Antwort Co je to Hyperprosexie? Weitere Antworten – Co je Paraprosexie

Co je to Hyperprosexie?
Paraprosexie. Nesprávné zaměření pozornosti. Například schizofrenie – nadměrné zaměření na bludy.Je impulzivní, u ničeho dlouho nevydrží, je neklidné pohybově i v ústním projevu. Může mít potíže v učení, ve čtení a psaní, ve vztazích s vrstevníky i v rodině. Zlobí – narušuje hranice ostatních lidí, vyvíjí nadměrnou činnost, kterou často nedokončuje.Příznaky ADD

  • problémy se zaměřením pozornosti na určitou činnost;
  • roztržitost, snadný pokles soustředěnosti a obtížné dokončování úkolů;
  • nepozorné naslouchání, tzv.
  • opakované ztrácení osobních věcí;
  • časté zapomínání (např.
  • potíže s pořádkem a uspořádáním věcí;
  • problémy se sociálními vazbami a emoční přecitlivělost.

Jak se projevuje ADD ve vzdělávání : Typické jsou neúčelné, nadbytečné pohyby, ve škole tyto děti často opouštějí své místo, hrají si s předměty, které nemají vztah k učivu, často skáčí do řeči, jejich řečový projev je nadměrný.

Co je Hypermnezie

Hypermnezie je zvýšená schopnost zapamatování a reprodukce. Pozoruhodnou paměť, zpravidla však pouze selektivní mají někteří oligofrenici. Mají velkou schopnost pamatovat si čísla nebo jména při současně sníženém celkovém intelektu.

Co je porucha Add : ADD (Attention Deficit Disorder) je běžná porucha pozornosti bez hyperaktivity. Děti s touto poruchou bývají více zasněné, nepřítomné, pomalé a uzavřené ve svých fantazijních světech. Pokud je něco baví, dokáží se do toho ponořit.

V dospělosti ADHD někdy zmizí sama od sebe, ale nevyplatí se na to spoléhat. Důsledky neléčené poruchy mohou být tristní. Pacienti jsou náchylnější k závislostem na drogách, dopouští se kriminálního, asociálního chování a mají problémy v sociálních vztazích.

Nejčastější příznaky u osob s ADHD

  • Krátká doba udržení pozornosti.
  • Hyperaktivita, která může být fyzická, verbální nebo emocionální.
  • Neklid. Děti mají často potřebu se hýbat, i když sedí.
  • Horší vnímání času.
  • Potíže s určením priorit.
  • Časté změny nálad.
  • Roztržitost.
  • Skákání do řeči.

Jak vzniká ADD

Jaké jsou příčiny ADHD/ADD Ne vždy lze příčinu jednoznačně určit. Hovoří se o řadě různorodých příčin: problémy v těhotenství či při porodu, předčasný porod, užívání narkotik a konzumace alkoholu rodiči, stres v rodině, infekce, očkování, vliv mohou mít i dědičné predispozice.143) Společně s kolegy zjistila, že i pediatři často špatně identifikují příznaky opozičního chování a zaměňují je za ADHD. Základní triáda symptomů, tedy hyperaktivita, nesoustředěnost a impulzivita u některých dětí i dospělých byly a jsou známy od nepaměti, porucha je v podstatě stará jako lidstvo samo.Lidé s ADHD mívají potíže se soustředěním, bývají impulzivní a hyperaktivní. Na druhou stranu lidé s ADD hyperaktivní nebývají, problémy spojené s impulzivitou a soustředěním však mívají taktéž. Jako ADD se někdy označuje také porucha ADHD a oba termíny se tak mohou v určitých případech používat jako synonyma.

Hypomnezie: oslabení a snížení výkonu paměti. Amnezie znamená úplnou ztrátu paměti, může být ostrůvkovitá, např. při úrazech hlavy dále můžme rozlišovat retrográdní (nepamatuje si, co předcházelo úrazu) nebo anterográdní (porucha paměti v úseku po návratu vědomí).

Co je Hypomnézie : Hypomnézie – snížená funkce paměti, snížení výkonu paměti. Může být porucha vštípivosti – zapamatování, uchování a následně vybavování, např. tréma, úzkostné stavy, po CMP. Amnézie – částečná nebo úplná ztráta paměti, většinou časově ohraničená (může být i trvalá).

Co je to za nemoc ADHD : ADHD – porucha pozornosti s hyperaktivitou

Jedná se o neurovývojové onemocnění způsobující obtíže se soustředěním, přizpůsobením aktivity a zvýšenou impulzivitou. Léčbou ADHD se zabýváme velmi intenzivně. Na jejím výzkumu a zkvalitňování péče o děti spolupracujeme s kolegy ze zahraničí.

Jak poznat že má nekdo ADHD

Nejčastější příznaky u osob s ADHD

  1. Krátká doba udržení pozornosti.
  2. Hyperaktivita, která může být fyzická, verbální nebo emocionální.
  3. Neklid. Děti mají často potřebu se hýbat, i když sedí.
  4. Horší vnímání času.
  5. Potíže s určením priorit.
  6. Časté změny nálad.
  7. Roztržitost.
  8. Skákání do řeči.


Na koho se mohu obrátit Pokud byla diagnóza ADHD stanovena již v dětství, bude ošetřující lékař případně provázet pacienta po nějakou dobu i v dospělém věku a následně jej předá do péče psychiatra. Ten se postará o další lékařskou péči. Ve stávající psychoterapii je rovněž možno pokračovat s behaviorálním terapeutem.Jako hyperaktivní se může jevit dítě nebo adolescent, u nichž je takové chování přirozené. Tedy příčinou může být třeba puberta. Další potenciální příčiny jsou nuda, deprese, psychické konflikty, problémy v rodině, ADHD, sexuální zneužití, organické poškození mozku, schizofrenie, poruchy učení a jiné.

Jak léčit ADD : Jaké je léčba ADD Stejně jako u jiných potíží, je i zde možné léčit ADD psychofarmaky, ale také terapií. V hojné míře se užívá nácvik konkrétních učebních postupů, úprava prostředí, úprava užívaných pomůcek, zavedení pravidelnosti v životosprávě aj. Terapie se někdy využívá kromě individuální také skupinová.