Antwort Co je to ODBC? Weitere Antworten – Co je to DNS server

Co je to ODBC?
DNS je zkratkou anglického slovního spojení Domain Name System a představuje protokol, který zajišťuje překlad názvů domén webových stránek z nepřehledné (číselné) podoby využívané stroji na tzv. „doménové jméno“ – tedy název, který vidíte v prohlížeči a který zadáváte, když chcete na stránku vstoupit.DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) je protokol pro automatickou konfiguraci, která se používá na sítích IP. Server DHCP může přiřazovat každému klientovi adresu IP a informuje klienty o IP serveru DNS a IP výchozí brány.Důrazně doporučujeme nastavit Google DNS i v nastavení DHCP serveru. Pokud si z nějakého důvodu nepřejete používat DNS servery společnosti Google (8.8.8.8 a 8.8.4.4), můžete využít některého z dalších poskytovatelů DNS. Např. Cloudflare DNS (1.1.1.1) nebo OpenDNS (208.67.222.222 a 208.67.220.220).

Co je snooping : Podle definice je DHCP Snooping bezpečnostní mechanismus, který brání uživatelům se zlými úmysly napadnout vaši síť zachycováním nebo pozměňováním zpráv mezi síťovými klienty a servery DHCP. Poskytuje další vrstvu ochrany před škodlivými aktivitami ve vaší síti a pomáhá chránit před potenciálními bezpečnostními riziky.

Co je to subnet mask

Maska sítě je číslo, které v informatice popisuje rozdělení počítačové sítě do podsítí (anglicky subnets). Maska sítě zapsaná v binárním tvaru má zleva samé jedničky až do místa, kde končí číslo sítě a na místě části pro číslo síťového rozhraní jsou samé nuly.

Jak zjistím kde mám DNS záznamy : Řešení

  1. Terminál spustíte následujícím způsobem: Windows: Stiskněte klávesy Windows + R.
  2. Zadejte „ nslookup “.
  3. Pokud nechcete používat místní server DNS, zadejte „ server 8.8.8.8 “.
  4. Zkontrolujte následující záznamy: Záznam MX: Zadejte řetězec „ set type=MX “ a poté zadejte název domény.

Spravovat DNS záznamy můžete v Zákaznickém Centru v Domény>Detail domény>DNS>Správa DNS záznamů. Nyní se nacházíte v přehledu všech DNS záznamů pro konkrétní doménu. Všimněte si, že si můžete záznamy podle potřeby i vyfiltrovat.

Classless Inter-Domain Routing (CIDR, tj. „beztřídní směrování“) je v počítačových sítích metoda směrování, která v roce 1993 umožnila v IPv4 používat jemnější dělení větších sítí na podsítě tím, že maska sítě byla určena počtem bitů a nikoliv příslušností IP adresy ke třídě IP adres.

Co je to IPv6

IPv6 (internetový protokol, verze 6) je nová generace čísel internetového protokolu a jedná se v podstatě o vylepšení IP verze 4 (IPv4). Byl zaveden hlavně z toho důvodu, že celkový počet unikátních adres u protokolu IPv4 už nestačil dnešním podmínkám.Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény.Najděte svou IP adresu v Windows

  1. Vyberte Start> Nastavení > Network & internet > Wi-Fi a pak vyberte Wi-Fi síť, ke které jste připojení.
  2. V části Vlastnosti vyhledejte svoji IP adresu, která je uvedená vedle položky Adresa IPv4.


V pravém sloupci klikneme na název připojení. Zvolíme Vlastnosti. Označíme možnost Protokol IP verze 4 (TCP/IPv4) a zvolíme Vlastnosti. Označíme možnost Použít následující adresy serverů DNS a do aktivních polí Upřednostňovaný server DNS a Alternativní server DNS nyní vyplníme IP adresy vybraných serverů DNS.

Jak zjistit DNS IP adresy : Další možností je spustit si ve Windows přes Start a Spustit nebo Vyhledat příkaz cmd a když se otevře okno DOS zadat ipconfig /all , dole v obrázku pak vidíte příklad, jakou mohou mít hodnotu vaše DNS (zeleně zakroužkováno):

Co je to subnet : Podsíť (anglicky subnet, subnetwork) je v informatice označení pro samostatnou část počítačové sítě. Označením podsíť je obvykle míněna konkrétní (menší) vyčleněná část větší IP sítě. Pro určení rozsahu IP adres v dané podsíti slouží maska sítě.

Jak se čte cider

Proč Cidre (vyslovuje se sídr) je francouzského původu. A dle legislativy jde o fermentovaný jablečný mošt, který dozrává v láhvi (typ champagne), kde dokváší a tím vzniká jeho přirozené perlení.

Hlavní změnou oproti IPv4 je délka síťové adresy. Adresy IPv6 jsou 128 bitů dlouhé, zatímco IPv4 adresy mají 32 bitů. Zatímco IPv4 obsahuje zhruba 4 miliardy adres, IPv6 má dostatek prostoru pro 3.4×1038 unikátních adres.Hlavním rozdílem mezi IPv4 a IPv6 je počet možných adres. Zatímco IPv4 umožňuje vytvořit přibližně 4,3 miliardy unikátních adres, IPv6 jich umožňuje vytvořit až 3.4×10^38. Toto je obrovský skok vpřed, který umožňuje připojení mnohem většího počtu zařízení k internetu.

Jak fungují domény : Doména neboli doménové jméno je unikátní internetová adresa. Její hlavní funkcí je nahrazovat číselný kód v podobě IP adresy, čímž usnadňuje nalezení a navštívení konkrétních webových stránek. Lze si ji představit jako standardní adresu, která se skládá například z názvu ulice a čísla popisného.