Antwort Co na zelenou střechu? Weitere Antworten – Co dát na zelenou střechu

Co na zelenou střechu?
Tradiční skladba:

  1. Vegetační vrstva.
  2. Minerální substrát (výška dle vybraných rostlin) Filtrační vrstva geotextílie 120 g/m2
  3. Hydroakumulační a drenážní vrstva (Platon DE 25)
  4. Separační vrstva (geotextílie 300 g/m2)
  5. Hydroizolace (např.: Rhenofol CG)
  6. Separační vrstva (geotextílie 300 g/m2)

Nejrychlejší způsob založení vegetace je položení rozchodníkových rohoží (cca 3-7 cm substrátu), ale jedná se také o nejdražší variantu. Nastříhané řízky rozchodníků (6-10 cm) vycházejí mnohem ekonomičtěji a zapojení trvá cca 4 týdny.Kolik stojí metr zelené střechy Méně náročné zelené střechy lze v přepočtu na metr čtverečný realizovat v intervalu cca 800–1000 Kč. Zlatou střední cestu naleznete mezi 1000 a 1500 Kč za čtverečný metr.

Co znamená zelená střecha : Zelená střecha je střecha částečně nebo zcela pokrytá živou vegetací a půdou, případně pěstebním substrátem vysazovaným nad hydroizolační membránu. Zatímco visuté zahrady Semiramidiny jsou známé už z Babylonu, tedy 600 před naším letopočtem a patří mezi sedm divů světa, u nás se začaly stavět až v polovině 19. století.

Co se dává na střechu

Základem je hydroizolace

Nejdůležitější částí ploché střechy je hydroizolace, která je nejsvrchnější vrstvou. Ta má bránit pronikání srážkové vody do dalších vrstev střechy a do obytných prostor. Nejrozšířenější jsou hydroizolační pásy na bázi PVC a nebo asfaltu. Poměrně oblíbené jsou také plechy.

Co s mechem na střeše : Na trhu jsou běžně k dostání i přípravky přímo určené na likvidaci mechu, např. Anti-Moss či Mech-stop. Přípravky se na střechu nanáší štětcem či postřikovačem. Ideální je nástřik provádět za suchého počasí (aby se látka stihla vstřebat) a bezvětří (aby nedošlo k zanesení chemické látky mimo požadované místo).

Několik výzkumů potvrdilo vysokou odolnost suchu. Nejodolnější druhy jsou Rozchodník bílý (Sedum Album), rozchodník ostrý (Sedum Acre), rozchodní kamčatský (Sedum Kamtschaticum Ellacombianum), Sedum Pulchellum Michaux, rozchodník skalní (Sedum Reflexum) a rozchodník pochybný (Sedum Spurium Coccineum a Summer Glory).

Nejjednodušším postupem pro přípravu domácího pěstebního substrátu je tak namíchání zeminy ze záhonku s kompostem v poměru 1 : 1. 2) Další jednoduchou směsí určenou zvláště pro přesazovaní vyklíčených rostlinek je smíchání kompostu a agroperlitu.

Kolik je dotace na zelenou střechu

Výše dotace se pohybuje v rozmezí 700 až 1 000 Kč/m2, a to v závislosti na typu zelené střechy (extenzivní/intenzivní) a sklonu střechy (plochá/šikmá).Při rozhodování o tvaru střechy hraje samozřejmě roli také finanční hledisko. Cenové rozdíly jsou značné. Rovná střecha je přitom nejlevnější. Náklady na údržbu jsou však vyšší než u ostatních typů střech.DELTA®-STŘEŠNÍ PLACHTA je univerzální pro ochranu rozpracované střešní plochy, jako nouzové zakrytí, i jako zakrývací plachta. Po 60 cm jsou navařené výztužné pruhy a po obvodu zesílený navařený okraj s oky, což umožňuje rychlé rozvinutí a montáž ochranné plachty.

Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Co dát na plochou střechu : Pravdou je, že nejčastěji se u plochých střech setkáme s asfaltovou krytinou krytou štěrkem, ale výběr je daleko širší. Ve hře je například PVC folie nebo kombinace PVC a bitumenové krytiny. Polyolefinovo-kopolymerovo-bitumenové pásy (POCB). Pro ploché střechy lze v řadě případů využít i plechové střešní krytiny.

Jak rozpustit zelenou Skalici : Pokud chceme zalévat trávník o rozloze 12 m2 s 12 litry 2% vodného roztoku, budeme potřebovat 12 l vody a 240 g síranu železnatého (20 g x 12 litrů vody). Odměřenou substanci dodáme do vody a rozpouštíme za neustálého míchání. Síran železnatý se dobře rozpouští ve vodě a neměli byste mít problémy s jeho rozpuštěním.

Čím ošetřit střechu

Velice oblíbené je použití směsi modré skalice (síran měďnatý) s vodou. Na střechu se nanáší pomocí stříkací pistole, postřikovače či zahradní konve. Směs míchejte vždy podle návodu výrobce, obvykle se používá cca 500 g modré skalice na 10 l vody.

Na sušších partiích pak vizuálně silně zapůsobí traviny jako kostřava ametystová či kostřava ovčí, ostřice chabá, lipnice nebo stepní kavyly. Do hlubších půd lze zakomponovat zvonek okrouhlolistý, hvozdík kropenatý, černohlávek velkokvětý, třezalky či zvěšinec zední. A tam, kde je vlhčejiNe všechny terasy mají stejně intenzivní sluneční světlo. Pokud je vaše terasa vystavena přímému slunci, doporučujeme zasadit do květináče rostliny odolné vůči slunečnímu záření, například slunečnice nebo trvalky jako levandule. Naopak ve stínu vyniknou fuchsie, kapradiny nebo netýkavka.

Jak namíchat substrát pro palmy : Vhodná směs je např. kompost, zahradní zemina, rašelina a písek v poměru 2:2:1:1 či zahradní zemina, písek a rašelina 1:1:1 s přídavkem granulovaného hnoje či umělého hnojiva v doporučeném množství.