Antwort Co potřebuje želva v teráriu? Weitere Antworten – Co dát do terária pro želvu

Co potřebuje želva v teráriu?
Použijte substrát z kokosových vláken, písek, hobliny nebo dřevěnou vlnu. Nejvhodnější je smísit písek v poměru 1:1 se zeminou, přičemž tento substrát pohlcuje vlhkost a želva se v něm může přehrabovat. Do zbylé části umístěte zmíněné hobliny, které tolik nepráší.Želva potřebuje i prostor, kde se může schovat, proto jí v teráriu vytvořte bezpečnou skrýš z kamenů nebo kůry, dřevěný domek nebo použijte umělou jeskyni pro plazy. Želva ocení i kořeny nebo ploché kameny, o které si může brousit drápy. Do terária můžete také přidat hromádku sena.Nádrž musíme čistit i několikrát týdně. Vodu znečišťují zbytky krmiva a výkaly a mohou zapříčinit zdravotní problémy chované želvy. Pokud nainstalujeme do želvária vhodný typ terarijní filtrace , udržíme vodu déle čistou. Vhodné jsou také akvarijní filtry, které dokáží čistit vodu jak mechanicky, tak biologicky.

Co mají rády želvy : V přírodě se suchozemské želvy živí převážně rostlinnou potravou. Občas si pochutnají i na žížale, slimákovi nebo zdechlině. Doma předkládejte želvě co nejpestřejší výběr zeleniny a ovoce, trávu, listy, květy – nejvhodnější je pampeliška, jetel nebo vojtěška. Můžete občas zkusit i vařenou rýži, nejlépe neloupanou.

Jak casto menit Substrat v teráriu

Obecně lze říci, že pokud poctivě (i několikrát denně) vybíráme nečistoty a hovínka z terária a chováme 1-2 agamy, tak vyměňujeme substrát třeba jen jednou za půl roku, pokud chováme agam více, tak cca po čtvrt roce. Pokud cítíme, že podestýlka zapáchá, tak ji vyměníme vždy bez ohledu na to, jak dlouho ji tam máme.

Kdy dát želvy ven : Pokud se chystáte dát svou želvu poprvé do venkovního výběhu, myslete na to, že taková želva není vůbec otužilá. Proto doporučuji počkat až na druhou půlku května, kdy noční teploty nebudou klesat pod 10°C.

Běžně se pro vodní želvy používají i větší akvária do kterých lze vložit velký kámen, kořen či ostrůvek na který si mohou želvy pohodlně vylézt a odpočinout si. Mláďata lze chovat v nádrži o objemu cca. 45 litrů, ale dospělé jedince je vhodné chovat ve větší nádrži objemu zhruba 250 litrů.

Vodu je dobré měnit jednu za tři týdny nebo za měsíc. Jak bylo již zmíněno, tak želvy žijí v přírodě u vody a potřebují místo, kde se budou vyhřívat a kde budou odpočívat. Někdy postačí pouze kámen nebo dřevo, ale dobré je zvolit takový materiál, který umožní želvičce bezpečný vstup do vody.

Kolik hodin denně spí želvy

Jak dlouho želvy spí – zase záleží na období a náladě želvy, může spát až 18 hodin ale při normálním letním režimu spí obvykle od 17 hodin odpoledne do 7 hodin ráno.Pití suchozemských želv

Želva by měla mít přístup alespoň dva- až třikrát týdně k vodě v podobě koupání. Pokud častěji a déle v těchto okamžicích pije, je něco v nepořádku.Nevyhovující zdroje vápníku: rajče, broskev, salát, okurka, jahody, brokolice, meruňky, růžičková kapusta, květák, chřest, řepa, banán, švestky. Tyto potraviny se musí vždy poprášit doplňkem vápníku a neměly by sloužit jako hlavní zdroj krmení.

Vytřete všechny vnitřní části terária 1% roztokem CHIROXU, a to pomocí čisté utěrky smočené v roztoku. Nechejte působit po dobu expozice. U terárií doporučujeme provést závěrečný otěr vnitřních ploch pomocí textilie nebo žínky smočené v čisté vodě.

Kolik písku do terária : V teráriu by měla být vrstva cca 5 – 8 cm, v místech, kde má agama úkryt, i více. Do menších terárií o rozměru 100x50x50 cm je potřeba právě jeden pytel tohoto písku. Písek je tedy vhodný, pokud dodržujeme pravidelný úklid terária a je dokonce nutný, pokud máte v teráriu samičku čekající snůšku.

Co do želvího výběhu : Dále želvy milují překážky, takže neváhejte do výběhu umístit kameny, keře, skalky a různá zákoutí. Výběh by měl být členitý. Pokud plánujete v budoucnu malé želvičky, určitě v horní a nejslunnější části výběhu nezapomeňte vytvořit „kladecí kopeček“ z hlíny, kam budou samičky klást vejce.

Co pije želva

Ve volné přírodě želva pije dešťovou vodu a rosu. Příjem vody mají zejména z předkládaného čerstvého zeleného. Některé želvy se naučí pít samy z misky. Prevence měknutí krunýře je krmení potravinami se správným obsahem vápníku a fosforu, tedy nejméně 2:1.

Co budete k chovu vodní želvy potřebovat

Délka akvária pro vodní želvu by měla být 5× větší než délka krunýře a šířka akvária 3× větší. Pro malé 5cm želvičky bude zpočátku na 1–2 roky stačit akvaterárium o velikosti 50 × 30 × 30 cm. Výška vody by pak musí být 3× větší než délka krunýře.Vhodná tvrdost

Pro akvarijní rybky je nejvhodnější voda měkká. Málo vhodná je již voda polotvrdá. Voda tvrdá, která má více než 20 °N, je pro akvaristiku zcela nevhodná. Je proto nutné ji zředit destilovanou nebo dešťovou vodou v poměru 1:2–3.

Kolik hodin denně svítit želvě : Výhřevnou žárovku zapínáme na kratší dobu, postačí např. od 8 do 15. hodin. Na noc světla a zdroj tepla samozřejmě vypneme.