Antwort Co patří do Drstkove polevky? Weitere Antworten – Co patří do dršťkové polévky

Co patří do Drstkove polevky?
Dršťková polévka je tradiční druh české polévky, která obsahuje hovězí dršťky, cibuli, česnek, vepřové sádlo , mouku, sůl a směsi koření jako je kmín, majoránku, papriku.Neprané hovězí dršťky jsou skvělým zdrojem vápníku, fosforu a výživových látek, které příznivě působí na klouby a obsahují velmi málo tuku. Obsahují i částečně natrávené rostlinné zbytky, které jsou pro psa velmi dobře stravitelné a částečně mohou nahradit zeleninu, pokud ji pes odmítá, což přispívá k lepšímu trávení.Po třetím propláchnutí vařte dršťky s hrstí majoránky doměkka, trvá to asi 2 hodiny. Uvařené dršťky sceďte, vývar si schovejte do polévky. Dršťky nechte vychladnout, pak je nakrájejte na menší proužky.

Jak se dělá drzkova Polievka : Na rozehřátém sádle zpěníme nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme mouku a papriku, chvíli osmahneme, zředíme vývarem a prochladlým vývarem z drštěk a po uvedení do varu povaříme. Ke konci vaření přidáme pepř, kmín, česnek utřený se solí a majoránku. Nakonec procedíme, přidáme dršťky, dochutíme a ještě chvíli povaříme.

Co dát do rajské polévky

Rajskou podávejte s těstovinami, kuskusem nebo vařenou rýží.

Připravit si můžete také vlastní těstovinové kapání, plněné těstoviny nebo nočky. Všechny vložky do polévky vařte zvlášť a do rajské přidávejte až přímo na talíři. Polévka vařená rovnou s nimi by byla blátivá.

Co dát do uzené polévky : Uzená polévka je známá pro svou výraznou chuť a vydatnost. Dřív se připravovala s praženou krupicí, dnes se do ní jako zavářka dávají nejčastěji kroupy.

Dršťky jsou masná potravina vyráběná z hovězích předžaludků. V České republice jsou známé hlavně jako surovina pro výrobu dršťkové polévky, v jiných kuchyních se používají další způsoby úpravy, například ve francouzské kuchyni (andouillette, dršťky po caensku) nebo známé florentinské lampredotto v housce.

slizký a lepkavý povrch. výrazně páchne. z masa vytéká příliš mnoho tekutiny. zkažené hovězí poznáte i podle barvy – černá, šedivá, zelená nebo jiná barva nemá na zdravém kusu masa co dělat.

Čím se zahušťuje polévka

Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku.Složení koření na dršťkovou polévku:

Paprika sladká, česnek, cibule, majoránka, kmín, sůl ( max19%), karotka, pepř černý.Pokud jsme zakoupili předvařené dršťky, ušetříme si čas, protože tepelná úprava zabere přibližně 20-30 minut. V případě, že máme nepředvařené, řádně je očistíme a vaříme 2×30 minut, kdy vždy vodu slijeme a nalijeme novou. Po třetí nalijeme čistou vodu a vaříme další 2-3 hodiny.

Složení koření na dršťkovou polévku:

Paprika sladká, česnek, cibule, majoránka, kmín, sůl ( max19%), karotka, pepř černý.

Čím zjemnit rajskou polévku : Na hotovou polévku pak můžete nasypat nastrouhaný tvrdý sýr, skvěle ji dochutí. Čerstvá i konzervovaná rajčata snesou lžičku cukru – při přípravě polévky to zní podezřele, ale není čeho se bát. Cukr chuť rajčat ‚dotáhne' i zjemní, takže bude velmi vyvážená.

Co se dává do rajské omáčky : Do tradiční rajské omáčky patří neodmyslitelně mrkev, celer, petržel, rajčatový protlak, nové koření a bobkový list. Ostatní ingredience přidejte podle toho, jaké chcete docílit chuti. Plnou chuť jí dodá červené víno, lehkou kyselinku vinný ocet nebo citron. Pokud toužíte naopak po sladké chuti, vyvažte omáčku cukrem.

Jaká Zavařka se hodí do uzené polévky

Uzená polévka je známá pro svou výraznou chuť a vydatnost. Dřív se připravovala s praženou krupicí, dnes se do ní jako zavářka dávají nejčastěji kroupy.

Místo krup můžete sáhnout po rýži – opět je potřeba ji předvařit a propláchnout.propláchnuté dršťky vložíme do hrnce, naplněného vlažnou vodou. Přivedeme k varu a vaříme alespoň 20 minut. Potom vylijeme z hrnce vodu, napustíme novou a zase vaříme minimálně 20 minut. Na potřetí uděláme to samé, ale vaříme déle, doku nebudou dršťky měkké.

Jak poznat prošlé maso : Zkažené maso poznáte i na dotyk. Bude lepivé a slizké, protože se na jeho povrchu začaly množit bakterie. Že je maso tak akorát na vyhození napoví i jeho barva, která může být nazelenalá. Ale pozor, nepleťte si to s hnědavě šedivou barvou, kterou maso získá při dostatečném zavakuování za nepřístupu vzduchu.