Antwort Co má být ve čtenářském deníku? Weitere Antworten – Co se píše do čtenářského deníku

Co má být ve čtenářském deníku?
Do čtenářského deníku se zapisuje

  • Jméno autora.
  • Název díla.
  • Ilustrátor.
  • Nakladatelství
  • Rok vydání (případně kde a kolikáté)
  • Hlavní postavy.
  • Stručný výtah z děje.
  • Vlastní hodnocení, recenze.

Čtenářský deník je soubor několika oddělených zápisů o knihách, které žák či student přečetl. Ve čtenářském deníku poté pojednává o jejich ději, postavách, hlavních myšlenkách, na střední škole pak také případně o literárně-historickém kontextu. Čtenářský deník je útvar na půl informativní a na půl analyticko-kritický.Stačí pár vět. Soustřeď se na hlavní postavy (kdo), hlavní děj (o čem), kdy se to odehrálo a kde (prostředí), piš vlastními slovy – neopisuj nic z obalu knížky ani odjinud, zkus to převyprávět sám) hodnocení (tvůj názor na knížku nebo pocit z knížky – přišel ti příběh nudný, nebo se ti naopak moc líbil

Jak si vést Čtenářský deník k maturitě : Čtenářský deník by měl mít nejen informativní, ale částečně i analytickou, či kritickou formu. To znamená, že od studenta je zpravidla očekávána jeho vlastní myšlenka, hodnocení, názor na dané dílo, podložená argumentace a především originální přístup k tématu.

Co si můžu psát do deníku

Psaním deníku se dají zpracovat těžké zážitky a traumata z minulosti. Při psaní o minulosti se držte dvou zásad: pište co nejupřímněji o tom, co jste zažili, a snažte se dát své vzpomínky do kontextu. To vám pomůže se na věci podívat z jiné perspektivy. Během psaní o minulosti doporučuji psát v třetí osobě.

Jakou knihu napsat do Ctenarskeho deniku : Připravili jsme si pro tebe tipy na 6 knih, u kterých zaručeně neusneš a zvládneš je přečíst levou zadní.

  • Saturnin. Autor: Zdeněk Jirotka.
  • Na západní frontě klid. Autor: Erich Maria Remarque.
  • Malý princ. Autor: Antoine de Saint-Exupéry.
  • Povídky z druhé kapsy. Autor: Karel Čapek.
  • Bylo nás pět.
  • Harry Potter a tajemná komnata.

Při psaní o minulosti se držte dvou zásad: pište co nejupřímněji o tom, co jste zažili, a snažte se dát své vzpomínky do kontextu. To vám pomůže se na věci podívat z jiné perspektivy. Během psaní o minulosti doporučuji psát v třetí osobě. Deníkovat můžete i za účelem vytváření své vysněné budoucnosti.

Pomáhá nám poznat sebe samé

Jak už jsme zmínili, deník je bezpečným místem, kam můžete zapisovat i ty nejhlubší myšlenky. A právě vyslovováním dojmů nebo otázek o životě a jeho směřování – i když „jen“ na papíře – lépe poznáváte sebe sama. Není přitom vůbec důležité, zda dospějete k řešení.

Co napsat do deníku

Psaním deníku se dají zpracovat těžké zážitky a traumata z minulosti. Při psaní o minulosti se držte dvou zásad: pište co nejupřímněji o tom, co jste zažili, a snažte se dát své vzpomínky do kontextu. To vám pomůže se na věci podívat z jiné perspektivy. Během psaní o minulosti doporučuji psát v třetí osobě.K lehčí úrovni je třeba přečíst 20 knih, k těžší 30. Tituly, které mají být přečteny, nejsou přesně určeny. Každá škola si musí vytvořit seznam knih a titulů6, které má žák přečíst. K nižší úrovni musí mít žák výběr minimálně ze 40 knih, k těžší má seznam obsahovat alespoň 105 knih.Hlavně během prvních schůzek je důležité najít správné téma, aby se dívka nenudila. Holky si rády povídají o svých koníčcích, jaké poslouchají kapely, na čem byly naposledy v kině nebo kam se chystají na víkend. Pokud vás zrovna nic nenapadá, nepropadejte panice. Rozhlédněte se kolem sebe a stočte téma tím směrem.

Zkus si pořídit zápisník, kam si můžeš psát verše, co tě napadnou, nápady na příběhy nebo kousky příběhů, které bys pak chtěla dále rozepsat. Zápisník ti také může sloužit na různá literární cvičení nebo popis a kresby postav, které jsi do svého příběhu vytvořila.

Jak dostat e knihu do ctecky : Nahrání knihy do čtečky Kindle nebo PocketBook je velice snadná záležitost. Vše, co stačí udělat je odeslat příslušný soubor, který naleznete v sekci Moje knihovna na záložce E-knihy, na speciální e-mailovou adresu vaší čtečky.

Co napsat do knihy : Věnování by mělo být hlavně osobní, tedy zdrojem by měla být vaše vlastní hlava, ne internet. Pokud je věnování ručně napsané, působí mnohem osobněji a upřímněji. Věnování obdarované/mu připomene nejen to, od koho dárek dostal. Bude s ním mít spojenou i příležitost, k níž jste mu dárek věnovali.

Proč je dobré si psát deník

Psaní deníku je nástroj, díky kterému ze sebe dostáváme nával emocí a starostí. Úplně se jich nezbavíme, ale zprostředkuje nám odstup a třeba i lepší řešení. Pokud jste své niterní pocity doposud nesvěřili ani deníku, nic se nebojte. Nikdy není pozdě začít.

Psaní deníku poskytuje prostor mezi našimi myšlenkami a realitou. Můžeme si ji na jeho stránkách zrekapitulovat, znovu přehrát, promyslet. Na podobném principu funguje třeba meditace všímavosti, kdy se učíte se na své myšlenky dívat s jistým odstupem.Psaním deníku se dají zpracovat těžké zážitky a traumata z minulosti. Při psaní o minulosti se držte dvou zásad: pište co nejupřímněji o tom, co jste zažili, a snažte se dát své vzpomínky do kontextu. To vám pomůže se na věci podívat z jiné perspektivy. Během psaní o minulosti doporučuji psát v třetí osobě.

Kam si schovat deník : Pokud si nevíte rady, kam deníček schovat, dám vám pár tipů: můžete si ho schovat pod polštář, zamknout do skříně nebo dát mezi knihy do knihovničky. Já osobně ho mám zamčený v šuplíku. Ale záleží to jen na vás.