Antwort Co je to milostivé léto? Weitere Antworten – Koho se týká milostivé léto

Co je to milostivé léto?
Milostivé léto 2023 se týká příslušenství, které se vztahuje k: sociálnímu pojištění a příspěvkům na státní politiku zaměstnanosti evidovaným či vymáhaným ČSSZ. daňovým nedoplatkům. dluhům vůči soudům a Vězeňské správě ČR (tzv.Jak máte postupovat při dlužném pojistném u ČSSZ

  1. Stačí nejpozději do 30. 2023 podat oznámení prostřednictvím ePortálu ČSSZ, že dlužné pojistné uhradíte nebo že jej uhradíte ve splátkách.
  2. Dlužné pojistné uhraďte do 30.
  3. Po splacení dlužného pojistného bude odpuštěno penále a exekuční náklady plynoucí z tohoto dluhu.

Již 1. července 2023 začíná Milostivé léto 2023, což je akce zaměřená na pomoc dlužníkům. Tentokrát se pomoc dotkne těch, kteří mají dluh na sociálním pojistném a některé daňové dluhy.

Kdy bude Milostive léto 2024 : Od prosince 2024 budou dlužníci, kterým bylo povoleno hradit splátky v rámci milostivého léta, uhrazovat pojistné platbami s identifikací splátek milostivého léta. V případě placení dlužného pojistného ve splátkách se až do splatnosti poslední splátky jedná již o dodržování zákonných podmínek a jejich kontrolu.

Jak uplatnit milostivé léto

Zaslání oznámení OSSZ o záměru využít Pojistné milostivé léto. Má-li dlužník dluh u ČSSZ, na které se oddlužovací akce vztahuje, a chce jí využít, musí příslušné okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ) oznámit, že dlužné pojistné do 30. listopadu zaplatí, nebo že jej uhradí ve splátkách.

Jak požádat o milostivé léto : Pojistné milostivé léto

Pro využití Milostivého léta pro dluhy na sociálním pojištění se nepodává žádost, ale oznámení, a to výhradně prostřednictvím ePortálu ČSSZ. Příslušná služba by měla být k dispozici od 10. 7. 2023.

Zahrnuje Pojistné milostivé léto 2023 i dluhy, které jsou vymáhány soudním exekutorem Nikoli. Tato oddlužovací akce se vztahuje pouze na dluhy vymáhané v rámci správní exekuce, tedy takové, které si ČSSZ řeší sama.

Pojistné milostivé léto

Pro využití Milostivého léta pro dluhy na sociálním pojištění se nepodává žádost, ale oznámení, a to výhradně prostřednictvím ePortálu ČSSZ. Příslušná služba by měla být k dispozici od 10. 7. 2023.

Kolik musí nechat exekutor z platu

U každé vyživované osoby v domácnosti činí nezabavitelné minimum nově 3 176 Kč, což je o 234 Kč na osobu méně než v roce 2023. Zároveň limitní částka, nad kterou lze výplatu plně zabavit, poklesla na 28 585,50 Kč.Z dlužné částky byste měli věřitelům splatit alespoň 30 % do 5 let. Když se Vám to podaří, zbytek dluhu Vám soud odpustí.Zásadní změny v insolvencích. Do roku 2024 platí maximální délka splácení insolvence pět let.

Dříve OSSZ zasílala vyúčtování zaplacených záloh, tzv. inventuru pohledávek, od roku 2022 je vyúčtování pro OSVČ k dispozici online na ePortálu ČSSZ. Předepsané zálohy, jejich úhradu i vznik nedoplatku na sociálním pojištění je tedy možné zjistit touto cestou, případně se obrátit přímo na příslušné pracoviště OSSZ.

Po jaké době se ruší exekuce : Závazek, z něhož měl oprávněný (věřitel) vůči povinnému (dlužníkovi) pohledávku vymáhanou v zastavené exekuci, zaniká ke dni právní moci usnesení o zastavení exekuce v rozsahu, v jakém byla oprávněnému (věřiteli) přiznána náhrada podle čl. IV bodu 21 zákona č. 286/2021 Sb.

Po jaké době zaniká exekuce : Nejdelší promlčecí lhůta je u soudních rozhodnutí. Dle § 110 občanského zákoníku platí, pokud bylo právo přiznáno pravomocným rozhodnutím soudu, tak se exekuce promlčuje za 10 let a to ode dne, kdy měl být podle rozhodnutí plněno.

Jak se dostat z dluhu bez insolvence

Své problémy nemusíte vůbec řešit sami. Pomoc s dluhy (i bez insolvence) zdarma nabízí například nezisková organizace Člověk v tísni, Rubikon Centrum i další dluhové poradny. Tyto organizace zpravidla nabízí pomoc s dluhy každému, kdo ji potřebuje. Pomoc vám mohou ale také právníci nebo třeba finanční poradci.

Základní nezabavitelné minimum při exekuci nebo insolvenci je pak stanoveno na 12 705 Kč pro jednotlivce a za každou vyživovanou osobu dalších 3 176 Kč.Pokud existuje pravomocný rozsudek soudu nebo pravomocný platební rozkaz, tak právo věřitele promlčí za 10 let. Z toho plyne, že exekuci je možné nařídit až do stáří 10 let rozsudku. Právo na náhradu škody a na vydání bezdůvodného obohacení se obecně promlčuje v 10leté promlčecí lhůtě.

Kolik peněz mi zůstane při insolvenci : Základní nezabavitelné minimum při exekuci nebo insolvenci je pak stanoveno na 12 705 Kč pro jednotlivce a za každou vyživovanou osobu dalších 3 176 Kč.