Antwort Co pod travní koberec? Weitere Antworten – Jak Zalevat travní koberec

Co pod travní koberec?
Po položení trávník zalévejte dávkou přibližně 15 l/m² a to po dobu 10–14 dnů. Zalévejte 1–2krát denně dle počasí. Obecně poznáte správnou dávku tak, že se voda dostane přes drn až k podkladu. Trávník je téměř nemožné přelít, proto se nebojte zalít pořádnou dávkou, hlavně na okraji položení.Jako poslední vrstva pod umělým trávníkem se doporučuje 20 – 30 mm drceného kameniva, velikosti zrna cca 0,5 – 2 mm, pokud to umožňuje místo pokládky. Proti prorůstání plevelů můžete použít geotextilii, která se klade na vrstvu kameniva pod umělý trávník.Travní koberce se dají pokládat, dokud venkovní teplota dosahuje alespoň 5 °C. Vhodná doba pro založení nového trávníku je tedy většinou od března do listopadu, záleží samozřejmě na aktuálním počasí. Dalším faktorem, ovlivňujícím pokládku, je déšť. Pokládka trávníku se nedá realizovat pokud prší.

Jak připravit podklad pod trávník : Trávník samotný potřebuje k dobrému růstu min. 15cm vrstvu kvalitní, středně těžké půdy. Pokud máte pozemek s těžší půdou, doporučujeme přidat vrstvu písku a zapravit. U pozemků s navážkou nebo jílovitou půdou je na zvážení, zda horní vrstvu 15 cm nevyměnit za kvalitní půdu.

Jak spravne polozit travní koberec

Pokládka travního koberce do připraveného prostoru

Trávníkové pásy musí být položeny nejpozději do 24 max 48hodin od sloupnutí. Travní koberec se začíná pokládat na délku, rovnoběžně s delší stranou pozemku. Pásy na sebe musí co nejtěsněji navazovat, ovšem nesmějí se překrývat. Péče o travní koberec po pokládce.

Jak se starat o travní koberec : Trávník po položení dostatečně zavlažte vodou – v závislosti na počasí – a zálivku opakujte v menších dávkách 1 – 3x denně (dle počasí) po dobu dvou týdnů. Ráno doporučujeme 10 – 15 l/m2, odpoledne a večer pak 5 – 8 l/m2. Následně trávník zavlažujte jako klasický výsev.

Lepší je tuto práce vykonávat ve dvou – jeden roluje pláty trávy se zeminou k sobě a druhý rýčem odděluje vrstvu. Také je lepší dělat tuto činnost po dešti či ve vlhčím počasí, zemina se pak lépe odděluje od spodní vrstvy a je tvárnější.

Obecně se dá říci, že pro optimální růst potřebuje vrstvu 10 – 15 cm kvalitní zeminy. Ideálním podkladem pro pokládku travních koberců je Trávníkový substrát intenzivní AGRO CS. Ten je zvláště vhodný tam, kde je zemina velmi špatná (jílovitá, kamenitá).

Jak se pokládá travní koberec

Pokládka travního koberce do připraveného prostoru

Trávníkové pásy musí být položeny nejpozději do 24 max 48hodin od sloupnutí. Travní koberec se začíná pokládat na délku, rovnoběžně s delší stranou pozemku. Pásy na sebe musí co nejtěsněji navazovat, ovšem nesmějí se překrývat. Péče o travní koberec po pokládce.K položení koberce použijte lepidlo na koberce nebo oboustranou lepicí pásku. Pro koberce z přírodních vláken nebo s netkaným rubem je oboustranná lepicí páska optimální.Ideální podloží pro trávník je písčitý substrát (klidně mix ornice a křemičitého písku), poměr může být od 1:9 po 9:1 nebo čistě křemičitý písek (varianta pro pokročilé trávníkáře se zkušenostmi) s půdními vylepšovači Mycoprim a Biovin, případně zeolit.

Ne nadarmo se používá i při zakládání golfových greenů. Tam se sype až dvaceticentimetrová vrstva písčitého substrátu. V písku sice tráva vyklíčí, ale je potřeba jí dodat látky, které trávník vyživí, až povyroste. „Lze využít rašeliny, které se přidává kolem dvaceti procent.

Kolik stojí pokládka travního koberce : Na kolik vyjde trávníkový koberec

Travní koberec OK
Cena 230 Kč/m² V ceně je pokládka a finální úprava povrchu. Pozn. cena dopravy je 0-3000 Kč dle odebraného množství a lokality. Od 100 m² je doprava 0 Kč.
Pokládka svépomocí 170 Kč/m² V ceně je doprava. Minimální objednané množství je 100 m² (či po domluvě).

Čím srovnat trávník : Substrát můžete rozhrnout obrácenou stranou dřevěných nebo plastových hrábí anebo si můžete pořídit hrablo nebo síť. Pokud chcete, vyrovnat trávník do maximální roviny, použijte k tomu křemičitý písek (ten, který se používá při plážovém volejbale), zrnitost by měla být 0-2 mm.

Co dát místo trávy

Jako náhrada trávníku se uplatňují třeba i lesní nebo měsíční jahody, ze kterých si během léta přinesete vitaminovou sklizeň. Ve stínu ale budou dobře prospívat i nenáročné bylinky jako česnek medvědí (Allium ursinum) nebo mařinka vonná (Galium odoratum).

Při řezání je vhodné koberec zatlačit do rohu mezi podlahu a stěnu a vytvarovat ohyb přesně v místě, kde bude koberec řezán. Poté přitlačíme nůž v úhlu cca 45° ke do rohu mezi stěnu a podlahu a provedeme přesný řez koberce. Ořízneme všechny přesahující strany koberce a máme hotovo.Vlastníte-li napařovací žehličku, nejprve položte suchou utěrku na postižené místo na koberci a nastavte nejvyšší stupeň napařování. Pak přejíždějte žehličkou po utěrce. Pronikající pára skrze utěrku usnadní mechanické narovnání vláken koberce. Zoufat ale nemusíte ani v případě, pokud máte žehličku bez napařování.

Kolik zeminy je potreba na travnim : Kolik vody pro závlahu V klimatických podmínkách České republiky pokrývá roční úhrn srážek přibližně 1/3 až 1/2 potřebného množství vláhy pro optimální růst kvalitního trávníku. Většina trávníků potřebuje během vegetačního období od jara do podzimu 600 – 800 mm vody / m2.