Antwort Co jsou kotovice? Weitere Antworten – Co jsou to Veprovice

Co jsou kotovice?
Vepřovice, též vepříky nebo kotovice, v mnoha jazycích světa nazývané adobe, jsou cihly z nepálené hlíny a také se oběma těmito názvy označují stavby z tohoto materiálu. Na Moravě – v její bývalé německé části – se dodnes udržela zkomolenina kotovice z německého slova Kotziegel = cihla z bláta.Vepřovice jsou poměrně tenké a měkké usně, vhodné nejen pro výrobu podšívek do bot, ale i do galanterních výrobků, jako jsou kabelky, pouzdra apod., kde styl výrobku vyžaduje nejen hebkou a měkkou vnitřní část , ale i dotažení estetické.ProCrea hliněné nepálené cihly jsou kompaktní vzduchem sušené stavební cihly z hlíny s přídavkem pilin pro vnitřní použití. Omítka se nanáší přímo na jejich povrch. Nejsou vhodné jako nosné zdivo nebo jako nosič omítky pro venkovní omítky.

Jak Omitnout kotovice : Pokud nevíte, dolů se dávaly kameny kvůli pevnosti a kvůli odolnosti vůči vlhkosti, kotovice by dole nasákly a rozpadly by se. Takže do výšky kolen jsou kameny, pak eventuálně vrstva pálených cihel a pak stěna z kotovic, pod pozednicí zase kameny. Volil bych nějakou paropropustnou penetraci, perlinku a vápennou omítku.

Co je to cihla

Cihla je stavební prvek, lidmi vytvořený umělý „kámen“, vyrobený formováním hlíny do pravidelných útvarů (nejčastěji kvádrů s poměrem stran 4 : 2 : 1, existují ale i složitější moderní tvary). Cihly jsou velmi starým stavebním prvkem. Nejstarší formou jsou cihly sušené (vepřovice), známé nejméně 10 tisíc let.

Jaký je rozměr cihly : Cihla plná pálená je stavební prvek vyroběný pálením z cihlářské hlíny. Má rozměry 290x 140 x 65 mm, skladebný rozměr pak 300 x 150 x 75 mm.

@adriet Zdravím Jak už bylo řečeno, udělat fasádu, vepřovice jde krásně "naházet" dá se rabicové nebo králičí pletivo (nebo jakékoli jiné vhodné pletivo co je po ruce ) aby omítka dobře držela a natáhne se naháže, nikdo nepozná že jde o vepřovou zeď, stačí vám na to jeden šikovný zedník, případně svépomocí umíte-li to.

K povrchové úpravě zdiva z nepálených cihel (vepřovice, kotovice) je určena jílová omítka, schopná pružně vyrovnávat značné objemové změny při vysychání a bobtnání těchto cihel.

Jak nahodit starou zeď

Zkušení zedníci umí nahazovat omítkovou maltu i přímo ze zednické naběračky. Je třeba mít správnou konzistenci malty, která musí být zároveň dostatečně mastná. Nahazuje se podobným švihem jako lžící. Jádrovou (základní) vrstvu omítky nahazujeme ve směru zdola nahoru.Zdivo Porotherm vyniká vysokou pevností a trvanlivostí, klade velký důraz na úsporu tepla, s rezervou splňuje hodnoty akustické normy, a navíc umožňuje rychlé a efektivní zdění. Všechny keramické bloky Porotherm jsou vyrobeny z čistě přírodních materiálů.Cihla má rozměr 290 x 140 x 56 mm, skladebný rozměr (s omítkou a maltou) je 300 x 150 x 75 mm. Cihly se skládají na vazbu, která zajišťuje stabilitu konstrukce.

Cihla plná pálená 29 cm x 14 cm x 6,5 cm.

Kolik má cihla kg : Uzanční zlaté slitky/cihly se standardně vyrábějí ve více než deseti velikostech či hmotnostech. Bankovní (profesionální) cihly mají 400 oz (troyských uncí) tj. 12.441,39072 g (~12,5 kg).

Jak omítat zeď : Omítku nahazujeme lžící vždy odshora dolů, přičemž příliš tuhá konzistence, která tvoří na zdi koláče, není vhodná. Stejně jako malta řídká, která po zdi stéká. Maltu lze nahazovat i přímo ze zednické naběračky, chce to ale už opravdu zkušenost a malta musí být hodně mastná (vysoký obsah vápna, díky čemuž dobře lepí).

Jak zpevnit omítku

Dnes je nejčastějším podpůrným prvkem perlinka a nebo chemické adhezní můstky. Ovšem i nadále lze sáhnout po starých, tradičních metodách a nic nepokazíme, v případě pouhých oprav starých omítek je to navíc nezbytné a při renovacích památkově chráněných budov také. Přitom tím uctíme řemeslný um předků.

Tloušťka klasické omítky by měla být 15 mm, maximálně do 20 mm. Nejoblíbenější sádrová omítka se pokládá tak, aby vrstva byla maximálně 30 mm, u vápenocementové omítky by měla být tloušťka 40 mm. Rozdíly vyplývají jak z vlastností omítek, tak ze způsobu pokládky omítek na stěny.Omítku nahazujeme lžící vždy odshora dolů, přičemž příliš tuhá konzistence, která tvoří na zdi koláče, není vhodná. Stejně jako malta řídká, která po zdi stéká. Maltu lze nahazovat i přímo ze zednické naběračky, chce to ale už opravdu zkušenost a malta musí být hodně mastná (vysoký obsah vápna, díky čemuž dobře lepí).

Jak Štukovat starou zeď : Zeď si namočte štětkou a špachtlí oškrábejte, co půjde. Zbytek nechtěného materiálu napenetrujte akrylátovou penetrací. Po zaschnutí penetrace začněte štukovat. Výběr štuku nechte na odborníkovi v obchodě, volit můžete například štuk klasický, hladký, sádrový nebo zrnitý.