Antwort Co může jíst ježek? Weitere Antworten – Co ježek nesmí jíst

Co může jíst ježek?
Čím nekrmit ježky

  • ježkům nedávejte mléko, k pití jim stačí voda, mléko způsobuje ježkům trávicí potíže a průjem.
  • nedávejte jim ani produkty z mléka (tvaroh, sýr atp.)
  • ježkům nedávejte pečivo a jiné lidské jídlo.
  • nepodávejte syrové maso (maso pro ježky vždy uvařte)
  • ovoce jedí ježci jen výjimečně

Jak již bylo zmíněno, naprostý základ jídelníčku ježka tvoří živý hmyz. Můžeme mu nabídnout moučné červy, sarančata, kobylky či cvrčky. Ježka krmíme živou potravou každý den! Živý hmyz denně doplňujeme kvalitními granulemi pro koťata.Strava ježka musí mít vysoký obsah bílkovin a nízký obsah tuků. Jako příležitostné pochoutky můžete podávat vejce natvrdo nebo malé množství ovoce (jablko, hruška, jahoda nebo meloun). Ježek sní také maso, které musí být jemně nakrájeno, hovězí maso je však zakázáno.

Čím krmit doma ježka : Základní krmivo

Vhodným hmyzem mohou být mouční červi, cvrčci, sarančata. Pro jednoho ježka na den stačí 2 kávové lžičky hmyzu. Namísto hmyzu, ne však každý den, můžete zpestřit jídelníček masovou kapsičkou. Pokud krmíte granulemi, vybírejte kvalitní granule s hodnotným zdrojem bílkovin (z masa nebo masových mouček).

Co zabije ježka

Uslyší-li predátora (lišku, psa), stočí se do klubíčka; bodlinatá koule většinu živočichů odradí. Predátorem ježka je výr velký a tchoř.

Jakou zeleninu může Ježek Bělobřichý : Jako pamlsek semtam můžete dát moučného červa nebo zophobase. Potěšit ježka můžete i pamlskem v podobě ovoce a zeleniny. Nikdy ale nepodávejte avokádo či syrové fazole – ty jsou jedovaté! Dále není vhodná cibule, česnek, syrová mrkev a celer, zelí, citrusové plody, ořechy, syrové maso či sušené ovoce.

No tak použijte psí či kočičí granule a paštiky, či jiné pochoutky nejlépe masové, nebo nějaké hmyzí dobroty do misky, to ježka zaručeně přiláká, tedy jestli se dřív nepřijdou najíst sousedovic kočky😊.

Čím ježka krmit

Koupit se dají buď přímo pro ježky nebo kvalitní granule pro koťata. Druhou část tvoří hmyz, tedy mouční červi, cvrčci, švábi, sarančata apod. Tato potrava se dá koupit ve zverimexech. Dále můžete ježkovi dávat vařené kuřecí maso, vařená vajíčka a kvalitní masové kapsičky.

Co loví ježka

Je mistrem v lovu různých drobných živočichů. Vyhledává zejména brouky, různé larvy a housenky. Nepohrne ani žížalami, kobylkami a slimáky. Občas se mu podaří ulovit také žábu, ještěrku nebo dokonce malého ptáka.Ježek je noční živočich, proto větší část denní dávky jídla by měl dostat večer. Menšího ježka krmíme alespoň 2x denně, ježka nad 250g. krmíme jen večer. Můžeme mu občas přidat i suché granule pro psy a kočky nebo moučné červy.Bohužel někteří lidé škodí ježkům úmyslně.

Považují ježka za "škůdce", který požírá vejce drůbeže a bažantů. Ježek je však vzhledem k velikosti svých čelistí schopen prokousnout pouze vejce, jež nejsou větší než 15 mm. Navíc ptačí vejce tvoří jen zanedbatelnou položku ježčího jídelníčku.

Pamlsky – pochoutky pro ježky – pro ježky je pochoutkou sušený krmný hmyz – podáváme malé množství denně (cvrčky, moučné červy, krevety, gammarus), sušené kuřecí plátky masa (balení pro kočky – ne pro psy a opět jen jako doplněk!), vařené kuřecí nebo krocaní maso – drobně pokrájené (hovězí a vepřové jen minimálně), …

Jak poznam že ježek umira : Ježek moc dobře nevidí a orientuje se spíš podle čichu a sluchu. Je taky dost zvědavý a rád prozkoumává své okolí. Často se tak dostává do nebezpečných situací. Plechovky, kelímky, obaly od jídel, sítě a jakékoli lidské odpadky pro něj mnohdy představují velmi nebezpečnou past.

Co se zraněným ježkem : Jak postupovat: Kontaktujte naši záchrannou stanici na pohotovostní telefonní lince 773 772 771. O větší mládě ježka či dospělé nezraněné zvíře se můžete krátce postarat i sami, zraněné zvíře či nesamostatné mládě je potřeba urychleně předat záchranné stanici.

Čím se živí ježci

Potrava. Ježci se živí hmyzem (především jeho larvami), žížalami, měkkýši, žábami, plazy, vejci ptáků, mrkví, houbami, kořínky, bobulemi, melouny a vodními melouny.

Potěšit ježka můžete i pamlskem v podobě ovoce a zeleniny. Nikdy ale nepodávejte avokádo či syrové fazole – ty jsou jedovaté! Dále není vhodná cibule, česnek, syrová mrkev a celer, zelí, citrusové plody, ořechy, syrové maso či sušené ovoce.Opravdový zimní spánek zabere jen 80 % zimního období, ježci se občas probouzejí na několik hodin nebo dnů a pak znovu usínají (během tohoto bdění většinou ale neopouštějí hnízdo). Probouzení trvá až 12 hodin a je energeticky velmi náročné, proto nesmí být moc časté.

Jak dlouho se dožije ježek : Váží zhruba 450 g, délka samce je 18–23 cm, u samičky to je až 25 cm. Pohlavní dimorfismus není příliš výrazný, samičky jsou těžší a větší, mimo to zde ale není mnoho rozdílů. Tito ježci se v přírodě dožívají 4–6 let, v zajetí je to až 2× více, maximálně 9 let.