Antwort Co je UV 400? Weitere Antworten – Co je UV400

Co je UV 400?
Co znamená "UV 400"

Rozděluje se na záření dlouhovlnné UVA (315-400 nm), středněvlnné UVB (280-315 nm) a krátkovlnné UVC (100-280 nm). To poslední je pohlcováno atmosférou.Brýle musí mít UV 400

Nejlépe tam, kde vám udávaný UV filtr taky garantují, takže v očních optikách. „V našich klimatických podmínkách úplně stačí UV 400. “ To znamená, že sklo zabraňuje záření do vlnové délky 400 nanometrů.Na manuálu k výrobku nebo na etiketě by mělo být vždy uvedeno, jak vysokou ochranu sluneční brýle mají. Nejčastěji je to malá samolepka, která je na brýlové čočce. Vždy požadujte UV filtr 400nm. Znamená to, že čočky nepropouští záření nižší vlnové délky, než je toto a vám je garantována 100% ochrana proti UV záření.

Jaký UV filtr brýle : Při výběru slunečních brýlí požadujte UV filtr 400. Tím jsou vybaveny čočky, které nepropouští záření nižší vlnové délky než 400 nm. Jen tento filtr vám zaručí 100% ochranu proti veškerému existujícímu UV záření.

Co to znamená UV

Ultrafialové (zkratka UV, z anglického ultraviolet) záření je elektromagnetické záření s vlnovou délkou kratší než má viditelné světlo, avšak delší než má rentgenové záření. Pro člověka je neviditelné, existují však živočichové (ptáci, plazi, některý hmyz), kteří jej dokážou vnímat. Jeho přirozeným zdrojem je Slunce.

Jak poznat kvalitní sluneční brýle : Kvalitní obruby

Rám by měl být odolný, pevný, ale zároveň lehký. Neměl by nikde dřít a tlačit, zejména na nose, spáncích či za ušima. Váha brýlí by měla být rozprostřena stejnoměrně mezi ušima a nosem. Skvělou volbou budou brýle s kvalitního polykarbonátu, acetátu či ušlechtilého kovu.

Kvalitní obruby

Rám by měl být odolný, pevný, ale zároveň lehký. Neměl by nikde dřít a tlačit, zejména na nose, spáncích či za ušima. Váha brýlí by měla být rozprostřena stejnoměrně mezi ušima a nosem. Skvělou volbou budou brýle s kvalitního polykarbonátu, acetátu či ušlechtilého kovu.

Nejlepší brýle proti modrému světlu jsou ty, které vám dokonale padnou, o tom není pochyb. Snad každý, kdo brýle dennodenně musí nosit, vám potvrdí, že není nic horšího, než když vám obroučky nesedí. Přílišný tlak na uších nebo na kořenu nosu totiž nebývá pouze nepříjemný, ale po nějaké době může být i bolestivý.

Jaké jsou nejlepší brýle proti modrému světlu

Červené brýle proti modrému světlu

Nejvyšší možnou míru blokace modrého světla zajišťují brýle s červenými nebo oranžovými skly, které ho absorbují až 80 %. Protože lidé jistou míru modrého světla během dne biologicky potřebují, jsou tyto brýle určeny především pro použití před spaním.UV index je mezinárodní jednotka pro měření ultrafialového záření. Vyjadřuje jeho dopad na lidské zdraví a podle jejich hodnot bychom měli volit ochranu před slunečním zářením. Obecně se dá říct, že čím výš je Slunce za jasného počasí nad obzorem, tím vyšší je UV index.Rozdělení

Název Zkratka Vlnová délka v nanometrech
UVA, dlouhovlnné, „černé světlo“ UVA 400–315
UVB, středněvlnné UVB 315–280
UVC, krátkovlnné, „dezinfekční“ UVC 280–100
DUV, hluboké ultrafialové DUV pod 300


Skla v polarizačních brýlích mají speciální filtr, který blokuje odražené světlo, díky čemuž bude vaše vidění i za ostrého slunečního svitu čisté. Polarizace totiž zabraňuje nepříjemným odleskům, které vznikají zejména při pohledu na vodní hladinu, mokrou silnici nebo na zasněžené plochy.

Kdy nosit brýle proti Modremu světlu : Modrému světlu je vhodné se přibližně 1,5–2 hodiny před spaním zcela vyhnout. Ptáte se proč Jednoduše proto, že nás udržuje bdělé a aktivní – potlačuje produkci „spánkového“ hormonu melatoninu, který navozuje pocit únavy, pomáhá nám snadno usnout a zároveň je jedním z nejsilnějších antioxidantů v našem těle.

Jaké koupit brýle proti modrému světlu : Červené brýle proti modrému světlu

Nejvyšší možnou míru blokace modrého světla zajišťují brýle s červenými nebo oranžovými skly, které ho absorbují až 80 %. Protože lidé jistou míru modrého světla během dne biologicky potřebují, jsou tyto brýle určeny především pro použití před spaním.

Kdy nosit brýle proti modrému světlu

Brýle se doporučují především jako prevence, tudíž je každý může začít nosit kdykoliv při práci u počítače nebo při užívání telefonů a tabletů. Brýle lze poté nosit celý den. I když se to na první pohled nezdá, tak nejvíce modrého světla je v přírodě naprosto přirozeně během dopoledne.

Co se stane, když nemáte odpovídající brýle Když nenosíte brýle (ale měli byste), objeví se takzvané astenopické potíže. Mezi ně patří nejen vyšší únava očí, bolest očí a hlavy, ale také třeba pálení a slzení očí, světloplachost a další problémy. Ty zmizí, pokud začnete nosit vyhovující brýle.Vysoká expozice UV záření může způsobit celou řadu zdravotních problémů, včetně kožních onemocnění a poškození očí. UV záření škodí očím, což může vést k očním problémům jako jsou katarakty, degenerace sítnice a v neposlední řadě i rakovina oka.

Kde je nejvyssi UV index : Nejvyšší hodnoty bývají naměřeny kolem rovníku, nejnižší pak na pólech. Další závislost je na nadmořské výšce, čím výše, tím je UV index vyšší, zhruba na každých 800 m nadmořské výšky jeden stupeň. Na zeměpisné délce je UV index závislý pouze podle síly ozonové vrstvy dané lokality.