Antwort Co potřebuji k vyšívání? Weitere Antworten – Co je potreba k vyšívání

Co potřebuji k vyšívání?
K nezbytným potřebám pro vyšívání patří vyšívací příze. Nabízíme běžné vyšívací bavlnky značky Norma, Mulinky, které jsou silnější a tvořeny z 6 vláken, a Perlovky, které jsou lesklejší a navinuté na klubíčku.Vyšívací látky jsou určené pro všechny druhy vyšívání – kanava, panamka (dříve panama), aida, perlička, mřížka, tesilen. Na látky s pravidelnou strukturou se vyšívá křížkovým nebo polokřížkovým stehem (případně gobelínovým).Vyšívací jehla

Tupé jehly jsou určené pro látky s pravidelnou strukturou jako je kanava. Tupými jehlami většinou vyšíváme křížkovým nebo gobelínovým stehem, jehla nepropichuje jednotlivá vlákna. Jehly s ostrou špičkou jsou určené pro klasické vyšívání např. stonkovým stehem, malování jehlou nebo pro techniku Richelieu.

Jak zakončit vyšívání : Nejjednodušším způsobem je dvojí zahnutí do rubu a prošití na stroji. Velice hezké je začištění ubrusů ažurou. Ve vzdálenosti asi 2 cm od okraje vytáhneme počet nitek, odpovídající požadované šíři ažury. K této mezírce na dvakrát zahneme okraj a zastehujeme.

Jak vyšívat na mikinu

Při potisku barevných mikin s obsahem umělých vláken víc jak 20% je třeba použít blok proti prosakování barvy z materiálu mikiny do barvy potisku. Lze tisknout speciálními efekty jako jsou glitry nebo 3D vystouplý potisk či výšivka. Lze použít reflexní, neonové, metalické či ve tmě svítíci materiály.

Jak se dělá řetízkový steh : Postup, jak na řetízkový steh

  1. Jehlu vpichujeme z rubu na líc, zpět do původního místa a rubem vedeme přes určený počet nitek. Bavlnku otočíme kolem jehly – vytvoří se očko – a vytáhneme.
  2. Vznikne první očko řetízku. Celý steh znovu opakujeme.
  3. Takto se tvoří další očka a vzniká řetízek.

Jako první vyšijeme pomocí duté jehly obrys srdce. Pak postupujeme směrem dovnitř v jednotlivých řadách po obvodu. Technika vyšívání pomocí duté jehly je popsána zde. Pokud pracujete správně, na druhé straně se vytvářejí nadýchané smyčky (měly by být všechny stejně velké).

Navlečení horní nitě

Nejprve zvedněte páku přítlačné patky (ze zadní strany stroje) a otočte ručním kolečkem po straně tak, aby byla zvednutá niťová páka. Vezměte si špulku zvolené nitě a nasuňte ji na kolík horizontální cívky (v horní části stroje). Menší špulky je vhodné zajistit některým z přiložených kolíčků.

Na co se navíjí nit

Základem je elastická pružná nit, která je opletena barevnou přízí. Ta se pak ručně se navíjí na cívku do stroje a používá se při technice „žabičkování“. Teflonová nit: využití najde především při výrobě speciálních pracovních oděvů, protože je odolná vůči chemikáliím.* zakončení "šitím" – vyšíváte-li obrázek, která následně umístíte do rámečku, stačí v rubu konce látky zatočit pod rám, lehce přišít, popř. přilepit. V zadní části obrázku můžete, pro jeho dokonalý vzhled i vzadu, přes rubovou část přišít kus látky, filc nebo zažehlit vlizelinem, stejně jako u klasické výšivky.Při praní se vyhněte agresivním čisticím prostředkům. Používejte jemné prací prostředky určené pro jemné látky, aby nedošlo k poškození vyšívacích nití. Pokud je to možné, volte ruční praní. Tím minimalizujete riziko poškození výšivky při manipulaci v pračce.

Termotransferovací tužka se používá pro přenos obrázků na textil jako je hedvábí, bavlna, len, aj. a také se dá použít pro přenos obrázků na papír, kartón nebo plátno. Barvivo se do látky po zahřátí sublimuje. Termotransferovací tužka spolu s pauzovacím papírem je skvělým pomocníkem pro přenos obrázků na textil.

Jak vyšít uzlík : Jak se vyšívá francouzský uzlík

Francouzský uzlík se většinou vyšívá na látku s plátnovou vazbou. Při vyšívání se jehla omotává jednou nebo dvakrát vyšívací přízí, čímž vznikne uzlík. Pokud chceme mít vyšitý velký uzlík, použijeme silnější přízi.

Kdy vytáhnout stehy : V případě, že byly použity nevstřebatelné stehy nebo kovové svorky, vyndá vám je lékař zhruba 7-12 dní po operaci, a to podle délky a místa zhojené rány. Vlastní doba pro vytažení stehů záleží i na tom, jak se operační rána bude hojit.

Co když praskne steh

nejlepší bude konzultace u Vašeho lékaře. To, že Vám praskne steh by se stát nemělo a v případě, že máte toto podezření, je na místě kontrola i samotného hojení rány.

Na středové srdíčko můžete také použít výšivku nebo na něj pro oživení našít zbytky krajky. Krajku si nejprve přišpendlete k lícové straně středového srdíčka a následně přišijte rovným stehem na šicím stroji nití v barvě saténu. Do středu lícové strany každého srdíčka vložte saténovou stuhu viz.Stává se to velmi často, ale nebojte se, není to chyba stroje. Nejčastěji je nit nesprávně navlečená nebo je znečištěný napínač horní nitě. Odstranění je velmi jednoduché. Je důležité abyste navlékli nit ve směru navlékací dráhy, když provlečete vrchní nit přes ucho jehly vytáhněte nit asi 15 cm ve směru za stroj.

Proč se trhá horní nit : Příliš velké napětí nití pro danou kvalitu nitě (velké číslo regulátoru je silné napětí a naopak). Špatná kvalita nitě. Jehla může být poškozená nebo špatně nasazená (sražený hrot, ohnutá). Stehová deska může být poškozená ve svém otvoru od zlomených jehel.