Antwort Co pod drevenou terasu? Weitere Antworten – Co dát pod terasu

Co pod drevenou terasu?
Podklad terasy je velmi důležitý a určitě by se neměl podcenit. Po celé ploše terasy by měl být stejný, tedy podklad z jednoho materiálu – nejlépe beton nebo štěrk. Stejně tak je důležité mít připravený kvalitní podkladový rošt s podkladovými hranoly. Hranoly i prkna důrazně doporučujeme mít ze stejného materiálu.Podklad pod dřevěné nebo WPC terasy musí být rovný a pevný, to jest beton, stará dlažba nebo udusaný štěrk, nejlépe ohraničený obrubníky tak, aby se v průběhu let nesesouval. Důležité je, aby byl zajištěný odtok vody.Podkladová vrstva štěrku

Po zatvrdnutí obrubníků nasypete do jámy pod terasou vrstvu štěrku. Dospod se dává hrubá frakce štěrku např. 16/32 a do vrchní vrstvy pod podkladové hranoly terasy přijde poslední vrstva jemného štěrku frakce např. 8/16.

Jaký základ pod terasu : Podklad pro terasu, ať už je dřevěná, z dřevoplastových (WPC) dílců nebo bambusová, musí být stabilní. Beton, zhutněný štěrk nebo i stará dlažba mohou sloužit jako vhodný základ. Příprava podkladu pod terasu. V případě sypané směsi je dobré prostor nejprve ohraničit obrubníky.

Co dát na terasu za podlahu

Venkovní podlahy na terasu: 9 tipů na nejlepší materiály

  1. Dřevěná podlaha na terasu. Dřevěná venkovní podlaha je prostě klasika.
  2. WPC desky na terasu.
  3. Keramické dlaždice na terasu.
  4. Plastová dlažba na terasu.
  5. Zámková dlažba na terasu.
  6. Umělý trávník na terasu.
  7. Betonové dlaždice na terasu.
  8. Kámen a beton na terasu.

Co vysadit kolem terasy : Živý plot aneb Jaké dřeviny jsou ideální

  • Túje. Tou pravděpodobně nejoblíbenější dřevinou pro živé ploty jsou túje.
  • Hloh. Pro hloh jsou typické krásné drobné zelené listy, které se na podzim vybarvují do úchvatných červenooranžových až červených odstínů.
  • Ptačí zob.
  • Habr.
  • Dřišťál.

Základy terasy musí odolávat nepříznivým vlivům počasí. Nejlepším materiálem na spodní stavbu je kámen nebo beton, který by měl sahat minimálně do hloubky 80 cm. Pokud nechcete základy terasy zapouštět hluboko do země, vykopejte jen mělkou jámu, ve které rovnoměrně rozložíte betonové desky.

Venkovní podlahy na terasu: 9 tipů na nejlepší materiály

  1. Dřevěná podlaha na terasu. Dřevěná venkovní podlaha je prostě klasika.
  2. WPC desky na terasu.
  3. Keramické dlaždice na terasu.
  4. Plastová dlažba na terasu.
  5. Zámková dlažba na terasu.
  6. Umělý trávník na terasu.
  7. Betonové dlaždice na terasu.
  8. Kámen a beton na terasu.

Co dát pod venkovní dlažbu

Podklad bude stabilní, pevný a pokládka dlaždic bezproblémová. Spodní vrstvu by měl tvořit štěrk frakce 32–63 (makadam), a to ve výšce kolem 20 cm (v závislosti na hloubce výkopu). Následuje 10cm vrstva štěrku 16–32 a nakonec finální vrstva jemného štěrku frakce 4–8. Stačí, když bude mít jen kolem 2 cm.Vhodnější dřevinou do exteriéru je dub, akát, sibiřský modřín nebo exotické dřeviny jako teak či merbau, které jsou tvrdší, odolnější a mají delší životnost. Ideální volbou do venkovních prostor je dřevěná podlaha na terasu upravená metodou ThermoWood.Mezi spodní podlahu (beton, dřevo, ..) a plovoucí podlahu je vždy potřeba položit podklad (tlumí krokový hluk a izoluje teplo) a parotěsnou fólii, která zajišťuje izolaci před vlhkem. Nejprve se pokládá parotěsná zábrana – PE fólie. Její pásy se mají překrývat cca 20 cm přes sebe, a je potřeba je spojit lepící páskou.

Keramické obklady a dlažba patří ke koupelně jako hrnec k pokličce. Ale nemusí to tak být. Kachličky mohou nahradit třeba voděodolné nátěry, cementová stěrka, nebo dokonce vinylové voděodolné tapety.

Co pestovat na Slunne terase : Na terase se bude dařit petrželi, pažitce, koriandru či celeru, ve větších květináčích i mátě, meduňce či šalvěji. Pokud máte terasu situovanou na jih, rozhodně vyzkoušejte pěstování levandule, která vás bude těšit nejen svými květy, ale i úžasnou relaxační vůní.

Jak napojit terasu na dům : Terasu můžete napojit na dům také pomocí železných roxorů, které navrtáte do stěny. I v případě, že má terasa štěrkový základ, je nutné, aby základy domu byly izolované tak, aby do nich nestékala voda. Na takto zhotovené finální desce můžete zkonstruovat jakýkoliv povrch, který si zamanete.

Co se dává pod dlažbu

Pod zámkovou dlažbu budete podle jejího zatížení klást podkladovou vrstvu štěrkodrti. Podklad pro cestu, po které budete jezdit automobilem, musí mít ve zhutněném stavu již zmiňovanou tloušťku 32–37 cm. Na její položení se používá štěrkodrť – drcené kamenivo s plynulou čárou zrnitosti frakce 0–32 mm nebo 0–63 mm.

Skladba pod zámkovou dlažbu a její provedení závisí především na stávajícím podloží a na budoucím účelu. Obecně je doporučeno pro pěšinky volit podklad o celkové výšce 25-30 cm, pro příjezdové cesty a stání aut 35-40 cm. V obou případech je třeba použít šterkodrť s frakcí 0-32, případně 0-63 mm.Na renovaci dřevěné podlahy si připravte velkou brusku na podlahy a malou krajovou brusku (je možné zapůjčení), brusnou houbičku se zrnitostí P60, vysavač, špachtli, stěrku, menší dláto, kladivo, kleště, váleček, štětec, tmel na dřevo (v případě potřeby) a olej nebo lak pro závěrečný nátěr.

Jakou podlozku pod drevenou podlahu : Dřevěné podlahy montované plovoucím systémem doporučujeme podkládat tenkovrstvou podložkou pro útlum kročejového hluku. Všechny podložky pod podlahy obecně mají pouze tuto jedinou funkci, ačkoli mnozí čekají i jiné benefity, jako například tepelnou izolaci nebo vyrovnání nerovností podkladu.