Antwort Co je to konifery? Weitere Antworten – Jak často zalévat konifery

Co je to konifery?
Častou chybou je každodenní, ovšem velmi povrchní zálivka celé plochy, kdy při následné kontrole zjistíte velmi malou vlhkost ve vrstvě 2 – 3 cm. Kvůli tomu dřevina málo tvoří přírůstky, jen přežívá a ztrácí krásný vzhled. Mnohem lepší je zalévání po několika dnech, ovšem vydatně.Jakmile kořeny stromku prorostou celou nádobou, což je zpravidla za 1 až 2 roky, je třeba jej přesadit a vyměnit zeminu. Vhodný je speciální substrát určený pro konifery. Při přesazování je možné použít stejnou nádobu, větší zvolte pouze v případě, pokud chcete, aby rostlina povyrostla.Popis. Třída jehličnany se nyní stala velice různorodou, většinou ji tvoří stálezelené neopadavé stromy, keře nebo liány. Jsou to převážně rostliny statnějšího vzrůstu, které nejsou choulostivé na krátkodobý nedostatek vláhy. Listy mají jehlicovité, šupinovité, hladké nebo zpeřené a dokonce nepřetržitě přirůstající.

Kdy se sází jehličnany : V průběhu října můžete na jehličnany navázat sázením okrasných stromů a keřů. Pokud není půda zmrzlá, je možné jejich sázení až do Vánoc. U jehličnanů byste s výsadbou neměli otálet, jelikož by do nástupu zimy měly alespoň trochu zakořenit. Proto si pamatujte, že se vysazují do konce října.

Jak se starat o konifery

Pokud dostanou dostatek živin, světla i vláhy, a budete se o ně pravidelně starat, zejména je stříhat, resp. zaštipovat, budou dělat radost dlouhá léta. Většině druhů se lépe daří na slunných či polostinných stanovištích, ale zvládnou i stín. Výhradně stín vyžaduje jenom tis.

Kdy tvarovat jehličnany : Celé jarní období: od poloviny dubna, kdy jehličnany začínají nápadně rašit světle zelenými vrcholíky větévek, až do začátku června, je vhodnou dobou pro první úpravu tvarů pěstovaných jehličnanů. Druhým vhodným obdobím pro tvarování jehličnanů je až začátek podzimu, tedy v měsíci září každoročně.

Konifery jsou jehličnaté stromy, které lze pěstovat i na menších plochách, protože nedosahují rozměrů svých volně rostoucích příbuzných. Jehličnany, stálezelené neopadavé stromy, jsou oblíbené pro výsadbu živých plotů, dají se dobře tvarovat a rostou poměrně rychle.

Velmi oblíbeným jehličnanem je zakrslý konický smrček (Picea glauca 'Conica') dorůstající po letech do výše dvou a půl metru nebo pomalu rostoucí, ploše kulovitý smrk (P. pungens 'Glauca globosa') vysoký do jednoho metru.

Co je to jehličí

Jehličí je z botanického hlediska typ listu. Oproti klasickým listům jsou však jehlice uzpůsobeny k tomu, aby vytrvávaly na rostlině po celý rok, a mají výrazně menší plochu. Většina jehlic má také velice tuhou pokožku s různými ochrannými vrstvami.Vhodná je neutrální až mírně kyselá půda, mírně těžší, lehce hlinité, s příměsí jílu. Porostou i ve standardní zahradní zemině. Nekvalitní půdu obohaťte substrátem pro jehličnany, hrabankou nebo rašelinou.Nejlepší dobou na prořez jehličnanů je jaro nebo začátek podzimu. Rozhodně se nedoporučuje prořezávat uprostřed vegetačního období. Je vhodné pracovat v době, kdy je malá intenzita slunečního záření. Při řezání jehličnatých stromů musíme být opatrní, protože dorůstají od horních partií.

Napadení škůdci, houbová choroba, nedostatek živin, nedostatek vody, nesprávně zvolené stanoviště nebo nízká teplota. To mohou být důvody hnědnutí jehličnanů.

Jak zachránit usychající smrk : Pak proudovou vodou řádně prolít korunu stromu.

A pak se modlit, aby strom přežil. Velmi uvážlivě a omezeně po poradě s orgány životního prostředí lze použít postřik Pirimorem (provádějí specializované firm) a jiným přípravkem proti mšicím, ale je to rizikové pro člověka, včely, vodní zdroje apod.

Kolik cm za rok vyroste smrk : Jelikož se stal smrk oblíbeným vánočním stromečkem, pěstuje se pro tyto účely na speciálních plantážích. Jeho vzrůst není překotný – výšku až 2 metry dosahuje asi za 10 let. V lese jeho růst pokračuje, a to klidně o 0,5 až 1 metr za rok. Růst se zastavuje ve výšce 50 až 60 metrů.

Co je to smrk

Smrk ztepilý je statný stálezelený jehličnatý strom s rovným kmenem, který je v mládí pokrytý hladkou, světlehnědou kůrou, která se s přibývajícím věkem mění v šedohnědou až červenohnědou šupinovitou rozpukanou borku. Koruna je štíhle jehlancovitá, větve v ní vyrůstají v pravidelných přeslenech.

Abies pectinata) – jedle se od smrku liší tím, že roste a tloustne rychleji a dospívá věku až 300 let. Jedlové dřevo se od smrkového hůře rozpoznatelné. Charakteristickým znakem je jeho světlý šedožlutý odstín. Jedlové dřevo není tvořeno tmavým jádrem, ale pouze bělovým dřevem.Konifery jsou jehličnaté stromy, které lze pěstovat i na menších plochách, protože nedosahují rozměrů svých volně rostoucích příbuzných. Jehličnany, stálezelené neopadavé stromy, jsou oblíbené pro výsadbu živých plotů, dají se dobře tvarovat a rostou poměrně rychle.

Jaké jehličnany do zahrady : Máte-li opravdu hodně prostoru, pak je skvělé vysadit na zahradě takové jehličnany, které se budou vyjímat jako solitéry a předvedou vám svůj dokonalý tvar:

  • Cypřišek tupolistý (Chamaecyparis obtusa)
  • Smrk omorika (Picea omorika)
  • Borovice kleč (Pinus mugo)
  • Smrk ztepilý sloupovitý (Picea abies Cupressina)