Antwort Co potrebuje juka? Weitere Antworten – Jak často zalévat juku

Co potrebuje juka?
Zalévání: Juky jsou sukulentní rostliny, které snáší sucho lépe než přemokření. Zalévejte je zřídka, ale důkladně. Během léta můžete zalévat jednou až dvakrát měsíčně, zatímco v zimě by zalévání mělo být minimální.Zvolíme pro ni místo chráněné před přímým sluncem, průvanem a deštěm. Na podzim rostlinu přemístíme zpět do interiéru na světlé místo, kde teploty neklesají pod 10 °C. Zaléváme raději častěji a malými dávkami, protože je náchylná na přelití. To by mělo za následek uvadání listů a zahnívání kořenů.Dobrý den, listy juky odspodu žloutnou, pokud je rostlina na příliš tmavém stanovišti.

Jak oživit juku : Pokud chcete namnožit rostlinku juky, nejlépe se vám bude dařit, když na jaře odříznete řízky z rostliny a necháte je ve vodě zakořenit. Ty poté zasaďte dle návodu výše a zvyšte péči o tyto mladé rostliny. Tip: Na odřezání řízků vždy používejte velmi ostré a čisté náčiní.

Jak uříznout juku

Svou juku můžete seříznout. Dělá se to obvykle na začátku vegetačního období. Kmínek můžete rozřezat na dílky 10 cm dlouhé a použít k dalšímu množení po stimulaci řízku na spodní straně práškovým stimulátorem .

Kdy dát juku ven : Proto rostlinu umístěte na místo s dostatkem slunečního světla, kde bude mít asi pět hodin přísunu slunce. Ideální je pro juku místo u okna orientovaného na jih. Dbejte na to, aby rostlina nebyla umístěna v průvanu nebo v blízkosti topení. Na léto můžete juku přemístit ven.

Aby juka stále dobře vypadala, odtrháváme staré, suché spodní listy. Vyškubnout můžeme i ty, které netrčí vzhůru a obloukovitě převisají. Po odkvětu odstraňujeme celé stvoly.

Rostlina je bledá a listy žloutnou Dopřejte jí světlo a slunce! Jestliže si všímáte, že rostlina postupně bledne a lístky žloutnou, je možné, že nemá dostatek světla. Nejdříve si dle druhu rostliny ověřte, jaké podmínky jsou pro ni ideální (polostín, slunné místo apod.), a poté ji zkuste najít nový, vhodnější prostor.

Proč usychají listy

Příliš chladno – listy opadávají a vadnou. Příliš teplo a sucho – listy hnědnou a usychají. Nedostatek živin – listy odspodu žloutnou, mohou být i hnědožluté; listy jsou světle zelené; okraje listů se stáčejí, někdy kadeřavějí; květy jsou malé a bledé; listy odspodu opadávají.TIP na luxusní péči: Odstraňujte průběžně odkvetlé květy, které mohou hyzdit nově se otevírající zejména v deštivém období, kdy mají tendenci rychle zahnívat. Po zimě odřežte krajní listy, které mohou být roztrhané, spálené nebo jinak poškozené a ponechte pouze zdravé, aby rostlina vypadala stále svěže.Hnojení juky je jednoduché – potřebujete tyčinkové nebo tekuté hnojivo určené speciálně pro juky, skvělé je například Kapka na palmy, juky a draceny. Rostlinu je třeba hnojit opatrně, příliš mnoho hnojiva může mít na rostlinu negativní vliv.

S dlouhým obdobím sucha se vyrovnává výborně, vystačí si s vodou z dešťových srážek. Nově vysazené rostliny však do ujmutí zaléváme. Aby juka stále dobře vypadala, odtrháváme staré, suché spodní listy. Vyškubnout můžeme i ty, které netrčí vzhůru a obloukovitě převisají.

Proč Monsteře žloutnou listy : 1. Žloutnutí listů Žloutnutí listů monster bývá většinou způsobeno příliš velkým množstvím vody . Může se jednat o pravidelné zalévání větším množstvím vody, ale monstery však může zežloutnout pár lístků i když měla jen jednou nárazově více vody.

Proč hnědnou listy u kytek : Hnědé a suché listy obvykle značí nedostatek zálivky!

V tom případě byste se měli zamyslet nad tím, zda ji zaléváte dostatečně často.

Co dělat když hnědnou listy

Hnědé a suché listy obvykle značí nedostatek zálivky!

V tom případě byste se měli zamyslet nad tím, zda ji zaléváte dostatečně často. Obvykle se totiž takto projevuje nedostatek závlahy.

Pokud začnou tlustici opadávat listy, mívá to dvě příčiny. Obě jsou způsobeny pěstitelem. Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia.Juku lze snadno množit doma pomocí částí rostliny. Nejčastěji se používají mladé vrcholové výhonky s listy ( 15 – 25 cm dlouhé). Odřízněte výhonky z mateřské rostliny, zapíchněte je do písku/drobného štěrku a za 4 – 8 týdnů nová rostlina zakoření. Důležité je udržovat řízky v polostínu při teplotě přibližně 20 °C.

Čím se Přihnojuje : Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.