Antwort Co na spáry? Weitere Antworten – Jak se zbavit spár

Co na spáry?
Výborným pomocníkem na nečistoty mezi spárami jsou parní čističe. Ty kromě zažrané špíny dokáží ze spár odstranit i mastnotu a vodní kámen, a to díky vodě a vysokému tlaku. Parní čistič si pochvaluje například hospodyňka s přezdívkou „irek“.První možností aplikace je smíchat ocet s horkou vodou. Do láhve se sprejovým rozprašovačem nalijte vodu a ocet v poměru 1:1. Nastříkejte na spáru a nechte působit 5 minut, načež spáry vydrhněte dobrým kartáčem.Jak opravit spáry

  1. Nejprve odstraňte starou spárovací hmotu pomocí ostrého nože.
  2. Při šířce spáry nad 10 mm je třeba předem vyplnit duté prostory.
  3. Pro zachování pravidelné spáry označte její směr po obou stranách krepovou lepicí páskou.
  4. Jako novou spárovací hmotu použijte trvale elastický a voděodolný sanitární silikon.

Jak se zbavit plísně ve spárách : Jedlá soda je přírodní a šetrný prostředek proti plísním.

Případně zubní kartáček trochu namočte vodou a na štětinky dejte trochu jedlé sody. Poté čištěte spáry napadené plísní dokud skvrny úplně nezmizí. K čištění pomocí rozprašovače je nutné k jedlé sodě přidat ještě alkoholové nebo antiseptické přípravky.

Jak odstranit starou spáru

Starou spárovací hmotu nejprve vyčistíme speciálním přípravkem na spáry a odmastíme. Potom štětcem nanášíme do spáry barvu. Opět je lepší, pokud okraje dlaždic překryjeme krycí lepicí páskou, úklid bude o to snazší. Po zaschnutí barvy celou plochu očistíme od zbytků barvy.

Čím vyplnit spáry mezi dlaždicemi : Ke spárování se nejčastěji používá cementová spárovací hmota. Je ve formě suché směsi složené z: cementu, jemně granulovaného kameniva, barviv a přísad. Vyplnění spár mezi dlaždicemi cementovou spárovací hmotou je velmi jednoduché, snadné je také čištění podlahy po dokončení prací.

Velmi účinným pomocníkem je i ocet, který využijete zejména na plíseň na zdech – nalijte jej neředěný do rozprašovače a nastříkejte na postižené místo a nechte působit. Použít jej můžete i na umývání vany, umyvadla či sprchového koutu a sprchové vaničky, zde je ale vhodné naředit jej v poměru 1:1 s vodou.

Na spáry vyrazte s tmelem

Doporučit můžeme silikon akrylátový tmel, který má vynikající přilnavost a můžete ho použít v interiéru i exteriéru, nebo univerzální jednosložkový silikon, který navíc obsahuje fungicidy a protiplísňové látky. Hodí se tak využít třeba do koupelny.

Co zničí plíseň

Bílý ocet je účinný proti plísním, protože je kyselý. Kyselost octu může proniknout buňkami plísně a zničit je. Navíc ocet může zabránit růstu plísně tím, že mění pH povrchu, na kterém roste plíseň, což ztěžuje přežití. Použití bílého octa pro úklid plísně je poměrně jednoduché.Nejjednodušší způsob, jak spáry vyplnit je použití hrubého písku, či kamenné drtě. Nicméně takto upravená spára je doslova ideálním podkladem pro uchycení a následný růst trávy, mechu a jiných rostlin, neboť se v pórech výplně velice snadno uchytí.Pomocí zalamovacího nože, nebo speciálního odstraňovače silikonů původní výplně spár vyřízněte a prostor vyčistěte od prachu a zárodků plísní. Spáry s pomocí výtlačné pistole důkladně vyplňte novým sanitárním silikonem libovolné barvy a uhlaďte houbou nebo plastovým hladítkem.

Sikaflex® Floor je vyvinut pro těsnění přípojných spár v podlahách, řezaných spár v průmyslových podlahách a spár v podlahách mezi prefabrikovanými betonovými prvky. Sikaflex® Floor je odolný vůči vodě, mořské vodě, ředěným alkáliím, cementovým omítkám a ve vodě rozpustným čistícím prostředkům.

Co zabíjí plísně : Ocet se někdy používá spolu s jídlou sodou při čištění problému s plísněmi, protože ocet zabíjí jiné druhy plísní než jedlá soda. Pro ničení plísní přidejte 1/4 lžíce jedlé sody do rozprašovače s vodou. Zatřeste lahvičkou, aby se jedlá soda rozpustila ve vodě. Postříkejte plesnivé místo roztokem jedlé sody a vody.

Co je příčinou plísně v bytě : Plísni se dobře daří ve vlhkém a temném prostředí. Příčin vzniku plísně je hned několik: Vysoká vlhkost vzduchu – Černé fleky na zdi najdete s největší pravděpodobností ve špatně odvětrávaných prostorech. Místnosti, kde se sráží hodně vody, jako koupelny, sušárny, kuchyně nebo sklepy, jsou královstvím plísní.

Čím vyplnit spáry ve dřevě

Doporučuje se tmel polyuretanový (Soudal, Den Braven, SikaFlex, 3M). Oba typy tmelů sice nelze brousit, ale zvláště s balením ve výtlačných kartuších můžete docílit důkladného vyplnění i hlubších prasklin. Prodávají se také v kelímcích, z nichž se snadno zapraví do praskliny špachtlí nebo spárovačkou.

Speciální nátěrové hmoty určené pro nátření spár v obkladech v sortimentu nemáme. Jako vodě odolné lze použít různé , zejména rozpouštědlové nátěrové hmoty jako jsou např. S2321 Epolex email profi, polyuretanový email Telpur T300, synteický email U2029 Industrol profi a pod.Máme pro vás jednoduchý postup.

  1. Nejprve ošetřete zeď dezinfekčním prostředkem Primalex Mykostop čistič proti plísni, řasám a houbám.
  2. Přípravek nechejte důkladně vsáknout do povrchu a 24 hodin působit.
  3. Napadené místo navlhčete, abyste zabránili poletování výtrusů plísně, které by se mohly rozšířit na další místa.

Jak topit aby nebyla plíseň : Jestli doma nechcete mít plíseň a nechcete být nemocní, je potřeba topit. Lékaři doporučují doma udržovat 20 až 21 stupňů Celsia. Pro starší lidi je optimálních 23 stupňů v domácnosti a máte-li doma novorozeně, zvyšte teplotu ještě o jeden stupeň, aby se při přebalování nenachladilo.