Antwort Co jíst den před závodem? Weitere Antworten – Co jíst týden před závodem

Co jíst den před závodem?
Do jídelníčku týden před závodem patří:

  1. kvalitní bílkoviny — libové maso, ryby, vejce,
  2. protein,
  3. mléčné výrobky — cottage, řecký jogurt, tvaroh,
  4. komplexní sacharidy -— brambory, sladké brambory, rýže, ovesné vločky, celozrnné pečivo,
  5. zdravé tuky — avokádo, semínka, oříšky.

Pár dní před závodem

Nejvýhodnější jsou komplexní polysacharidy s nižším glykemickým indexem (celozrnné pečivo, rýže, těstoviny) s menším množstvím bílkovin (plátek drůbežího masa, vejce, sýr, tvaroh). Cílem je naplnit glykogenové zásoby, které nám v závodu poslouží jako rychlý zdroj energie.Jídlo před závodem by mělo obsahovat vysoké množství sacharidů (150-300g), středně bílkovin a nízký obsah tuku a vlákniny.

Co dělat den před běžeckým závodem : Před závodem pojezte stravu bohatou na sacharidy. Poslední velké jídlo byste měli zkonzumovat 2,5 hodiny před startem, pak si ještě můžete dát energetickou tyčinku. Dostatečně pijte (vodu, minerálku, ředěné šťávy) nejen v den závodu, obzvlášť pokud teploty šplhají k tropickým hodnotám.

Co jíst těsně před tréninkem

Obecně je možné říci, že byste před cvičením měli zvolit snadno stravitelné jídlo, které je bohaté zejména na bílkoviny a sacharidy. Jako vhodný zdroj bílkovin můžeme zmínit například kuřecí a krůtí maso, cottage sýr nebo jogurt. Vhodným zdrojem sacharidů jsou zase například brambory, ovoce, rýže nebo vločky.

Jak trénovat před závodem : Den před závodem se krátce rozklusejte, protáhněte, dejte pár cviků z běžecké abecedy a 5–6 krátkých rovinek. Poté už jenom krátký třeba pětiminutový výklus domů. Jako lék na předzávodní šílení se doporučuje v klidu si prohlédnout záznamy z tréninku.

Před závodem je klíčové konzumovat potraviny bohaté na komplexní sacharidy, které poskytují dlouhotrvající energii. Tato živina je nezbytná pro udržení vytrvalosti a síly po celou dobu závodu. Dobrými zdroji komplexních sacharidů jsou: celozrnné pečivo, rýže, brambory, ovesné vločky a těstoviny.

Snídaně samotná by měla rovněž být dopředu naplánovaná a odzkoušená, rychle stravitelná. Převážně sacharidy – ovesná kaše, těstoviny, rýže, banány, bílé pečivo, med, hrozinky s trochou bílkoviny (cottage sýr, proteinový prášek, vaječný bílek) a trochou kvalitního oleje (za studena lisovaný olivový olej).

Kdy jíst před zapasem

Zhruba 1–2 hodiny před zápasem je nejlepší téměř čistě sacharidové jídlo (sacharidový nápoj, ovocný salát, rýžový nákyp, žemlovka apod.). Také je nutné již před zápasem tělo dostatečně hydratovat. Těsně před zápasem a během něj jsou již vhodné sacharidy pouze v nápoji, či sportovních gelech a dostatek tekutin.Mezi vhodné zdroje komplexních sacharidů patří potraviny, které zařazujeme jako přílohy: Těstoviny, rýže, kuskus a další obiloviny, luštěniny. Vše si vyzkoušejte! Jednoduché sacharidy v podobě hroznového cukru, ovoce, limonád, či předtréninkových a iontových směsí by měly tvořit max. 20% našeho příjmu sacharidů.Žádný silový trénink – bez ohledu na výkonnost sportovce je vyloučen také silový trénink, a to platí i pro horní polovinu těla. Před závodem byste byli ztuhlí a bez energie, kterou by tělo věnovalo na regeneraci svalové hmoty. Poslední silový trénink si dopřejte maximálně 3 dny před startem.

3 způsoby, jak nahradit běh a dosáhnout stejného efektu

  1. CHŮZE. Fakta o hubnutí chůzí jsou velice příznivá! Je to pohybová aktivita, která je pro naše tělo přirozená stejně jako běh.
  2. ŠVIHADLO. Švihadlo nemusí být jen vzpomínkou na dětství.
  3. DOMÁCÍ KARDIO TRÉNINK. Ke cvičení doma se uchyluje čím dál víc žen.

Co jíst hodinu před tréninkem : Obecně je možné říci, že byste před cvičením měli zvolit snadno stravitelné jídlo, které je bohaté zejména na bílkoviny a sacharidy. Jako vhodný zdroj bílkovin můžeme zmínit například kuřecí a krůtí maso, cottage sýr nebo jogurt. Vhodným zdrojem sacharidů jsou zase například brambory, ovoce, rýže nebo vločky.

Kdy si dát protein před tréninkem : Whey protein je považován za nejlepší volbu jako před- nebo potréninkový koktejl. Předtréninkový koktejl může být užíván jednu nebo dvě hodiny před tréninkem, podle rychlosti vstřebávání. Potréninkový koktejl může být užíván kdykoliv, když se vám to hodí, ideálně do hodiny po tréninku.

Jak se rozcvičit před tréninkem

Před vlastním rozcvičením je vhodné svaly lehce prohřát. Stačí pětiminutový klus po rovině. Svaly se prokrví, mírně stoupne tepová frekvence a rozcvička je efektivnější. Na běh potřebujete hlavně dolní končetiny a tak začněte protažením nohou.

Pár hodin před závodem, kdy nervozita zpravidla stoupá, se zkuste soustředit na své dosavadní úspěchy. Vzpomínky na případné neúspěšné závody se naopak snažte vytěsnit, jinak váš budou ještě více stresovat. O svých schopnostech přemýšlejte pozitivně a opakujte si, že jste pro svou formu udělali naprosté maximum.Začátečníci se mohou krátkým vyklusáním zbavit předzávodní nervozity, jiní se minutkou držení závodního tempa ujistí, že to zítra zkrátka půjde. Nezapomeňte však na protažení. Rituály – máte běžecké rituály, bez kterých nevyběhnete

Co delat týden před maratonem : Životospráva. Omezení konzumace alkoholu a nezdravých jídel (tučné, smažené…), dostatek (a především kvalita) spánku jsou základními premisami, aby běžec byl na maraton plný sil. Důležité je si uvědomit, že z toho, co bude běžec poslední týden jíst a pít, tělo během tak náročné aktivity bude brát.