Antwort Co je tolstolobik? Weitere Antworten – Na co se dá chytit tolstolobik

Co je tolstolobik?
Pod krmítko se dává háček s kukuřicí, či menší kuličkou boilie, ale v tomto případě použijeme boilie, co neplave. Lze zkusit i jiné nástrahy, ale nejlépe rostlinného původu. Podstatná je ten zakrmovací mrak a krmení ve vodním sloupci.Tolstolobik je rybí vegetarián a proto má jeho svalovina nejnižší obsah škodlivin ze všech druhů ryb, jež plují v našich vodách. Jemné sněhobílé maso příjemné chuti lze přidat do rybích karbanátků, marinovat v octovém nálevu či jen lehce podusit.Postup. Porce tolstolobika nasolíme, potřeme rozetřeným česnekem, a necháme 2 hodiny marinovat. Udírnu rozehřejeme na 60°C, porce ryby zavěsíme na provázky tak, aby provázek byl veden pod žeberními kostmi, a dáme do udírny. Udíme do zezlátnutí ryb.

Jakou má míru tolstolobik : Nejmenší lovná míra štiky je stanovena na 55 cm, okouna na 25 cm, candáta na 50 cm, lína na 25 cm, tolstolobika na 60 cm.

Jak vypada tolstolobik

Tolstolobik bílý je mohutná ryba s horním postavením úst, velkými oči posazenými pod úrovní úst, s drobnými šupinami a zbarvením do stříbřita. Dorůstá do 110cm a hmotnosti až 25 kilogramů. Dožívá se až dvaceti let.

Na co chytat v noci : Úlovky jsou především: candát, sumec, úhoř

Candát obecný – nejčastěji lovená ryba při nočním lovu. Obecně lze candáta lovit na živou nebo mrtvou rybičku, způsobem na plavanou i na položenou. Úspěšnější bývá mrtvá rybička (ouklej, plotice) menších rozměrů. Ouklej nebo plotice jsou ideální nástrahou na candáta i úhoře.

Amur je velmi chutná, netučná ryba. Má šťavnaté bílé maso s menším obsahem malých kostí. Má vynikající složení po nutriční stránce a je bohatým zdrojem minerálů, hlavně vápníku, draslíku a jódu.

Postup přípravy

Před uzením každou rybí podkovu napíchneme na hák a všechny najednou je vložíme do vyhřáté udírny. Udíme horkým kouřem, dřevo použijeme tvrdé, bukové. Asi za 5-6 hod jsou rybí podkovy vyuzeny do zlatohněda.

Odkud je tolstolobik

Tolstolobik bílý je velká kaprovitá ryba s podivně utvářenou hlavou a nízko posazenýma očima. Pochází z velkých východoasijských řek – od Amuru až po jižní hranici Číny. Živí se jemným rostlinným planktonem, což je u tak velké ryby neobvyklé.Naporcovaného tolstolobika osolíme, opepříme, obalíme v mouce a dáme péct na pánev s rozpáleným máslem nebo olejem. Během pečení pokapáváme citronem a potíráme máslem nebo olejem. Do červena opečeného tolstolobika podáváme s vařeným bramborem nebo opečeným pečivem a posypaným sekanou petrželkou.Postup přípravy

Před uzením každou rybí podkovu napíchneme na hák a všechny najednou je vložíme do vyhřáté udírny. Udíme horkým kouřem, dřevo použijeme tvrdé, bukové. Asi za 5-6 hod jsou rybí podkovy vyuzeny do zlatohněda.

Kdy končí lov ryb Rybolov musíte ukončit podle denní doby lovu uvedené v rybářském řádu nebo po ponechání maximálního limitu úlovků. Pro mimopstruhové revíry končí lov v měsících duben, květen, červen, červenec, srpen a září o půlnoci (ve 24:00) a v měsících říjen, listopad, prosinec, leden, únor a březen ve 22:00.

Na co se nesmí chytat ryby : Z bezobratlých na háček nepatří raci, perlorodky ani velevrubi a škeble, ačkoli se jedná o často literaturou doporučovanou nástrahu, především na úhoře! V žádném případě nebudeme lovit ani na obojživelníky v jakémkoli vývojovém stadiu (žáby, pulci, čolkové mloci a podobně)!

Co je lepsi kapr nebo Amur : V případě, že se vám kapr již za ta léta omrzel a vyzkoušeli jste ho na všechny způsoby, nemusíte ztrácet hlavu. Další sladkovodní rybou s bílím a nízkokalorickým masem je amur bílý. Jeho maso je křehčí, chuťově lepší a obsahuje mnohem méně malých kostí. Nejlépe uděláte, když ho připravíte smažením stejně jako kapra.

Jaký je rozdíl mezi kaprem a Amurem

Má jiný tvar těla. Zatímco kapr má vyklenutý hřbet, amur má podobu tubovitou,“ poukazuje na viditelný rozdíl mezi oběma rybami Pavol Šovčík z Rybářství Rychvald. Dále pak poukazuje na důležitější, a sice drobný chuťový rozdíl. „Obě ryby jsou si chuťově docela podobné, ale amur je přece jen o něco lepší.

Uzení ryb horkým kouřem

  1. při teplotě kouře asi 45 °C – 60 °C se ryby předsušují. V průběhu této fáze musí být rybí svalovina zbavena asi 12 % vody.
  2. druhá fáze uzení za tepla je propékání ryb, které probíhá při teplotě 80 °C až 100 °C.
  3. poslední fáze uzení horkým kouřem se nazývá zakuřování a vybarvování.

Tolstolobik roste o něco pomaleji než tolstolobec nebo amur bílý. Délku 60 cm překračuje v 5. až 7. roce života.

Jak se dělá Amur : Rybu rozdělíme na porce, pokapeme citronem, osolíme, opepříme, potřeme rozmačkaným česnekem a necháme asi 30 minut odležet. Z vajec, piva, provensálského koření(bylinek) a mouky umícháme hustší těstíčko, ryby v něm obalíme a pak osmažíme v rozpáleném oleji dozlatova.