Antwort Co na pigment? Weitere Antworten – Co pomaha na pigment

Co na pigment?
Se světlejšími pigmentovými skvrnami si dobře poradí intenzivní sérum nebo bělící krém proti pigmentovým skvrnám. Účinný je také chemický peeling, který hloubkově obnovuje pokožku a odstraňuje odumřelé buňky z pleti. Absolvovat jej můžete u dermatologa nebo vyzkoušejte jemný chemický peeling doma.Mezi metodami, jak obnovit pigment v pleti, najdeme kromě klasické farmakoterapie také fyzikální terapii pomocí světla nebo chirurgické metody.Vitamíny a kyseliny jsou proti pigmentaci rozhodně nejúčinnější. Jejich efektivitu však můžete podpořit, když si rutinu doplníte také o extrakt z kořene lékořice a arbutin. Ačkoliv zvláštní chuť lékořice možná nepatří mezi vaše oblíbené, na pigmentové skvrny je výborná.

Jak se zbavit pigmentových skvrn babské rady : Pigmentové skvrny a babské rady

Dobře funguje citron, jablečný ocet i lékořice. V neposlední řadě pigmentové skvrny dokáže zesvětlit i aloe vera. Nanášejte některý z těchto produktů na skvrny alespoň dvakrát denně, ale rozhodně nečekejte viditelné výsledky přes noc.

Jak dostat do těla melanin

Doplněk stravy bohatý na látky jako je tyrosin, vitaminy A, C, E a minerály jako měď a železo může podporovat tvorbu melaninu.

Jak snížit hladinu melaninu : Mezi ty nejúčinnější patří: Vitamín C – je přirozený antioxidant a v těle redukuje tvorbu melaninu, který je zodpovědný za tvorbu pigmentových skvrn. Příjem vitamínu C z ovoce a zeleniny je nestabilní, což má za následek i nestabilní ochranu před vývojem skvrn.

Patří k nim fototerapie, chirurgická léčba, kosmetická léčba, depigmentace a lázeňská léčba. Fototerapie využívá UV světlo. Chirurgická léčba má za cíl nahradit chybějící melanocyty (buňky produkující kožní barvivo melanin) v nepigmentovaných oblastech kůže melanocyty získanými z normálně pigmentované kůže.

Vznik vitiliga má nejčastěji autoimunitní základ. K autoimunitní destrukci melanocytů dochází ve chvíli, kdy imunitní systém vytváří protilátky proti vlastním pigmentovým buňkám. Bílé krvinky a protilátky napadají melanocyty, zničí je, a tím vzniká depigmentace.

Jak zakryt pigmentové skvrny

Prevencí proti vzniku pigmentových skvrn je v první řadě dostatečná . Základem je používání krémů s vysokým ochranným faktorem, například Helios Herb Gel-krém na opalování Sensitive OF 50+ (koupit v e-shopu). SPF mají také některé produkty dekorativní kosmetiky, ať už jde o podkladové báze, make-upy či pudry.Některé přírodní, běžně dostupné látky mohou při nanesení přímo na pokožku pomoci zesvětlit kožní skvrny. Patří mezi ně například citronová šťáva, aloe vera, jablečný ocet či extrakt ze zeleného čaje.Jablečný ocet

  1. smíchejte 1 díl octa s 1 dílem vody.
  2. naneste na pigmentové skvrny.
  3. nechte působit 2 – 3 minuty.
  4. opláchněte vlažnou vodou.
  5. opakujte dvakrát denně, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.


Za zvýšenou hladinou melaninu může být mnoho faktorů, mezi nejčastější ale patří nadměrné vystavení slunečnímu záření (obzvlášť bez ochrany SPF), hormonální změny, věk, některé léky, poranění kůže nebo zánětlivá onemocnění kůže jako akné, ekzém nebo lupénka.

V čem se nachází melanin : V lidském těle se vyskytují nejen v kůži, ale například i ve vlasech, v duhovce či v sítnici. Mimo to se melanin nachází v peří ptáků, v pokožce plazů, ve hmyzí vnější kostře nebo dokonce v inkoustu hlavonožců.

Co produkuje melanin : Pigmentové skvrny

Melanin je tmavý ochranný pigment, který produkuje kůže. Působí jako ochránce před UV paprsky, kouřem, znečištěným ovzduším nebo alergickou reakcí.

Co způsobuje melanin

SHRNUTÍ Melanin ovlivňuje barvu pokožky a slouží jako přirozená ochrana proti UV záření. Nicméně, příliš velké množství melaninu, často způsobené slunečním zářením, hormonální nerovnováhou a dalšími faktory, může vést k hyperpigmentaci a tmavým skvrnám.

Upozorňuje na to i Státní úřad pro kontrolu léčiv v doporučení z loňského prosince: „Tato látka totiž patří mezi farmakologicky účinné látky a její užívání bez dozoru lékaře může negativně ovlivnit zdraví pacienta, a to i při podávání nižších denních dávek…Krémy – přípravky pro zesvětlení benigních pigmentových skvrn. Séra – účinně redukují tmavé skvrny a brání jejich opakovanému výskytu. Gely – napomáhají obnovení přirozené pigmentace v buňkách pokožky postižených vitiligem a zabraňují progresi tohoto onemocnění.

Co způsobuje ztráta pigmentu : Vznik vitiliga má nejčastěji autoimunitní základ. K autoimunitní destrukci melanocytů dochází ve chvíli, kdy imunitní systém vytváří protilátky proti vlastním pigmentovým buňkám. Bílé krvinky a protilátky napadají melanocyty, zničí je, a tím vzniká depigmentace.