Antwort Co Nejist po bílé Plombe? Weitere Antworten – Jak dlouho Nejist na bílou plombu

Co Nejist po bílé Plombe?
7)Jak dlouho po vrtání kazu nesmím jíst U bílých fotokompozitních výplní, smíte jíst hned a jste bez omezení. V případě amalgámových výplní nesmíte jíst dvě hodiny.Pít můžete ihned, jíst je vhodné až 1-2 hodiny po zákroku. Dejte si spíše něco studenějšího a měkčího. Opatrně čistěte zuby 2 x denně kolem, do rány nezasahujte ani se z ní nic nesnažte odstranit.děkujeme za Váš dotaz. Žádnou bělící metodou nelze dosáhnout změn v barvě bílých výplní (tzv. bílých zubních plomb), ani ovlivnit odstín zubních náhrad (korunek, můstků apod.). Okolí výplně může ztmavnout i pokud se pod výplnít objeví zubní kaz nebo netěsnost.

Jak dlouho vydrží kompozitní plomba : Nevýhodou je tedy doba zhotovení, která se pohybuje od cca 45 – 90 minut dle rozsahu výplně. Pokud je bílá – kompozitní výplň zhotovena dle daných postupů (např. použití kofferdamu) a pacient dodržuje zásady správné zubní hygieny, její životnost může být třicet i více let.

Co Nejist po bílé Plombe

Co se nesmí – vše, co je na pohled barevné:

  • čokoláda, barevné cukrovinky.
  • koření – kari, kurkuma, červená paprika.
  • omáčky – rajčatová, boloňská apod.
  • káva, čaj černý i ovocný
  • červené i bílé víno, pivo a veškerý alkohol obsahující barviva.
  • tmavé nápoje typu Coca-cola, Kofola, džusy, limonády.

Jak dlouho je zaruka na bílou plombu : Ano, na plombu se vztahuje záruka 6 měsíců.

Nekuřte, nepijte černou kávu ani alkohol nejméně 24 hodin.

Provizorní zubní cement, který bez míchání a bez odpadu vyplní místo vypadlé plomby, nebo přilepí uvolněnou korunku, a poskytne dočasnou úlevu od bolesti a nepohodlí. Obsah nádobky je na několikanásobné použití.

Proč bolí plomba

Vámi popisované bolesti samotné bílé plomby nezpůsobují. Ty souvisejí s největší pravděpodobností se zánětem zubní dřeně, který vznikl následkem kazu pod starými výplněmi. Z toho důvodu je asi váš stomatolog předělával. Řešením je vyčištění kořenových kanálků.Za největší výhodu amalgamové plomby by se asi dala považovat její tvrdost a velká odolnost. Amalgám vydrží velké zátěže, nevypadává a neničí se. Je trvanlivý a nevyžaduje přílišnou hygienickou pozornost.Cena kompozitní výplně

Ceny zhotovení výplně se v ordinacích liší, vždy záleží na rozsahu a obtížnosti, nicméně se pohybují od 800 – 5000Kč za jeden zub.

Vyvarujte se: kávě, čaji, červenému vínu, koření (kari, paprika, šafrán, chilli), červené řepě, mrkvi, špenátu… Další zásadou je omezit, ale ideálně zcela vynechat kouření. V případě citlivosti zubů doporučujeme aplikovat Elmex gelée, či jiný přípravek pro snižování citlivosti zubů.

Jak dlouho držet bílou dietu : Je souhrn opatření a doporučení, která je třeba dodržovat po bělení zubů, kdy je sklovina zvýšeně náchylná na příjem barevných pigmentů a zuby mohou být zvýšeně citlivé. Nejdůležitější je její dodržování následujících 48 hodin (2 dny) po bělení, nejlépe 1–2 týdny po bělení.

Kolik stojí bílá výplň : Na tento výplňový materiál zdravotní pojišťovny nepřispívají, pacient si je musí hradit plně sám. Ceny zhotovení výplně se v ordinacích liší, vždy záleží na rozsahu a obtížnosti, nicméně se pohybují od 800 – 5000Kč za jeden zub.

Kdy je bílá plomba zdarma

Ošetření zubního kazu stálého zubu fotokompozitní výplní (bílá plomba) je plně hrazeno u pacientů do 18 let v rozsahu frontálního úseku chrupu (tj. řezáky a špičáky), bez ohledu na počet plošek výplně či eventuální počet drobných výplní na jednom zubu.

Rekonvalescence po extrakci

Bezprostředně po výkonu byste neměli vyplachovat ústa, pít alkohol, kouřit, vystavit se větší fyzické námaze. Je naopak žádoucí vzít si léky proti bolesti, chladit otok na tváři. Během 48 hodin po zákroku si nečistěte zuby kartáčkem v okolí rány, abyste si ránu znovu neotevřeli.Jak se chovat po plombování zubu Po zhotovení amalgámové výplně (neboli "tmavá, šedá či stříbrná") se doporučuje 2 hodiny nekousat. Při zhotovení bílé plomby je možné jíst ihned.

Jak zalepit díru v zubu : Nejběžnější materiál pro bílé plomby je světlem tuhnoucí pryskyřice (fotokompozitní pryskyřice). Nejčastěji se používají při opravě menších a středních zubních kazů, při opravě krčků zubů, jako výměna předchozí nekvalitní zubní výplně, dále při opravě ulomených zubů a také jako dostavby po ošetření kořenových kanálků.