Antwort Co použít místo zakysané smetany? Weitere Antworten – Co použít místo smetany

Co použít místo zakysané smetany?
Použijte pouze mléko (ve stejném množství jako smetanu) a 1 až 2 lžičky citrónové šťávy. Až omáčku či polévku dovaříte, tedy odstavíte z plotny, přidejte do ní pár kousků vychlazeného másla. V případě, že jste zvyklí zahušťovat omáčku až potom, co si ji nandáte na talíř, použijte místo smetany jen řecký jogurt.Postup je velmi jednoduchý – ve smetaně ke šlehání (alespoň 30 % tuku), kterou jsme si zahřáli na 40 °C, rozmícháme smetanový zákys, podmáslí, jogurt, kefír či jiný mléčný zakysaný produkt (na 500 g smetany zhruba 30 g zakysaného výrobku). Přikryjeme a necháme stát při pokojové teplotě 24 hodin.Je to to same.

Čím ochutit zakysanou smetanu : Zakysanou smetanu můžete libovolně dochutit např. marmeládou, kakaem, rozpuštěnou čokoládou, skořicí nebo limetkou. Hustý a nadýchaný krém, který bude držet tvar, vznikne, pokud do kysané smetany přidáte trochu šlehačky.

Čím nahradit zakysanou smetanu v těstě

Zakysaná smetana: Použijte 1 hrnek bílého jogurtu, kysaného podmáslí, tedy stejné množství. Nebo smíchejte 1 hrnkem mléka s 1 a 1/4 lžičkou octa a nechte 5 minut odstát. Zakysanou smetanu také můžete vyrobit smícháním 1 hrnku smetanového jogurtu s 1/3 hrnku mléka a 2 lžičkami citronové šťávy.

Jak zdrave nahradit smetanu : Smetanu či šlehačku je možné nahradit jogurtem nebo sýry typu Lučina, žervé či taveným sýrem. Majonézu můžeme také nahradit jogurtem.

Zakysaná či kysaná smetana je v kuchyni široce využívaný mléčný výrobek, který se v obchodech prodává s různým obsahem mléčného tuku v rozmezí nejčastěji od 10 do 38 %. Vyrábí se odstředěním tuku z mléka, který se následně pasterizuje a poté očkuje ušlechtilými bakteriemi mléčného kysání.

Šlehačku můžeme lehce nahradit zakysanou smetanou, jogurtem nebo sýrem mascarpone. Rostlinné alternativy se hodí pro vegetariány a bílková šlehačka pro osoby s intolerancí na laktózu.

Jak se dělá zakysaná smetana

Vyrábí se odstředěním tuku z mléka, který se následně pasterizuje a poté očkuje ušlechtilými bakteriemi mléčného kysání. Po prokysání, které může probíhat buď v mlékárenských cisternách, nebo přímo ve spotřebitelských obalech, se výrobek s označením zakysaná smetana již nesmí tepelně ošetřit.Popis produktu. Zakysaná smetana 15 % tuku.Smetanu před přidáním do omáčky zahřejte na pokojovou teplotu. Díky tomu nedojde k výrazným změnám teploty, které by mohly způsobit srážení smetany. Smetanu přidejte až jako poslední surovinu. Už ji nevařte, jen krátce prohřejte a promíchejte v omáčce.

Co zakysaná smetana obsahuje

  • kcal: 239 kcal. Sacharidy: 3,2 g. Proteiny: 2,6 g. Tuky: 24 g.
  • Vitamin A: 240 µg. Vitamin B1: 0,04 mg. Vitamin B2: 0,14 mg. Vitamin B6: 0,02 mg. Vitamin C: 1 mg. Vitamin E: 0,7 mg.
  • Vápník: 93 mg. Železo: 0,1 mg. Draslík: 133 mg. Hořčík: 10 mg. Sodík: 49 mg.

Jaká smetana na zapékání : Pro zapékání volíme co nejtučnější smetanu. Platí zde pravidlo "čím tučnější smetana, tím je tepelně stabilnější". Proto smetana ke šlehání je zde tou nejlepší volbou. Obsahuje 30 % tuku a máme s ní jistotu, že se během zapékání nesrazí.

Jakou smetanu při Diete : "Při dietě doporučujeme nahradit nízkotučným nebo polotučným mlékem šlehačku a smetanu na vaření. Jako nápoj mléko ale nedoporučujeme, protože dodá zbytečné kalorie.

Jaký je rozdíl mezi zakysanou smetanou a smetanou ke šlehání

Smetana se získává sbíráním nebo odstřeďováním a v obchodě se prodává sladká nebo kysaná (v řadě jazyků se původně ruský výraz smetana užívá právě pro zakysanou smetanu). Obsahuje nejméně 10 % tuku. Smetana, která má alespoň 30 % tuku, se nazývá smetana ke šlehání a slouží k výrobě šlehačky.

Pokud máme doma vysokoprocentní šlehačku a bojíme se, že nám při šlehání neztuhne, můžeme si vyrobit ztužovač z moučkového cukru a škrobu. Postup je snadný a rychlý, obě dvě potřebné suroviny jsou trvanlivé a obvykle je máme doma v zásobě.Zásobárna vápníku i železa

Proto je lepší volbou doplňovat vápník zakysaným mlékem než klasickým. Dále je díky přítomnosti probiotik pro organismus jednodušší využít vitamin K, kterého jsou zakysané mléčné výrobky také dobrým zdrojem. Má příznivý vliv na nervovou soustavu, krvetvorbu i na vzhled vlasů, nehtů či kůže.

Jakou smetanu na omáčku : Čím tučnější smetana, tím je tepelně stabilnější.

Na zapékání pokrmů se jednoznačně nejlépe hodí vysokotučné smetany; smetana na vaření by se vám při vysokých teplotách vysrážela. Použijete-li tučnou smetanu na zjemnění omáčky nebo polévky, výsledek bude jemnější a chuťově plnější než po přidání smetany na vaření.