Antwort Co obnáší práce realitního makléře? Weitere Antworten – Co musím umět jako realitní makléř

Co obnáší práce realitního makléře?
Dobrý makléř umí posoudit fyzický i právní stav nemovitosti a poskytne tyto informace svému klientovi, aby se mohl správně rozhodnout. Aby mohl kvalitně tuto činnost vykonávat, musí se orientovat v souvisejících oborech – právo, daně, finance, marketing atd. Hlavně však musí být schopný obchodník.Náplň činnosti realitního makléře se skládá z vyhledávání nemovitostí, které zprostředkovává k prodeji nebo pronájmu. Dojednává s majiteli konkrétní podmínky prodeje nebo pronájmu, uzavírá kupní, nájemní nebo podnájemní smlouvy a přepočítává či stanovuje výši provizí. K celé činnosti pak vede podrobnou dokumentaci.Příjmy realitních makléřů se výrazně liší. Nejlepší makléři RE/MAX vydělávají přes 600 tisíc Kč měsíčně a nejhorší makléři nula. Průměrný výdělek na hlavu je v naší kanceláři 74.000 Kč/měs. před zdaněním (za období leden až prosinec 2023).

Jakou školu potřebuji na realitního makléře : Vysokoškolské, vyšší odborné nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou a 3 roky praxe v oboru. Profesní kvalifikace pro činnost realitního zprostředkovatele podle zákona o uznávání výsledků dalšího vzdělávání – jinými slovy složení zkoušky u autorizované osoby.

Co by měl znát Realitní makléř

Odborné znalosti

Realitní makléř by měl znát veškeré právní náležitosti spojené s prodejem a nákupem nemovitostí, stavební minimum, daňové a účetní předpisy a měl by také mít základní orientaci ve financích, především spojených s financováním nemovitostí.

Co je potřeba k realitní činnosti : Realitní zprostředkování je podnikatelskou činností zařazenou nově do vázaných živností, a to je podmíněno potřebnou kvalifikací. Abyste mohli získat živnostenské oprávnění, je potřeba doložit potvrzení o vzdělání či praxi.

Dívejte se na přítomnost prasklin, plísně, či vlhkosti na stěnách. Zeptejte se, jak jsou na tom elektrické rozvody a v případě bytu se zajímejte také o stav stoupaček. Při prohlídce by vám měl majitel bytu nebo makléř předložit energetický průkaz náročnosti budovy.

“Počet realitních makléřů a realitních kanceláří lze pouze odhadnout podle počtu pojištění profesní odpovědnosti.” Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) evidovalo k 31. 3. 2023 celkem 3 160 právnických a 9 459 fyzických osob s uzavřeným pojištěním profesní odpovědnosti realitních zprostředkovatelů.

Kolik si vydělá realitní makléř v Praze

Realitní makléř – doporučené pracovní nabídky

Praha IČO 60 — 120 tisíc Kč Ninety nine s.r.o.Odborné znalosti

Realitní makléř by měl znát veškeré právní náležitosti spojené s prodejem a nákupem nemovitostí, stavební minimum, daňové a účetní předpisy a měl by také mít základní orientaci ve financích, především spojených s financováním nemovitostí.Začít pracovat v realitách není tak snadné, jako to bylo dříve. Je nutné zřídit si koncesi, k čemuž je nutné buď projít zkouškou odborné způsobilosti nebo doložit alespoň 3 letou praxi v realitách. Bez koncese budete muset zpočátku pracovat pod někým, kdo koncesi má.

Nebojte se tedy ptát makléře nebo stávajícího majitele, od kdy je nemovitost na prodej. V případě, že je u nemovitosti dobře nastavená cena, doba prodeje by neměla přesáhnout jeden či dva měsíce. Pokud byt nebo dům visí na inzertních serverech delší dobu, buďte ještě ostražitější a pátrejte, v čem by mohl být háček.

Jak dlouho trvá prohlídka bytu : Záleží na velikosti nemovitosti, osobní prohlídka může trvat 15 až 30 minut. Tento čas realitní poradce bude mít vyhrazený pouze pro Vás, využijte ho naplno, abyste získali co nejvíce dojmů a informací pro správné rozhodnutí. Pokud byste potřebovali více času, domluvte se na tom s realitním poradcem dopředu.

Kolik si bere realitka za prodej bytu : Běžná provize realitky se pohybuje mezi 3–5 % z kupní ceny. I pevná provize obvykle odpovídá právě tomuto podílu z kupní ceny. Má-li být odměna vyšší, je třeba se ptát proč. Je poměrně časté, že u menších nemovitostí zaplatíte vyšší procento než u větších a dražších.

Na co se ptát při prohlidce bytu

Na co se zeptat během osobní prohlídky nemovitosti

  1. V jakém stavu je elektroinstalace a kdy byly naposledy dělány rozvody
  2. Jak jsou udělány rozvody vody
  3. Jaké jsou přibližné náklady na vytápění
  4. Jaká je výše rezervačního poplatku
  5. Jací jsou sousedé
  6. Je zde dobré připojení k internetu


Na co se ptát při prohlídce nemovitosti

  • Ujistěte se o právním stavu nemovitosti.
  • Je pozemek součástí prodávaného RD
  • Jaký je technický stav nemovitosti
  • Jak je nemovitost hospodárná
  • Proč současní majitelé nemovitost prodávají
  • Kolik se platí do fondu oprav a kolik je naspořeno
  • Je soužití se sousedy (bez)problémové

Kdo platí provizi realitní kanceláře

Provizi běžně platí prodávající a tak je to správně. Prodávající je totiž objednavatelem služby, vybírá makléře a makléř jedná v jeho prospěch. Existují však realitní kanceláře, které svojí reklamní kampaň postavili na tom, že provizi prodávající neplatí.

Na co si dát pozor při prodeji bytu přes realitku : Je nutné dát si pozor na smlouvy odkazující na další dokumenty nebo zákony, které prodávající jako laik nemá k dispozici a jejichž obsah nezná. Pokud některé formulaci prodávající neporozumí, měl by vždy realitní kancelář požádat o úpravu nebo smlouvu konzultovat s právníkem,” upozornil advokát Ondřej Kolář.