Antwort Co má být v Seminarni prací? Weitere Antworten – Co obsahuje seminární práce

Co má být v Seminarni prací?
Seminární práce musí vždy obsahovat přehlednou strukturu. Základní členění je na úvod, stať a závěr. V závěru musí být uveden seznam použité literatury, který bude řádně citován. Součástí může být příloha (text, tabulka, graf, schéma apod.).Závěr práce by měl hodnotit celou seminární práci a také zvolené téma práce. Mělo by v něm být uvedeno, čím jsme se v jednotlivých kapitolách zabývali, k jakému jsme došli zjištění a také zda jsme naplnili cíl stanovený v úvodu práce.Seminární práci by měl vždy uvádět také titulní list se jménem autora, s názvem práce, ročníkem, označením oboru a předmětu. Nesmí chybět ani obsah, úvod, závěr a seznam použité literatury. Součástí některých prací může být i praktická část. Na závěr často následuje prezentace před spolužáky.

Co má být v úvodu ročníkové práce : V úvodu se přesně vymezí problém, kterým se práce zabývá, vysvětlí se, k čemu má práce sloužit, proč je napsána, kdo už v této oblasti pracuje a pracoval. Do úvodu patří i přehled doposud zkoumané problematiky, tzn. souhrn toho, co již bylo na tomto poli zjištěno (spolu s uvedením literatury). Další částí je metodika.

Jak má vypadat seminar

Klíčem k úspěchu je především dodržení hierarchické struktury seminární práce: jednotlivé kapitoly by měly tvořit strukturovaný, homogenní celek, neměly by na sebe být pouze navršeny bez jakékoliv logiky. Jen tím, že si napřed stanovíte kvalitní osnovu, podle níž se budete řídit, si ušetříte značné množství práce!

Kolik stran má seminární práce : Rozsah textu studentských prací (tj. bez příloh) by se měl pohybovat v rozmezí 5-10 stran u seminárních prací, 30-50 stran u bakalářských a 60-100 stran u prací diplomových. Práce musí být stránkovány. První stranou je titulní list. Pozor, i seminární práce musí být stránkovány!

Co do závěru práce rozhodně patří

  • 1-2 normostrany čistého textu,
  • 3-5 odstavců celkem,
  • slovní shrnutí stanovených cílů práce,
  • návrhy na rozšíření práce nebo pokračování ve výzkumu,
  • čtivý a zajímavý text.


Závěr je nutné koncipovat tak, aby odpovídal úvodu. Jinými slovy v úvodu jste představili cíl práce a v závěru ho musíme uvést opětovně, ovšem se zjištěným výsledkem společně s komentářem, jak jste cílem dosáhli, jaké metody jsme použili, apod.

Jak citovat obrazky v Seminarni prací

Obecně platí, že obrázky by měly být citovány ihned při použití přímo v bakalářské práci, tzn. umisťujeme je k danému obrazci dle citační normy a pokynů školy. Pokud by takové zařazení působilo rušivě (např. u rozsáhlých ilustrací), můžeme zvážit jejich zařazení do samostatné přílohy.Existují dva základní způsoby, jak využít ve svém textu cizí informace či myšlenky: citace a parafráze. V citaci uvádíte doslovné znění svého zdroje a dáváte ho do uvozovek. Parafráze je naopak volným zopakováním myšlenek a do uvozovek se nedává. Pro obě ale platí, že je třeba původní text reprodukovat přesně.Úvod a jeho obsah

– Uvedete, jaké jste si vybrali téma, a nastíníte, jaký je současný stav bádání. – Seznámíte čtenáře s tím, jaké jsou cíle Vaší bakalářské/diplomové práce, uvedete výzkumné otázky, případně jaké hypotézy se budete snažit potvrdit, a uvedete metody, které budete používat.

Úvod práce

Důležitou částí bakalářské a diplomové práce je její úvod. V něm máte za úkol čtenáře zaujmout a seznámit jej s tématem, kterému se budete po zbytek práce věnovat. V úvodu můžete také zmínit cíle práce, její přínos a metody, které máte v plánu využít.

Co se dělá na semináři : Seminář je určen lektorům, kteří se pohybují ve volnočasové pedagogice a připravují kurzy pro žáky základních a středních škol.

Jak by měl vypadat workshop : Základní tipy, které vám zjednouší přípravu

  1. Cíl workshopu. Shrňte si, co je úkolem workshopu, co chcete, aby si lidé z něj odnesli.
  2. Progam. Připravte si program celého dne velmi důkladně.
  3. Materiály, materiály, materiály. Mít předem připravené materiály s obsahem školení je další podstatnou nutností.
  4. Občerstvení

Jak začít seminární práci

Úvod a závěr seminární práce nepodceňte

Uveďte, o čem daná práce bude pojednávat a proč jste si toto téma zvolili, co vás na daném tématu zajímá, a na jaký konkrétní problém se zaměříte. Vyslovte, k jakému cíli práce povede a je-li to možné, uveďte i dílčí cíle, které vycházejí z postupu řešení dané problematiky.

Struktura seminární práce

  • Úvod. Úvod je velmi důležitou součástí každé seminární práce.
  • Stať Hlavní a nejdelší částí každé práce je stať, která by měla být rozdělena na teoretickou a praktickou část.
  • Závěr.
  • Seznam použité literatury.
  • Přílohy.
  • Titulní strana a obsah.

Bakalářská práce

Doporučený rozsah bakalářské práce je stanoven na 50–60 normostran (bez příloh), včetně preliminárií (cca 90 000–108 000 znaků, včetně mezer).

Co by mělo být v závěru : Závěr by měl především korespondovat s úvodem. Je vhodné znovu zopakovat, co bylo cílem práce a uvést, jakým způsobem byl tento cíl naplněn (k jakým výsledkům autor došel, jak postupoval) – pokud nebylo možné splnit všechny dílčí cíle, pak by nemělo chybět zdůvodnění.