Antwort Co je výměník u krbových kamen? Weitere Antworten – Jak funguje krbová vložka s výměníkem

Co je výměník u krbových kamen?
Krbová vložka s výměníkem funguje tak, že předá díl svého výkonu do vody a zbytek výkonu je teplovzdušný: Horké spaliny předávají energii do vody pomocí výměníku, který je zabudovaný v krbové vložce. Voda z teplovodního výměníku ohřátá na 70-80 °C proudí do akumulační nádrže.Výměník (přesněji tepelný výměník) je zařízení, které slouží k výměně energie mezi soustavami a objekty o různých parametrech. Výměníková stanice je součástí areálů továren a sídlišť. Zajišťuje distribuci tepla pro vytápění objektů a ohřev teplé vody.A co samotné zapojení To nejdůležitější je zapojit kamna paralelně se současným kotlem. K tomu budete muset využít zpětné klapky a oběhové čerpadlo, které zapojíte před kamny nebo krbem. Teplá voda se díky tomu bude dostávat do ústředního topení a studená voda se bude pohybovat směrem ke kotli a výměníku.

Jak topit v kamnech s výměníkem : Základem je určení optimálního výkonu krbových kamen s výměníkem. Ten se pohybuje mezi 10 až 20 % pod vaší tepelnou ztrátou. Je to dáno tím, že výpočet tepelné ztráty objektu vychází z teploty −15 °C. Nepřikládejte příliš často, ale zase nenechávejte topeniště úplně vyhasnout.

Co je potreba ke krbu s výměníkem

V případě kamen s výměníkem je však potřeba důkladné napojení na systém ústředního topení, případně bojler či zásobník vody. Výhodou je, že nemusíte pořizovat topná tělesa nová, snadno kamna propojíte i s těmi, které už máte doma.

Jak funguje výměník u kamen : Řečeno laicky, při výpadku proudu, kdy voda ve výměníku dosáhne 95°C, se pomocí speciální klapky uzavře přívod vzduchu do spalovací komory, a oheň přestane hořet. Při výběru krbových kamen s výměníkem se zajímejte o funkci terciálního spalování.

Krbová kamna s výměníkem mají tu výhodu, že dokážou rozvádět teplo do ústředního nebo podlahového topení. Ohřívat mohou i vodu. Pokud tedy chcete kamny nejen topit, ale například i ohřívat vodu v bojleru, volte vždy kamna s výměníkem. Počítejte ale s tím, že vás budou stát o něco víc, než kamna bez výměníku.

V případě kamen s výměníkem je však potřeba důkladné napojení na systém ústředního topení, případně bojler či zásobník vody. Výhodou je, že nemusíte pořizovat topná tělesa nová, snadno kamna propojíte i s těmi, které už máte doma.

Proč smrdí krbová kamna

Krbová kamna (krbové vložky) jsou znečištěny, zaneseny prachem a nečistotami. Po prvních zatopeních v přechodovém období se občas objeví zápach. Není to již barva, ale pochází to ze zahoření sazí, nečistot a dehtu.Tipy pro neutralizaci zápachu z komína

  1. Naplňte několik sklenic octem a rozprostřete je po místnosti, kde je zápach. V závislosti na velikosti místnosti stačí jedna nebo dvě sklenice.
  2. Nábytek, stěny a krb můžete vyčistit smícháním kbelíku s vodou a bílým octem.
  3. Můžete použít hadr a navlhčit ho bílým octem.

Ideální je tedy dát do topeniště větší špalky dřeva a na ně dát třísky na podpal. Vše s dostatečnými vzduchovými mezerami. Pohlídejte si také to, jaká je doporučená dávka paliva pro váš konkrétní krb. Využít můžete i podpalovače.

Naplňte několik sklenic octem a rozprostřete je po místnosti, kde je zápach. V závislosti na velikosti místnosti stačí jedna nebo dvě sklenice. Nábytek, stěny a krb můžete vyčistit smícháním kbelíku s vodou a bílým octem. Otřete povrch hadříkem.

Jak vycistit sklo v kamnech : Staré noviny – pokud na skle není příliš silný nános nečistot, stačí vám zmuchlat novinový papír (ne voskovaný) a krouživými pohyby sklo vyčistit. Raději pod kamna umístěte další noviny, které zachytí případný prach při čištění. Saponát – jednoduše naneste saponát na houbičku či hadřík a vyčistěte.

Jak se zbavit zatuchlého zápachu : Kypřící prášek odstraňuje zatuchlý zápach z prádla a navíc ho osvěží a rozjasní. Soda – dobře pohlcuje pachy také soda. Dejte zatuchlé prádlo do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Je dobré nechat ji působit přes noc, ale pokud nemáte čas, může stačit i několik hodin.

Proč praskne sklo u krbových kamen

Proč sklo vůbec praská Důvodů může být několik, mezi nejčastější příčiny patří neodborná montáž, mechanické poškození skla, případně zteřelá těsnící šňůra. Příčinou může být i nekvalitní sklo. Pokud ale žáruvzdorné sklo kupujete u firmy SKLOmat, tato příčina prasknutí vás nepotká.

K omytí můžete použít speciální přípravky na čištění nebo různé roztoky jako třeba lžíci octa na litr vody. Poté celý kus nábytku přetřete mýdlovou nebo saponátovou vodou, pořádně otřete a nechte vyvětrat. Máte-li po ruce levandulový olej, smíchejte ho s vodou a umístěte dovnitř. Nábytek se krásně provoní.K odstranění nepříjemného dechu mohou pomoci ústní vody, ústní spreje, kvalitní žvýkačky nebo pastilky bez cukru. Nepodceňujte pitný režim, ideální je čistá voda, aby byla ústní sliznice dostatečně hydratovaná a tvořil se dostatek slin. I v tomto mohou pomoci žvýkačky nebo pastilky bez cukru.

Jak se zbavit Zatuchliny z nábytku : K omytí můžete použít speciální přípravky na čištění nebo různé roztoky jako třeba lžíci octa na litr vody. Poté celý kus nábytku přetřete mýdlovou nebo saponátovou vodou, pořádně otřete a nechte vyvětrat. Máte-li po ruce levandulový olej, smíchejte ho s vodou a umístěte dovnitř. Nábytek se krásně provoní.