Antwort Co je Trasnenka? Weitere Antworten – Jak vypada Trasnenka

Co je Trasnenka?
Třásněnky jsou drobný nenápadný hmyz, mají podlouhlé ploché tělo a na koncích úzkých křídel dlouhé „štětiny“ – třásně. Vývoj třásněnek je rychlý, zvládnout i 15 generací do roka. Jejich larvy mají světlou, nažloutlou barvu, zatímco dospělé třásněnky bývají tmavohnědé až černé.Samice kladou během života 20–40, ve výjimečných případech až 100 vajíček. Obvykle žijí okolo 90 dní, samci většinou polovinu této doby.Prevence výskytu třásněnek

Velice často se proti třásněnkám využívají modré lepové desky, které fungují jako optické lapače. Nejen, že lepové desky signalizují případný výskyt třásněnek, ale také dokáží snížit jejich populační hustotu. Další možností je své rostliny chránit mechanicky pomocí sítě proti hmyzu.

Co odpuzuje třásněnky : Často využívaným pomocníkem je aksamitník neboli afrikán. Ten má opravdu široké pole působnosti – kromě molic odpuzuje i třásněnky a je opravdu nenahraditelný v boji proti háďátkům.

Jak se zbavit Svilušek v bytě

Do boje proti sviluškám lze nasadit také postřiky na přírodní bázi, např. bylinková směs na svilušky NATURA, koncentrát proti sviluškám Inporo PS, přípravek Neudosan nebo Natura Rock Effect. Skvěle účinkuje také exotický Neem Azal. Žluté lepové pásy proti škodlivému hmyzu fungují i proti sviluškám.

Co jsou to svilušky : Sviluška, latinsky tetranychus, je rod roztočů, který čítá více než 140 druhů. Průměrně se svilušky dožívají 2 až 4 týdnů a dorůstají zhruba 0,5 – 0,7 mm. Pod lupou vypadají jako pavoučci a stejně jako oni, i svilušky si tvoří na spodních stranách listů pavučiny.

Viditelné puklice se dají mechanicky odstranit hadříkem namočeným ve vodě s příměsí smáčedla. Lze také použít tampon namočený v lihu. Teprve poté aplikujeme postřik. Předtím si však vždy pozorně pročteme návod na použití, aniž bychom zejména v obývaných prostorech podcenili doporučená opatření!

Pro hubení molic na okrasných rostlinách je možný přípravek Proti mšicím a molicím (Mospilan 20 SP). Můžete jej použít pro hubení: mšic a molic na okrasných rostlinách. mšic na okurkách, paprikách, rajčatech.

Jak se zbavit molice bez chemie

Doma si můžete vyrobit postřik s pár kapkami “jaru” na nádobí nebo tekutého mýdla (použijte ekologické). 💡 Tip: Komerčním ekologickým postřikem je například Rock Effect (od Agro CS) nebo Spruzit (od Neudorff). Oba fungují i na mšice. 7️⃣ Dospělé molice se dají vysát malým vysavačem, takovým tím na drobky.Pečená hlína se umí řádně "rozvonět". Zeminu dejte na starý plech nebo pekáč, rozehřejte troubu na 90 °C a nechte v ní zeminu důkladně prohřát alespoň 45 minut. Tím se zlikvidují veškeré zárodky chorob, plísní, larvy a vajíčka škůdců, ale i zanesená semínka plevele.Do boje proti sviluškám lze nasadit také postřiky na přírodní bázi, např. bylinková směs na svilušky NATURA, koncentrát proti sviluškám Inporo PS, přípravek Neudosan nebo Natura Rock Effect. Skvěle účinkuje také exotický Neem Azal. Žluté lepové pásy proti škodlivému hmyzu fungují i proti sviluškám.

Pro postřik proti sviluškám a dalším škůdcům se doporučuje přípravek PROTI sviluškám a vrtalkám (Vertimec 1,8 SC). Přípravek funguje kontaktně a translaminárně. Kontaktně znamená, že účinná látka funguje jen v místě dopadu účinné látky na list.

Jak vypadá kousnutí od svilušky : Pupínky se dají snadno zaměnit za štípnutí od komára či lehkou kožní kopřivku. Ale většinou trvá mnohem déle, než to odezní. U citlivé kůže klidně i týdny! Larvy se zavrtávají do kůže nejenom člověka, ale i psů a vytvářejí pupínky, které šíleně svědí.

Jak vypadá puklice : Larvy jsou ploché, elipsovité, 2 mm dlouhé, nejprve zelenožluté, později hnědočervené. Po 2. svlékání si tvoří štítek. Mladé samičky jsou okrově žluté, dospělé samičky červenohnědé, vypouklé, někdy zploštělé, 4-6 mm dlouhé, 3-4,5 mm široké a 1,5-2 mm vysoké, na povrchu pokryté šedavou vrstvou voskových vláken.

Jak poznat puklice

Jak puklice poznat:

Puklice jsou malé, oválné nebo podlouhlé, obvykle žlutéoranžové, hnědé až černé barvy. Vypadají jako malé štítky, které pevně drží na listech či stonku rostliny. Stěží je sundáte nehtem. Opět se jedná o škůdce, který saje šťávu z rostlin a ta tedy postupně chřadne a chřadne.

Ochrana proti molicím není snadná. Ošetření je třeba udělat již při prvním výskytu škůdce. K ošetření je možné použít přípravek Mospilan 20 SP nebo Proti mšicím a molicím (Mospilan). Vzhledem k biologii molic je třeba, aby se jakékoliv ošetření proti molicím opakovalo třikrát po sobě v intervalech pěti až sedmi dnů.Nejznámějšími přípravky jsou Mospilan a Neudosan, ale na molice funguje i Pirimor, což je specialista na mšice a Ninja, který je určen na mšice i molice, na zeleninu i okrasné rostliny. Postřik musíme několikrát opakovat, jelikož zabírá jen na živé jedince, nikoli na vajíčka. A živé molice mají třídenní dobu líhnutí.

Kde se berou molice : Svilušky nebo molice si však najdou i cestu oknem. Zabydlí se hlavně tam, kde se jim líbí: v suchém, přetopeném prostředí – právě takovém, jaké rostlinám zpravidla vůbec nevyhovuje. Nejmenšími škůdci pokojových rostlin jsou svilušky.