Antwort Co najdu na Wikipedii? Weitere Antworten – Kolik článku je na Wikipedii v češtině

Co najdu na Wikipedii?
48,8 % článků Wikipedie je napsáno v 10 jazycích, 68,6 % ve 20 jazycích. Česká Wikipedie byla spuštěna 3. května 2002 a v lednu 2024 obsahovala přes 537 000 článků jako 28. v pořadí.Přejděte na libovolnou stránku české Wikipedie (případně i jinojazyčné Wikipedie nebo jiného projektu nadace Wikimedia). Vpravo nahoře najdete odkaz Přihlášení, klikněte na něj.Wikipedii se přezdívá otevřená encyklopedie. Otevřená proto, že do ní může přispívat každý, a také proto, že nemá žádný konec.

Co obsahuje článek : Publicistický článek obsahuje jasné, věcné, logické a srozumitelné vyjádření myšlenky nebo popis události. Je výsledkem subjektivního přístupu autora k dané problematice i k výrazovým a jazykovým prostředkům. Hledá souvislosti, příčiny, následky a analyzuje, třídí a zobecňuje.

Jak správně citovat z Wikipedie

Většina stylů citací vyžaduje plné URL článku. Pokud je ale nutná větší stručnost, můžete uvést pouze URL Wikipedie (tj. http://cs.wikipedia.org pro její českou verzi), protože adresa článku je snadno odvoditelná z jeho názvu. Některé styly citací požadují uvedení data, kdy byla použitá webová stránka stažena.

Kdo platí Wikipedii : Na rozdíl od jiných úspěšných webových stránek není Wikipedie financována z reklamy a ani neprodává údaje o uživatelích za účelem zisku. Místo toho Wikipedii podporují její čtenáři – všichni, kteří ve Wikipedii spatřují hodnotu a chtějí nadále podporovat její úspěch.

Internetovou encyklopedii editují její vlastní čtenáři, a může ji tak psát úplně každý. V kurzu senioři získají základy, vysvětluje lektor projektu Vojtěch Veselý: „Ten, kdo si to nechce zkoušet úplně samostatně a chce mít lidskou podporu, může chodit na naše kurzy, kde se to krok za krokem vše naučí. “

Externími odkazy se nazývají hypertextové odkazy vložené do článku, které směřují mimo daný web, na libovolnou další webovou stránku nebo jiný internetový zdroj.

Kdo založil Česko

Největší zásluhu na vzniku samostatného státu mělo několik klíčových osobností, v čele s T. G. Masarykem, M. R. Štefánikem a Edvardem Benešem. Ti založili v Paříži prozatímní československou vládu a dosáhli příslibu uznání nezávislosti od států Dohody.Měl by být přehledně strukturován. Nejprve v úvodu představ, čím jsi se zabýval/a. Poslední částí článku by pak měl být závěr, kde shrneš své výsledky a případně navrhneš, jak by se dalo v bádání pokračovat a zmíníš, které otázky zůstávají nezodpovězeny. Samozřejmostí je členění textu na odstavce.Napsání PR článku

Text by měl obsahovat relevantní klíčová slova pro optimalizaci pro vyhledávače a zároveň oslovit cílovou veřejnost. Důležitou součástí jsou také odkazy, které podporují linkbuilding a zvyšují návštěvnost webu.

Citujeme pokaždé, když přebíráme obsah z jiných děl(myšlenku, teorii, text, tabulky, grafy, statistická data apod.). Citovat bychom měli i myšlenky převzaté z rozhovorů (veřejně publikovaných i soukromých) a neveřejně dostupných pramenů.

Jak se uvádí zdroje : Jméno tvůrce a rok vydání citovaného zdroje jsou uvedeny v textu ve formě jméno- datum v kulatých závorkách. Pokud se jméno tvůrce vyskytuje přirozeně v textu, následuje pouze rok v kulatých závorkách. Lokace citace ve zdroji (rozsah stran, ze kterých bylo citováno) se uvádí do kulatých závorek za rok.

Kdo kontroluje Wikipedii : Vývojáři obvykle nejsou aktivní v komunitě Wikipedie, ale starají se pouze o software MediaWiki jako takový. Systémový správce je obvykle také zaměstnanec Nadace Wikimedia, jehož odpovědností je spravovat servery, na kterých jsou projekty Wikimedia umístěny.

Proč chce Wikipedie peníze

Jeho cílem bude poskytovat obsah Wikipedie a dalších dceřiných wiki- firmám a organizacím. Tentokrát ale za peníze, až dosud internetoví giganti těžili z databází největší světové encyklopedie zdarma (pomineme-li jejich dárcovské příspěvky).

Jak už bylo řečeno, Wikipedii provozuje nezisková organizace Wikimedia Foundation.Pluška (palea superior, anglicky palea) je speciální termín pro dva vnější okvětní lístky srostlé v šupinu (často dvouhrotou) u květů trav, tedy rostlin z čeledi lipnicovité (Poaceae).

Jaký byl život za první republiky : Okolo 50 procent rodin obývalo jen jednu místnost, přes 22 procent nemělo tekoucí vodu v bytě. V zemi bylo jen 200 dětských lékařů, z tisíce novorozenců jich 48 zemřelo. 228 tisíc lidí nemělo po první světové válce práci. Faktem je, že rok od roku se čím dál více rozevíraly nůžky mezi bohatými a chudými.