Antwort Co je Zoot? Weitere Antworten – Kdo vlastní Zoot

Co je Zoot?
Oldřich Bajer (39,36 %), lucemburský fond TCEE FUND III obhospodařovaný 3TS Capital Partners (35,76 %) a ředitel Zootu Ladislav Trpák (13,82 %). V roce 2020 po roce trvající insolvenci firma splnila reorganizační plán a novým majitelem firmy se stala Company New ze skupiny Natland.Víc než 50 ZOOT. kabinek po celé republice, ve kterých si můžete své objednávky při vyzvednutí rovnou vyzkoušet a vzít si jednoduše to, co vám opravdu padne a co si zamilujete.Zboží můžete vrátit přes náš on-line vratkový formulář (níže černé tlačítko Vrátit nebo reklamovat objednávku online). Na rozmyšlenou máte celých 60 dní. Vrácené kousky musí být nepoužité, v původním stavu, se všemi visačkami a originálními obaly, aby mohly udělat radost někomu jinému.

Jak prodavat na Zoot : Chci se stát partnerem ZOOTu, jak to můžu udělat Chcete s námi rozjet jinou formu spolupráce, než je prodej vaší značky na ZOOTu Máte dárky pro naše zákazníky nebo nápad na společnou kampaň Pište na [email protected].

Co se stalo se ZOOT

Zoot se po insolvenci, kterou prošel (ZOOT sám na sebe podal insolvenční návrh v dubnu 2019, vyšel z ní po reorganizaci v dubnu 2020, pozn. red.), nyní postupně zvedá. Ale není to tak, že před covidem a před insolvencí byl ZOOT božsky vydělávající firma. Rychle rostl, ale hodně prodělával.

Jak postupovat při vrácení zboží : V případě, že chce zákazník zboží vrátit, musí obchodníkovi jasně oznámit, že využívá své právo na odstoupení od smlouvy. To může udělat například zasláním e-mailu nebo vyplněním online formuláře na webu obchodníka. Zákazník musí odstoupení od smlouvy obchodníkovi oznámit do 14 dnů poté, co zboží převezme.

Dle § 1829 odst. 1 občanského zákoníku je možné do 14 dnů zakoupené zboží vrátit, a to bez udání důvodu. Nárok na využití této lhůty mají ale pouze spotřebitelé, nikoliv ti, kdo nakupují v rámci své obchodní činnosti.

Nákup v kamenném obchodě

Pokud zákazník zboží nakoupí v kamenném obchodě, nemá podle zákona právo na odstoupení od smlouvy do 14 dnů. Je to dáno tím, že má zákazník možnost prohlédnout si přímo na prodejně kupované zboží a o koupi se informovaně rozhodnout přímo v prodejně.

Jaké zboží nelze vrátit

Patří mezi ně zboží upravené podle přání kupujícího, zboží podléhající rychlé zkáze (potraviny a podobně) nebo zboží, které bylo vyňato z obalu a není možné jej z hygienických důvodů vrátit (rozbalené hygienické potřeby). Nelze vrátit ani rozbalená CD či DVD, noviny nebo časopisy.V případě, že chce zákazník zboží vrátit, musí obchodníkovi jasně oznámit, že využívá své právo na odstoupení od smlouvy. To může udělat například zasláním e-mailu nebo vyplněním online formuláře na webu obchodníka. Zákazník musí odstoupení od smlouvy obchodníkovi oznámit do 14 dnů poté, co zboží převezme.Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, musí mu prodejce vrátit veškeré peněžní prostředky, včetně nákladů na dodání zboží (typicky poštovné), které od něho na základě smlouvy obdržel. Nejzazší lhůta je 14 dnů po odstoupení. Zákon dokonce určuje způsob vracení.

Vrátit se nedají ani noviny, periodika nebo časopisy (na knihy toto neplatí). Nelze také odstoupit od smlouvy o ubytování, dopravě, stravování nebo využití volného času, pokud je zarezervovaný termín.

Co nejde vrátit do 14 dnů : Odstoupit nemůžete například od smlouvy na dodávku zboží upraveného na míru, nebo pokud se jedná o zboží prodávané v uzavřeném či zataveném obalu, které jste z tohoto obalu vyňali a z hygienických důvodů jej není možné vrátit.

Kdo hradí náklady na vrácení zboží : Náklady spojené s odstoupením nese kupující – poštovné při vracení zboží platíte vy a prodejce nemá povinnost vám ho jakkoliv proplácet, ledaže by vás o povinnosti nést tyto náklady nevyrozuměl před uzavřením smlouvy.

Jak se pocita 14 dní na vrácení zboží

Lhůta 14 dnů začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží (např. převezme-li si zákazník zboží v pátek, doba pro vrácení zboží se počítá od soboty včetně). Končí-li lhůta o víkendu nebo ve svátek, jako poslední den lhůty je brán nejbližší následující pracovní den.

Peníze smíte požadovat až po třetí reklamaci stejné vady.

Prodávající vám kromě toho může nabídnout opravu zboží nebo výměnu rozbité součástky. Je také potřeba počítat s tím, že prodejce usoudí, že k vadě došlo kvůli nevhodnému zacházení s produktem a vaši reklamaci neuzná.