Antwort Co podpori těhotenství? Weitere Antworten – Co je nejlepší na podporu těhotenství

Co podpori těhotenství?
Ženám i mužům se na podporu plodnosti doporučují vitamíny B8 neboli inositoly. Užívá se také vitamín B6 a antioxidanty vitamin C a betakaroten. Mezi vitamíny na otěhotnění bývá také kyselina listová. Na zrání spermií se podílí minerály zinek a selen.Tělo tak jen zbytečně zatížíte. Kupovat byste měla jen doplňky stravy speciálně určené pro nastávající maminky. Nejdůležitější je v těhotenství dostatek kyseliny listové, železa, hořčíku, jódu, vápníku, vitamínů B, C a D a mastných kyselin.Pro maximální využití šance pro otěhotnění, se doporučuje mít sex dva až tři dny před ovulací a poté jednou až dvakrát denně až do jednoho dne po ovulaci. Muži by měli ejakulovat „staré“ spermie tři dny před pohlavním stykem, aby bylo zajištěno, že k početí budou použity pouze čerstvé a zdravé spermie.

Co jíst na podporu těhotenství : Zařazujte zeleninu, ovoce, obiloviny a luštěniny (postačí i jáhly, pohanka, ovesné vločky…). Dbejte na dostatečný přísun kyseliny listové, a to nejlépe z přirozených zdrojů (viz box). Mezi další důležité prvky patří železo, které potřebujete pro miminko ve velké míře, aby si vytvořilo vlastní cévní systém.

Co je dobré jíst na plodnost

Co by mělo tvořit základ jídelníčku ženy toužící po miminku Ovoce, zelenina, celozrnné potraviny, ryby a mořské plody. Potraviny bohaté na kyselinu listovou, vitamin B12 a vitamin D, plnotučné mléčné výrobky, sója, rostlinné oleje (olivový nebo řepkový), ořechy a další potraviny bohaté na rostlinné bílkoviny (fazole).

Co podpoří plodnost : Ženy, které se snaží otěhotnět, by měly konzumovat potraviny s vysokým obsahem kyseliny listové a vitamínů B. Muži mohou podpořit šanci na početí dostatečným příjmem zinku, selenu a antioxidantů. K početí pomáhají také bylinky.

Pozor na potraviny, které mohou obsahovat nedovařená nebo jen lehce tepelně upravená vejce. Jedná se například o saláty, dresinky, vaječný koňak a zmrzlinu. Během těhotenství byste měla jíst pouze zcela uvařená, pasterizovaná vejce. V nedovařeném nebo syrovém mase se může vyskystovat listerie.

Rozhodně není vhodné zvedání těžkých předmětů. Takže přesouvání nábytku a nošení těžkých nákupů rozhodně není vhodné. Další potencionálně riziková činnost je práce s chemikáliemi např. při malování nebo čištění odpadů.

Co dělat po sexu abych otěhotněla

Pokud chcete, aby šance na otěhotnění opět o něco vzrostly, odpočívejte alespoň 20-30 minut po pohlavním styku, než se spermie stačí doručit k vajíčku. Obecně se po styku doporučuje využít polohu svíčky nebo přitáhnout nohy k tělu. Stejně důležité je posečkat s hygienou bezprostředně po styku.Vůbec nejlepší je pak sáhnout po komplexu vitamínů, který obsahuje všechny potřebné látky pro snadnější otěhotnění. Vsadit však můžete také na šikovné bylinky, které podporují hormonální rovnováhu. Skvělým příkladem je nejen zmíněný kontryhel, ale rovněž peruánská maca nebo třeba drmek.Pro správný vývoj plodu je důležitý zvýšený přísun vitaminů. Ne všechny však pomáhají. Mezi ty nejdůležitější patří především vitamin C, kyselina listová, vitamín B12, B6, E a D.

Ženy, které se snaží otěhotnět, by měly konzumovat potraviny s vysokým obsahem kyseliny listové a vitamínů B. Muži mohou podpořit šanci na početí dostatečným příjmem zinku, selenu a antioxidantů. K početí pomáhají také bylinky.

Co je nejlepší na otěhotnění : Pečlivě sledujte svou ovulaci a plodné dny. Přibližně 14 dní před menstruací jeden z vaječníků uvolňuje vajíčko, které putuje vejcovodem a čeká na oplodnění spermií. Toto období v rozmezí 3-5 dní nazýváme plodné dny, a právě při nich má žena šanci přijít do jiného stavu.

Co má vliv na plodnost : Na plodnost žen má negativní vliv také kouření, přemíra alkoholu, problémy se svalstvem pánevního dna nebo třeba dlouhodobé užívání některých léků, jako jsou například kortikoidy a některá analgetika. Plodnosti neprospívá ani roky trvající užívání hormonální antikoncepce, která jinak velmi účinně brání otěhotnění.

Který týden těhotenství je nejrizikovější

Nejrizikovější období z celkového množství spontánních potratů je v prvním trimestru. Jakmile těhotenství dosáhne 12. týdne, riziko potratu se snižuje na pouhá dvě procenta.

Co nejíst v těhotenství

  • Ryby s obsahem rtuti, syrové ryby, měkkýši a korýši. Můžete jíst v těhotenství krevety
  • Měkké sýry z nepasterizovaného mléka.
  • Nepasterizované mléko a šťáva.
  • Syrová vejce.
  • Nedostatečně tepelně upravené nebo syrové maso a drůbež
  • Syrové nebo nedovařené klíčky.

Proto je nutné se hlavně v tomto období vyvarovat všech škodlivin – kouření, alkoholu, drog, léků, radiačního záření, infekcí, ale i nadměrné fyzické a psychické zátěže. Příčinou samovolného potratu v tomto období může být i genetická vada, kterou již nelze nijak ovlivnit.

Co je zakázané v těhotenství : Pozor na potraviny, které mohou obsahovat nedovařená nebo jen lehce tepelně upravená vejce. Jedná se například o saláty, dresinky, vaječný koňak a zmrzlinu. Během těhotenství byste měla jíst pouze zcela uvařená, pasterizovaná vejce. V nedovařeném nebo syrovém mase se může vyskystovat listerie.