Antwort Co pod lyžařské kalhoty? Weitere Antworten – Co nosit pod lyžařské kalhoty

Co pod lyžařské kalhoty?
Opět platí, že v našich podmínkách by vám měla stačit prodyšnost 3000–5000 g/m2/24 hodin. Hlavně si ale pod funkční lyžařskou bundu neberte bavlněné triko a mikinu! Pak totiž odvod vlhkosti přestane fungovat. Bavlněné oblečení pot nasává, ale neodpařuje.Na spodní část těla oblékněte zateplené nebo nezateplené lyžařské kalhoty. Obojí ochrání před vnějšími vlivy – sněhem, větrem a deštěm a jestli si vyberete zateplené nebo jen membránové kalhoty, záleží už jen na vás a také na aktuálním počasí.Oblečení na sjezdovky

Doporučujeme 3 až 4 vrstvy, podle počasí a toho, jak aktivně chceme lyžovat: vrstva – merino triko (nebo nějaká kombinace s merinem) s dlouhým rukávem. Oblečení z merino vlny doporučuje hodně znalců, protože dobře odsává pot, a i když je mokrá, tak nestudí. A také nezapáchá.

Jaké kalhoty na lyžování : Pro běžné lyžování je dobré vybírat v rozpětí 5000-8000 mm. Pro pokročilé náročnější lyžaře je vhodné vybírat kalhoty s vodním sloupcem v rozmezí 10 000 – 15 000 mm. Výborným materiálem lyžařských kalhot je stoprocentní nylon, který skýtá výhody ve své hladkosti (nedrží se na něm sníh) a je nápomocný v případě pádu.

Jak nosit legíny v zimě

Jak nosit legíny v zimě

Legíny jsou na zimu jako dělané. Pokud jste zimomřivá, nahraďte jimi punčocháče a noste je pod delší pletené svetry, mikiny nebo ležérní šaty. K tomu obujte hřejivé kotníkové boty nebo vysoké kozačky.

Jaký vodní sloupec na lyžařské kalhoty : Lyžařské kalhoty by rozhodně měly být nepromokavé. Díky tomu se budete cítit komfortně i v méně příznivém počasí a předejdete promočení při kontaktu se sněhem. V případě, že vyrážíte na sjezdovku, sáhněte po kalhotách s vodním sloupcem alespoň 3000-5000 mm. Pro lyžování ve volné přírodě volte vyšší.

Běhání v zimě – co na sebe

  • Vrstvy.
  • Zimní běžecká bunda.
  • Hřejivá vrstva.
  • Kalhoty na běhání v zimě
  • Běžecké ponožky na zimu.
  • Zimní běžecké rukavice.
  • Čepice nebo čelenka.
  • Běžecké nesmeky.


Před deštěm, sněhem či větrem vás ochrání svrchní vrstva v podobě teplé mikiny, bundy, kalhot nebo softshellové bundy. Aby vám poskytly dostatečnou ochranu, měly by být nejen odolné proti větru a vodě, ale zároveň dost prodyšné na to, aby mohly odvést pot z nižších vrstev.

Co s sebou na sjezdovku

Předáme vám alespoň několik doporučení pro správnou volbu výbavy na sjezdovky.

  1. Lyže.
  2. Deska a vázání
  3. Lyžařské boty.
  4. Hůlky.
  5. Přilba.
  6. Brýle.
  7. Chránič páteře.
  8. Batoh/ lavinový batoh.

Voskování sjezdových lyží za tepla se provádí pomocí speciálních žehliček. Nejdříve je nutné na skluznici nakapat vosk, který se pak zažehluje, opět ve směru od špičky k patě. Následně je nutné nechat vosk, aby se do skluznice pořádně vstřebal. Čím déle necháte lyži odpočívat, tím lépe.OBSAH:

  • Spodní funkční vrstva.
  • Lyžařské ponožky.
  • Střední, druhá vrstva.
  • Lyžařská vesta.
  • Lyžařská mikina.
  • Třetí vrstva.
  • Lyžařské kalhoty.
  • Lyžařská bunda.


Legíny spárujte s delší tunikou, košilí nebo svetrem. Jejich délka zakryje všechny nežádoucí viditelné prvky vaší postavy, přičemž vám optický zeštíhlí boky i bříško. Mezi klasickou podzimní kombinaci patří oversized kardigan ve spojení s vysokými kozačkami.

Jak se rikalo Leginam : První zmínky o legínách, kterým se dříve říkalo „nohavice“, pochází již z období středověku. Tehdy je však nosili výhradně muži. Ženy začaly legíny nosit teprve v 19. století.

Jaký vodní sloupec : Vodní sloupec 5000 mm je vhodný do silnějšího deště. Vyšší hodnoty od 10 000 mm většinou nepromoknou ani při silnějším dešti. Obecně platí, že na horské přechody se hodí vodní sloupec do 15 000 mm. A hodnoty mezi 15 000 mm–20 000 mm zvolte, pokud potřebujete lyžařskou bundu.

Jak prát lyžařské kalhoty

Lyžařské kalhoty a bundy je nejlepší prát při nízké teplotě a nízkých otáčkách odstřeďování. Nastavte šetrný program –30° C. Místo prášku použijte prací prostředek na lyžařské oblečení, aby nepromokavá vrstva tkaniny zůstala neporušená a membrána si zachovala své vlastnosti.

Teploty pod bodem mrazu

Pokud teploty klesnou pod nulu, je samozřejmostí termoprádlo, oblečení s dlouhým rukávem a nohavicemi. Další součástí běžeckého outfitu je běžecká bunda, nejlépe nepromokavá. Co se týče legín, vhodnější jsou ty zateplené. Dále si oblékněte běžecké rukavice, čepici nebo čelenku.Na Sněžce bývá zima a fouká. Počítejte s tím, že při výstupu se zapotíte, takže je lepší mít funkční oblečení v několika vrstvách. I v létě budete rádi za termoprádlo, teplé ponožky, čepici, rukavice, něco kolem krku a větruvzdornou bundu.

Jaké kalhoty na skialpy : Nepromokavé kalhoty a bunda s kapucí se spolehlivou membránou. Většinou si je nesete na zádech, proto vybírejte co nejlehčí a sbalitelné do miniatury. V dnešní době mají kvalitní membránovky hmotnost do půl kila a kalhoty do 500 gramů.