Antwort Co najdeme v ŠVP? Weitere Antworten – Co musí být v ŠVP

Co najdeme v ŠVP?
V ŠVP PV je třeba popsat systém evaluace a hodnocení v rámci mateřské školy, který by měl obsahovat předměty evaluace (co se bude sledovat), prostředky (metody a techniky), časový plán, odpovědnost pedagogů, popř. další pravidla. V ŠVP je třeba popsat systém evaluace a hodnocení v rámci mateřské školy.Očekávané výstupy mají činnostní povahu, jsou prakticky zaměřené, využitelné v běžném životě a ověřitelné. Vymezují předpokládanou způsobilost žáků využívat osvojené učivo v praktických situacích a v běžném životě na konci 5. a 9. ročníku.Dostupný z WWW: <https://clanky.rvp.cz/clanek/1471/UCEBNI-OSNOVY.html>. ISSN 1802-4785.

Co obsahuje RVP PV : Vzdělávací obsah je v RVP PV uspořádán do pěti vzdělávacích oblastí: biologické, psychologické, interpersonální, sociálně-kulturní a environmentální. Tyto oblasti jsou nazvány: Dítě a jeho tělo. Dítě a jeho psychika.

Co musí obsahovat ŠVP školní družiny

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Uplatňujeme společný přístup, nové formy učení s využitím modelových situací. Náměty jsou sdružovány do bloků. Nezbytnou součástí ŠVP jsou i očekávané výsledky – kompetence – znalosti, dovednosti, postoje a schopnosti.

Jaké jsou klíčové kompetence : V etapě základního vzdělávání jsou za klíčové považovány kompetence k učení; kompetence k řešení problémů; kompetence komunikativní; kompetence sociální a personální; kompetence občanské; kompetence pracovní; kompetence digitální.

Konkretizované výstupy upřesňují požadavky na jednotlivé očekávané výstupy v podobě činností a příležitostí tak, aby bylo zcela jasné, co by mělo dítě zpravidla na konci předškolního vzdělávání dokázat.

Učební osnovy – dokument, v němž jsou stanoveny cíle výuky vyučovacího předmětu na daném druhu a stupni školy, učivo, jeho posloupnost a rozdělení do jednotlivých ročníků a úseků školního roku.

Co je to učební plán

1. A Učební plán je obecným kvantitativním rozvržením jednotlivých složek vzdělávání a tvoří organizační rámec vzdělávacího programu.RVP vymezují závazné rámce vzdělávání pro jeho jednotlivé etapy – předškolní, základní a střední vzdělávání. Školní úroveň představují školní vzdělávací programy (dále jen ŠVP), podle nichž se uskutečňuje vzdělávání na jednotlivých školách2.Zaměření ŠVP by mělo být provázáno s názvem ŠVP i s vizí školy a odpovídat podmínkám školy. Ze zaměření ŠVP mají vycházet i další části ŠVP: výchovné a vzdělávací strategie školy, učební plán, učební osnovy, realizace průřezových témat apod.

střední vzdělání s maturitní zkouškou zaměřené na přípravu vychovatelů; střední vzdělání (nepedagogického směru) s maturitní zkouškou a dalším vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou se zaměřením na vychovatelství.

Co je podmínkou pro zařazení žáka se ŠVP do běžné školy : Podmínkou pro zařazení je písemná žádost zletilého žáka nebo studenta nebo zákonného zástupce dítěte nebo žáka, doporučení školského poradenského zařízení a soulad tohoto postupu se zájmem dítěte, žáka nebo studenta.

Co jsou měkké kompetence : Měkké kompetence jsou definovány jako soubor vrozených a získaných osobních charakteristik, postojů, znalostí a dovedností, které vedou k požadovanému pracovnímu výkonu jedince. Jejich specifikem je, že – na rozdíl od „tvrdých“ kompetencí – nejsou přímo svázány s formální kvalifikací jedince (např.

Jaké kompetence by měl mít učitel

7 kompetencí podle holandského standardu:

  • Kompetence interpersonální
  • Kompetence pedagogická
  • Kompetence odborná a didaktická
  • Kompetence organizační
  • Kompetence pro spolupráci s kolegy.
  • Kompetence pro spolupráci s okolím.
  • Kompetence k reflexi a sebezdokonalování


Pro etapu předškolního vzdělávání jsou za klíčové považovány tyto kompetence: kompetence k učení kompetence k řešení problémů kompetence komunikativníDílčí cíle vyjadřují, co by měl pedagog učitel v průběhu předškolního vzdělávání sledovat, co by měl u dítěte podporovat. Vzdělávací nabídka jako prostředek vzdělávání představuje ve svém celku soubor (souhrn) praktických i intelektových činností, popř. příležitostí, vhodných k naplňování cílů a k dosahování výstupů.

Co se učí na prvním stupni : stupně základních škol vyučuje žáky 1. až 4. ročníku ve všech předmětech (např. matematika, český jazyk, výtvarná výchova, hudební výchova, ruční práce nebo tělesná výchova).