Antwort Co lze hasí práškovým hasícím přístrojem? Weitere Antworten – Co se hasí pěnovým hasícím přístrojem

Co lze hasí práškovým hasícím přístrojem?
Hasí pevné organické látky, jako je dřevo, papír, seno, sláma, textil atd. Použivá se v archivech, kůlnách, senících apod. HASTEX Pěnový hasicí přístroj – VP 6 TNC – nerez Velmi vhodný pro hašení požárů polárních i nepolárních hořlavých kapalin v drogériích, lékárnách, příručních skladech hořlavých kapalin apod.Práškový přístroj je určený pro hašení tříd A, B, C, D, včetně pevných látek kromě sypkých hmot. Dobře hasí zejména požáry hořlavých kapalin a hořlavých plynů a speciální typy prášku i požáry některých lehkých kovů.Práškové hasicí přístroje jsou určeny pro hašení požárů třídy A (pevných látek), třídy B (kapalných látek) a třídy C (plynných látek). Hasicí prášky rozdělujeme na univerzální (třída ABCD) a speciální (BC). Hasební efekt se u plamenného hoření zakládá na přerušení reakce hoření (antikatalitycký).

Jaké jsou hasicí přístroje : Hasicí přístroje dělíme dle typu náplně na pěnové, vodní, práškové, sněhové a halotronové.

Co můžu hasit piskem

PĚNOVÉ HASICÍ PŘÍSTROJE

Při svém použití vytvářejí na povrchu hořících látek vrstvu pěny, která zabraňuje přístupu kyslíku a tím vlastně hasí. Používají se především na požáry hořlavých kapalin ( benzín, nafta, oleje).

Co se nesmí hasit vodou : Jsou nevhodné na hašení:

Hořlavých kapalin nemísících se s vodou jako benzín, motorová nafta, minerální oleje, líh, ředidlo,…). Je třeba velkého množství vody, abychom kapalinu zředili, některé neuhasíme vůbec, např. benzín na vodě plave.

VAROVÁNÍ

Hasební schopnost 34A, 183B, C
Hasivo ABC 6 kg
Hmotnost [kg] 9,8 kg
Minimální doba činnosti [s] 12 s
Průměr lahve [mm] 162 mm


Práškové hasicí přístroje jsou: a) s práškem typu BCE (na bázi hydrouhličitanu sodného) se nesmí používat k hašení jemné mechaniky a elektortechnické techniky, hořlvých prachů a volně uložených kouskovitých vláknitých a podobných materiálu.

Kdy je vhodné použít práškový hasicí přístroj

Práškový hasicí přístroj je vhodný pro požáry třídy A, B a C. Může být použit proti požárům, kde jsou pevné látky, kapaliny a plyny. hořlavé plyny, benzín, nafta, oleje, pevné materiály, elektrická zařízení pod proudem, počítače, televizory a další elektronika pod proudem do 110 kV.1) Proud hasicí látky musí směřovat vždy na hořící předměty, nikoli na plameny! 2) Pozor na dostatečný odstup od požáru a také, aby při hašení nedošlo k přenesení plamenů na další místa! 3) Při hašení postupujeme vždy odspoda na- horu. 4) U práškových hasicích přístrojů se doporu- čuje hasit přerušovaně.Jsou vhodné na hašení pevných látek. Nesmí se používat na elektrická zařízení pod napětím, na požáry látek o velmi vysoké teplotě, špatně hasí hořlavé kapaliny ropného původu. Jejich náplní není chemicky čistá voda, ale voda s příměsemi pro zlepšení snášivosti nebo mrazuvzdornosti.

Třída A – požáry pevných látek (např. dřevo, uhlí, textil, papír, sláma, seno, plasty), jejich hoření je zpravidla doprovázeno žhnutím. Pro tuto třídu požáru jsou vhodné hasicí přístroje vodní a pěnové.

Které přenosné hasicí přístroje nejsou vhodné pro hašení elektrického zařízení pod proudem : Nejvhodnější hasivo na hašení požárů pevných látek je voda, ale vodní hasicí přístroj se nesmí používat na hašení elektrických zařízení pod napětím a v jejich blízkosti (hrozí riziko úrazu elektrickým proudem).

Který hasicí přístroj není vhodný na sypké materiály : PRÁŠKOVÉ HASICÍ PŘÍSTROJE

Při hašení je hasivo z nádoby vytlačováno značným tlakem a proto přístroj není vhodný na hašení sypkých materiálů(piliny).

Čím hasit kovy

označované též jako prášky M (metal). K výrobě těchto prášku se nejčastěji používá chlorid sodný (NaCl, kuchyňská sůl) včetně dalších organických přísad. Při hašení se organický materiál spaluje a zároveň tvoří s chloridem sodným roztavenou masu na povrchu hořícího kovu a izoluje jej od vzduchu.

Jaký hasicí přístroj na co použít

vhodný nevhodný nesmí se použít!
Papír, dřevo a další pevné hořlavé látky Benzín, nafta, líh, ředidlo Elektrická zařízení pod proudem
Alkoholy Hořlavé plyny Lehké a hořlavé alkalické kovy
Cenné materiály (archivy) Látky prudce reagující s vodou (např. kyseliny)
Rostlinné a živočišné tuky a oleje

28. 8. 2008Je naprosto nevhodné a životu nebezpečné hasit tato zařízení či jejich okolí vodou či pěnovými hasicími přístroji. Můžete použít tři typy hasicích přístrojů – práškové, sněhové nebo halotronové. Práškový hasicí přístroj je do domácnosti nejvhodnější a nejpoužívanější. Jedná se o speciální prášek, který je hnaný plynem.