Antwort Co obsahuje Kristalon Gold? Weitere Antworten – Co obsahuje Kristalon

Co obsahuje Kristalon Gold?
Kristalon je řada krystalických hnojiv ve vodě zcela rozpustných obsahující dusík, fosfor, draslík, hořčík, bór, molybden, mangan, železo, měď a zinek ve vyváženém poměru. Mikroprvky jsou ve snadno přijatelné chelátové formě.Dávkování hnojiva kristalon gold

Do 10 l nádoby (konev) nasypejte 1 odměrku hnojiva (10 g), krátce zamíchejte. Přibližně po 30 sekundách je roztok připravený k použití. Zálivku opakujte 1x týdně, vždy na vlhký substrát. Hotový roztok můžete použít i k přihnojení na list.Doporučení: Na jaře v době počátku růstu až do období tvorby poupat použijte KRISTALON Start; jakmile rostliny začnou kvést, přejděte s hnojením na KRISTALON Jahoda; hnojení ukončete v době, kdy rostliny přestávají tvořit plody; koncem srpna přihnojte 2x KRISTALONem Podzim, který zvýší odolnost rostlin proti vymrzání.

Jak použít Kristalon : Dávkování a použití hnojiva:

Hnojivou zálivku provádíme 1x za 7 dní v období vegetace. Do 10 l konve vody vsypeme 1 odměrku hnojiva, která je součástí balení (1 odměrka = 10 ml a odpovídá 10 g hnojiva), krátce zamícháme a po cca 30 sec. je roztok připraven k zálivce (aplikaci). Na list nepřihnojujeme na přímém slunci.

Co obsahuje Sulka

Sulka – K je kapalný sirný koncentrát obsahující 19 % polysulfidické síry, bezchloridový draslík a dusík. Je určená především pro základní hnojení půdy. Dále se tento koncentrovaný postřikový přípravek používá k ochraně rostlin proti houbovým chorobám a živočišným škůdcům.

Jak hnojit Kristalonem : Doporučené dávkování:

Do 10 l konve vody vsypte 1 odměrku hnojiva (1 odměrka = 10 ml, odpovídá 10 g hnojiva), krátce zamíchejte a po cca 30 sec. je roztok připraven k zálivce. Zálivku s hnojivem provádějte 1× týdně na mírně vlhký substrát, až do jeho nasycení roztokem.

Kristalon Start

Univerzální hnojivo s mikroprvky vhodné pro přihnojování na začátku vegetace a v období intenzivního růstu. Způsobuje nárůst zelené hmoty u pokojových, balkónových i venkovních zahradních rostlin. U nekvetoucích rostlin je použití celoroční.

Tráva, listí a štěpka z ořezaných větví jsou skvělým základem pro domácí mulč.

Čím nejlépe hnojit jahody

Hnojení: Hnojíme na jaře před květem, lze využít běžně dostupná hnojiva určená přímo na jahody, nebo i granulovaný kravský hnůj. Při jeho použití si dáme pozor, aby se dávka nedostala na listy rostliny, a nepopálila je tak. Před hnojením rostlinu vždy důkladně zavlažíme.NPK 15–15–15 je granulované vícesložkové hnojivo, které obsahuje dusík, fosfor a draslík, lehce přijatelné pro rostliny. Draslík je obsažen ve vodorozpustné chloridové formě. Živiny jsou ve formě vápenatých, amonných a draselných solí anorganických kyselin. Hnojivo tvoří šedobílé granule o velikosti 2 až 5 mm.

  • BROSKVONĚ
  • MERUŇKA.
  • JABLONĚ
  • RÉVA VINNÁ
  • ANGREŠT.
  • RYBÍZ.
  • RAJČATA.
  • OKURKY.


Sulku použijte až tehdy, kdy venkovní teplota po tři dny za sebou překročí 15°C.

Jak často hnojit : Jste-li zastáncem tradičního hnojení, hnojí se dvakrát nebo třikrát ročně. Na jaře, na podzim, případně uprostřed sezóny pokud je to potřeba. Ideální doba k aplikaci hnojiva na trávník je období krátkých přeháněk, abyste nemuseli půdu zvlhčovat. Silné přeháňky nejsou vhodné, protože hnojivo naopak spláchnou.

Jak si udělat domácí hnojivo : Chcete-li si vyrobit tekuté hnojivo z kopřivy dvoudomé, dejte čerstvé listí kopřivy, nařezané na malé kousky, do kbelíku s asi 10 litry vody. Ideální pro výrobu tohoto hnojiva je dešťová voda. Malé množství listí také můžete přidat přímo do půdy nebo je umístěte kolem rostlin při zalévání.

Co hnojit kopřivami

Kopřivový výluh prospívá zelenině i okrasným rostlinám – obsahuje spoustu dusíku a vhodný je především v období růstu. Zelenině, zvláště rajčatům a lilkům, prospívá také výluh z kostivalu, který mimo jiné obsahuje dostatek draslíku, nebo z přesličky, který je bohatý i na posilující křemík.

Jahodám nejvíce vyhovují slunná místa s hlinitopísčitou půdou, s dostatkem humusu a živin, s neutrální až mírně kyselou půdní reakcí. Proto je vhodné do místa výsadby zavčas přimíchat rašelinový substrát a promísit jej se stávající zeminou. Máte-li těžší půdu zvažte pěstování na vyvýšených záhonech.Jahoda je souplodí nažek na šťavnatém zdužnatělém květním lůžku, rostoucí na jahodníku (Fragaria). Toto souplodí nažek vytváří nepravý plod, jahoda patří mezi drobné ovoce.

Jak připravit půdu pro jahody : Jahodníkům svědčí mírně kyselé prostředí, proto je vhodné do místa výsadby zavčasu přimíchat rašelinový substrát a promísit jej se stávající zeminou. Pokud víme již na podzim, že nás čeká jarní výsadba, můžeme místo připravit tím, že zapravíme dobře odleželý hnůj, či kompost.