brambory.


Zelenina je typ potravin, které můžeme jíst celoročně. Je však důležité, abychom se zaměřili na sezónní plodiny. V podzimním a zimním období je ideální kořenová zelenina, fenykl, dýně, kapusta, zelí, červená řepa, cibule, česnek a pórek.

Co leci dobromysl : Dobromysl podporuje trávení, působí jako antioxidant, přispívá správné funkci kardiovaskulárního systému, žlučníku a jater, podporuje laktaci, dýchací cesty a imunitní systém.

Kdy sušit dobromysl : Olistěnou nať seřezáváme asi 5 cm nad zemí nejlépe v červnu a v červenci kolem 12. hodiny. Suší se ve slabé vrstvě nebo ve svazečcích ve stínu nebo při umělé teplotě do 35 °C. Schne dobře a při dosoušení ji můžeme vrstvit až do výše 40 cm.

Co se dá delat na zahradě v únoru

V únoru lze začít se sklízením ozimové cibule, špenátu či růžičkové kapusty. V teplejších oblastech už můžete začít vysévat cibuli, mrkev, ředkvičky a špenát. Ovšem nezapomeňte je přikrýt netkanou textilií, aby vám je mráz nezničil. Některé druhy zeleniny a bylinek už začněte připravovat na ranou výsadbu.

Do truhlíků se skvěle hodí tulipány (Tulipa), modřence (Muscari), ladoňky (Scilla), snědky (Ornithogalum balansae), sedmikráska plnokvětá (Bellis perennis), primule (Primula), hyacinty (Hyacinthus), krokusy (Crocus), puškinie (Puschkinia), violka zahradní neboli maceška (Viola x wittrockiana), pomněnky (Myosotis), …Na zásaditých půdách se pěstují rostliny, které se obecně označují jako bazifyty či alkalofyty. Patří mezi ně třeba bučiny, lipiny nebo společenstva bazofilních teplomilných dubů. Dále jsou to pak některá travní společenstva, sukulenty nebo vegetace vápnitých skal. Také ječmen nebo vojtěška patří mezi bazifyty.

Co najdeme na poli : Pole je ekosystém uměle vytvořený člověkem. Na polích pěstujeme především obilniny, oko- paniny, luskoviny, ale i olejniny, pícniny, textilní plodiny a různé druhy zeleniny. Rostliny pěstované na poli nazýváme polní plodiny.