Antwort Co proti okusu? Weitere Antworten – Čím natřít stromky proti okusu

Co proti okusu?
Repelentní nátěrová hmota CERVACOL EXTRA na ochranu listnatých a jehličnatých dřevin proti zimnímu okusu zvěří. Proti okusu chrání trojím způsobem – má charakteristický zápach, odpuzuje namodralou lesklou barvou, obsahuje křemičitý písek.zpravidla začátkem října, a ochrana musí být provedena nejpozději do konce listopadu. Repelenty proti zimnímu okusu mají až 6-ti měsíční účinnost, takže ošetření zpravidla ochrání stromky po celé zimní období.Nejčastější ochrana stromků

Nejvíce se používá plastová nebo kovová plotovina, ale i ochranný tubus, který snižuje účinky UV záření. Důležitým faktorem je barva i materiál chráničky. Tmavá barva plastových chrániček přitahuje sluneční paprsky a to má za následek nežádoucí ohřívání kmínku rostliny.

Jak oplotit strom : Oplocení každého stromku zvlášť

Nejčastěji se používá celoplastové pletivo Polynet, které je levné, odolné a pevné. Navíc se dá srolovat a v případě potřeby zase použít jinde. Pro oplocení malých stromků lze využít rovněž šestihranné králičí pletivo, případně i pletivo na voliéry.

Jak ošetřit okousané stromky

Silně okousané větve odstraníme a rány ošetříme stromovým balzámem, latexem nebo štěpařským voskem. Ohlodaný kmínek představuje větší problém. Na rány po okusu je nejlepší použít stromový balzám, protože štěpařský vosk se při nízkých teplotách špatně roztírá.

Co dát kolem stromků : Mulčování stromů

Ideální varianta mulče je vrstva 20–30 cm hnoje/kompostu, kterou přikryjete 5–10 cm dřevní štěpky (z listnatých dřevin) nebo slámou. Štěpka či sláma má především tu funkci, že hnůj nevysychá, a samozřejmě obsahuje i dost uhlíku, takže se hnůj lépe vstřebává.

Ochrana stromků proti okusu zvěří se zajišťuje dvěma způsoby. Mechanicky pomocí pletiv a ochranných plastových návleků na stromy, a chemicky pomocí repelentů. Ty nechtěná zvířata odpuzují, takže se ke stromkům ani nepřiblíží. Z chemických produktů se v praxi osvědčuje univerzální odpuzovač divoké zvěře řady.

V období října až prosince (do prvních mrazů) poskytněte službu stromkům vy, aby měly v příští sezóně dost kondice na bohatou a zdravou úrodu. Proč se právě tradičně nazývané hašené vápno považuje za nejlepší přirozenou ochranu před mrazy a dalšími nástrahami

Jak ochránit zahradu před zvěří

Pro stromy je nejvhodnější mechanická ochrana

Co se týče životnosti, funkčnosti i pořizovací ceny, vítězí pravděpodobně dobře umístěná a zajištěná pletivová bariéra kmene. Pokud by se jednalo o ochranu solitérních stromů, kde by pro vás byla důležitá i estetická stránka, můžete kmeny obehnat i dřevěným plůtkem.Stromek umístěte do jámy a zasypte zeminou. Půdu v okolí důkladně ušlapejte, aby se kořeny neobnažily. Strom je dobré podepřít pevným kůlem. Zálivka po výsadbě by měla být důkladná, stejně tak i v následujících dnech, pokud není deštivé počasí.Mechanicky poškozený kmen

Nanejvýš lze odstranit nožem a nebo škrabkou zbytky poškozené kůry, která brání zarůstání místa poškození kalusem (hojivým pletivem, pomocí kterého strom sám regeneruje). Je též vhodné přihnojení, kterým hojení poškozených míst stromu kalusem urychlíme.

Zajíci, králíci nebo srnky mohou poškodit kmínky mladých stromů do té míry, že bývá problematické dřeviny zachránit. Ožerky je třeba co nejrychleji ošetřit proti vysychání. Okousaná místa stromků natřeme fermežovou, neředěnou latexovou nebo vodou ředitelnou akrylátovou barvou. Dobře se hodí stromový balzám.

Co vysadit kolem stromů : Pod stromy se bude dařit stínomilným rostlinám. Najdete je mezi trvalkami, okrasnými travami, kapraďorosty, cibulovinami, hlíznatými rostlinami i dřevinami. Často jde o nenáročné a rychle se rozrůstající druhy, které v ideálních podmínkách zakrátko vytvoří souvislou pokrývku půdy.

Jak hluboko sázet třešně : Jak hluboko zasadit třešeň

Pro výsadbu třešně samozřejmě bude potřeba vyhloubit dostatečně velkou jámu. Ta by měla být přiměřená k velikosti kořenů, které strom má. Obecně můžeme říct, že by jáma měla být zhruba 40 cm hluboká a 70 cm široká.

Jaký postřik na ovocné stromy

Lze doporučit např. postřik Mospilan 20 SP nebo Sulka (při vyšších teplotách 20-25°C může pálit). Jarní postřik stromů (jabloní, třešní, švestek, drobného ovoce okrasných dřevin a rostlin,…) aplikujeme ke konci vegetačního klidu, na počátku rašení, do stádia zeleného až růžového poupěte, kdy už jsou škůdci vylíhlí.

Pokud chcete zamezit okusování stromků nebo jen odpudit srnce, divočáky, lišky či kuny od určitých míst (pozemní komunikace, pole), aplikujte tekutý odpuzovač Nepříjemný zápach lidského potu a pachu velkých šelem zvířata odradí. Při ochraně půdy či auta před kunami využijete účinný repelent proti kunám.Čím stromy natírat

Klasickým přípravkem je vápenné mléko, které si lehce každý pěstitel namíchá doma. Hašené vápno (hydroxid vápenatý) smícháte s vodou a „mléko“ je hotové. Optimální je 20% roztok, do nějž můžete přidat i trošku hlíny. Hlína se přidává do směsi z důvodu lepšího přilnutí barvy ke kůře.

Čím natřít rez na stromě : Rány po řezu doporučujeme zamazat: bílou latexovou barvou + fungicid + růstový stimulátor. stromovým balzámem.