Antwort Co obsahuje goji kustovnice čínská? Weitere Antworten – Na co je zdravá kustovnice

Co obsahuje goji kustovnice čínská?
Kustovnice se řadí mezi rostlinné adaptogeny, tedy látky, které působí proti stresu a nespecificky zvyšují psychickou a fyzickou odolnost organizmu. V čínské medicíně se kustovnice považuje za tonikum, které vyživuje ledviny, játra a zrak.V goji najdeme také mnoho minerálů jako železo, zinek, měď, selen a vápník, které podporují zdravé kosti, svaly a krevní oběh. Největší výhodou goji bobulí jsou však jejich antioxidanty. Obsahují množství polyfenolů, flavonoidů a karotenoidů, které bojují proti volným radikálům a pomáhají chránit buňky před poškozením.Doporučené denní dávkování pro dospělé osoby jsou asi dvě hrstky bobulí denně. Menší děti by rozhodně neměly konzumovat více, než poloviční dávku. Vyšší míra konzumace Goji Berry vede k problémy se zažíváním. Odborníci nedoporučují jíst větší množství kustovnice před spaním, mohou nastat problémy s nespavostí.

Jak dlouho užívat goji : Q:Jak dlouho bych měl užívat kustovnici čínskou, abych viděl účinky A:Účinky kustovnice čínské se mohou projevit velmi rychle, ale pro dosažení dlouhodobých výsledků je třeba pravidelné užívání po dobu alespoň několika týdnů. Vždy se poraďte s odborníkem na přírodní medicínu, jak a kdy máte kustovnici čínskou užívat.

Jak jíst Kustovnici čínskou

Sušených plodů jejichž doporučená denní dávka je asi 2 hrstky (6-15 g) Konzumujeme je samozřejmě nejlépe bez tepelné úpravy. Plody kustovnice čínské se mohou konzumovat samotné nebo se přidávají do cereálních směsí, pečiva na kaše atd. Na čaj použijte 8-10 g plodů, které můžete i povařit í 5-10 minut v 0,5 l vody.

Jak se užívá kustovnice : Plody se přidávají jako sušené rozinky do různých pokrmů, konzumují se též samotné nebo ve formě čaje z 10 – 12 plodů. Listy a výhonky jsou běžnou zeleninou a připravují se jako špenát ve formě přílohy k masu. Po celý rok se z listů a výhonků vaří čaj. Chuť plodů kustovnice čínské je sladká, podobná malým šípkům.

Skladovat při teplotě 4-25 °C. Chránit před mrazem.

Skladovat při teplotě 4-25 °C. Chránit před mrazem.

Jak užívat Kustovnici

Jak užívat kustovnici

Nejjednodušší je přímá konzumace sušených plodů. Pokud nás tento způsob omrzí, můžeme si plody přidávat do jogurtu, pudinku nebo Smoothie. Další možností je odvar z kustovnice. 2-3 polévkové lžíce povaříme 3 minuty a vypijeme.Jednoduše plody zalijeme horkou vodou a necháme 20 minut louhovat, poté slijeme; vylouhované plody jsou velmi chutné a lze je rovněž konzumovat. Do polévkových vývarů, do rýže, na saláty, ale i do koláčů, zákusků apod. – záleží jen na vlastní fantazii.Přesto, že nejlepší jsou čerstvé plody kustovnice, v Česku narazíte spíše na sušené (prodejny zdravé výživy). Po utržení vydrží totiž čerstvé jen pár dní. I sušené plody jsou však lahodné a zachovávají si červenou barvu. Chutí připomínají sušené rozinky, brusinky či třešně.

Dalším způsobem konzumace je tradiční čaj. Jak na to Jednoduše plody zalijeme horkou vodou a necháme 20 minut louhovat, poté slijeme; vylouhované plody jsou velmi chutné a lze je rovněž konzumovat. Do polévkových vývarů, do rýže, na saláty, ale i do koláčů, zákusků apod.

Jak dlouho vyluhovat čaj : První nálev zeleného čaje stačí louhovat jen 30-60 vteřin, s dalšími nálevy se prodlužuje dobu louhování a zvyšuje i teplota vody. Černý čaj se může louhovat po dobu 3-5 minut. Bylinné a ovocné čaje je pak možné podle druhu louhovat klidně pět až deset minut. V případě louhování to však platí i obráceně.

Co se stane když nechám čaj louhovat moc dlouho : Pokud je voda příliš chladná nebo doba louhování příliš krátká, tak čaj bude mít velmi mdlou, nevýraznou chuť. Naopak, pokud to s teplotou a délkou louhování přeženeme, tak to na chuti poznáme zhořknutím čaje – uvolňují se třísloviny, které mají trpkou až hořkou chuť.

Jaký čaj pít při dně

kopřivový čaj společně se šťávou z čerstvého citronu, podporuje podporuje vyplavování kyseliny močové

Černý čaj vyžaduje jinou teplotu na základě druhu černého čaje. Pro delikátnější druhy je potřeba udržet teplotu mezi 80 a 90 °C, zatímco ostatní černé čaje snesou vyšší teplotu vody, mezi 90 a 100 °C.Je důležité louhovat čaje při správné teplotě, abyste získali nejlepší chuť čaje. Pokud použijete příliš horkou vodu, můžete jemné čajové lístky spálit a výsledkem bude nepříjemně hořký šálek. Pokud použijete příliš studenou vodu, riskujete, že šálek čaje bude slabý a méně aromatický.

Jak se rychle zbavit kyseliny močové : Omezte příjem masa, masných výrobků, silných masových vývarů. Nejlepší formou úpravy masa je vaření, nevhodné je smažení. Živočišné tuky nahraďte kvalitními rostlinnými a rybími tuky a oleji. Vyhýbejte se nápojům doslazovaným fruktózovým sirupem a přislazování pokrmů.