Antwort Co je to Profiterol? Weitere Antworten – Kde vznikl větrník

Co je to Profiterol?
Profiterole

Profiterolky
Místo původu Francie
Složení
ganache a odpalované těsto
multimediální obsah na Commons

PROFITEROLKY, (choux à la crème) je typický malý francouzský dezert z odpalovaného těsta plněný sladkou náplní, žloutkovým krémem, pralinkovou pastou, šlehačkou nebo zmrzlinou.Na plech vystlaný pečicím papírem poté vytlačujeme asi 3 cm kulaté kopečky těsta, kterým dáme asi 3 cm velké mezery mezi sebou. Naplněný plech přendáme do trouby a pečeme asi 25 až 30 minut.

Jak dlouho vydrzi profiterolky : Tu jemnou křupavost si ponechají asi jen hodinu, ale i pak jsou báječné, nadýchané a vydrží 3 – 4 dny v lednici. Taky není nic snazšího, než jich část zamrazit, protože hned po vyndání z mrazáku se dají konzumovat.

Proč se větrníku říká větrník

Název Větrník má více významů, jde ale zejména o lidové pojmenování větrného mlýna či větrné elektrárny.

Odkud pochází větrník : Profiterole či chou à la crème, česky větrník, či profiterolky, je francouzský dezert kulovitého tvaru z odpalovaného těsta typicky plněný sladkou náplní jako je šlehačka, žloutkový krém nebo zmrzlina.

Profiterolky jsou klasický francouzský cukrářský výrobek z odpalovaného těsta, který připomíná náš větrník nebo věnečky. Křehké kuličky profiteroles si můžete upéct předem a naplnit je krémem těsně před tím, než přijde návštěva.

Créme mousseline – francouzský máslový krém

Tento krém se vyrábí ze základního cukrářského krému, do kterého zašleháme máslo. Získáme opravdu lahodný, jemný krém. Jeho výroba trvá zhruba dvacet minut na uvaření cukrářského krému a čas který potřebujeme na vyšlehání másla a zapracování krému do másla.

Jak dlouho vydrží Větrník v lednici

Po naplnění Vám opravdu za den zvlhnou, ale já vždycky aspoň pár naplněných nechávám v sáčku v lednici dva – tři dny, to je v pohodě, nic se nestane.Délka pečení závisí na velikosti věnečků. Pokud pečete ty klasicky velké, po 20 minutách snižte teplotu na 160 stupňů a ještě dalších 10 minut a dopékejte. Věnečky by po upečení měly znít dutě a v dlaních „chrastit“.Větrníky jsou nejlepší čerstvé, ale korpusy můžete upéct předem a plnit dodatečně. Naplněné do druhého dne trochu zvlhnou, ale nejsou promáčené. Množství náplně je přesně na množství větrníků, nic vám nezbude.

Oba zákusky jsou plněné žloutkovým krémem, ale zatímco do věnečku přijde ještě šlehačka, větrník obsahuje kromě žloutkového také krém karamelový. Karamelem je pak také přelitý, zatímco věneček častějí vidíme oblečený ve fondánu.

Jak dlouho péct větrníky : Větrníky peču 30 minut dozlatova v předem předehřáté troubě na 180 °C a nikdy během pečení neotvírám troubu, jinak mi větrníky nenaskočí nebo naopak "padnou".

Jak PECT Choux : Vložíme do předehřáté trouby na 240 °C a troubu ihned vypneme. Po 10 minutách troubu znovu zapneme a nastavíme na 160 °C. Pečeme dalších 20 – 25 minut. Krásně dozlatova.

Jak uskladnit větrníky

Větrníčky můžete servírovat v den upečení, ale i další dny. Doporučuji skladovat v lednici, ale jen tak na tácku. Pokud je uzavřete do krabice, rychle změknou a zvlhnou.

Vánočky pečeme den před konzumací, což nemusí být nutně před Štědrým dnem. Oblíbené pečivo se dá upéct po celý rok a s máslem a marmeládou bývá oblíbenou snídaní hlavně pro děti.Pokud by tu už nějaký takový recept byl, smažu, ale většinou tu jsou věnečky z hladké či hrubé mouky.

Jak dlouho vydrží věneček : Věnec je vyrobený z umělých květin, vydrží neomezeně dlouho. Zároveň obsahuje drobné součástky, je křehký a v případě neopatrné manipulace z něj kvítky mohou mírně odpadávat.