Antwort Co je to Ftir? Weitere Antworten – Co je to IR záření

Co je to Ftir?
Infračervené záření je vlastně elektromagnetické vlnění, jehož vlnová délka je 760 cm a 1 mm. Na stupnici elektromagnetického vlnění se nalézá mezi červenou oblastí viditelného spektra a mikrovlnami. Jeho využití je v současnosti velmi široké – od sledovací techniky až po výkonnostní lasery.Kdy nepoužívat infračervenou lampu

S ozařováním přestaňte, pokud se objeví zarudnutí kůže, nevolnost, bolest hlavy. O používání lampy s lékařem se poraďte v případě onemocnění jater, onkologické diagnózy, závažných onemocnění kůže, poruchy srážlivosti krve nebo hypertenze.Infračervené záření není lidským okem viditelné, vnímat jej však můžeme jako teplo. Má podobné záležitosti jako viditelné světlo, tedy je možné jej odrážet i polarizovat. Infračervené vlny jsou delší než vlny viditelného světla, kratší než radiové vlny.

Na co je dobré infračervené světlo : Infračervené světlo přispívá k celkovému uvolnění těla a využívá se proto k terapeutickým účelům. Urychluje hojení vymknutých kloubů, podvrtnutí a drobných ran. Na našich stránkách naleznete infračervené zdroje například od značky Philips. Výrobce je doporučuje například k léčbě bolesti zad nebo nachlazení.

Na co pomaha infračervené světlo

Účinky infračervené lampy na vaše tělo

Pozitivně působí na klouby, pomáhá od ztuhlosti, snižuje jejich bolestivost, pomáhá zmírnit degenerativní změny. Zvyšuje prokrvení tkání, které lépe vstřebávají živiny a lépe odstraňují z organismu toxické látky.

Na co je dobrá infračervená lampa : Účinky infračervené lampy:

Pomáhá od bolesti, při léčbě zánětů dýchacích cest, gynekologických zánětů a urologických obtíží Podporuje štítnou žlázu a vstřebání živin. Zmírňuje degenerativní změny. Eliminuje bakterie a viry.

Krátkovlnné pásmo A zahrnuje vlnové délky 760–1 400 nm, střední pásmo B zahrnuje délky 1 400–3 000 nm a dlouhovlnné pásmo C s vlnovými délkami nad 3 000 nm. Přirozeným zdrojem krátkovlnného záření je Slunce, umělým různé typy žárovek, teplomety. Zdrojem IR středního pásma jsou například radiátory ústředního topení.

Kdy nepoužívat infračervenou lampu

S ozařováním přestaňte, pokud se objeví zarudnutí kůže, nevolnost, bolest hlavy. O používání lampy s lékařem se poraďte v případě onemocnění jater, onkologické diagnózy, závažných onemocnění kůže, poruchy srážlivosti krve nebo hypertenze.

Co léčí infračervená lampa

Pomáhá od bolesti, při léčbě zánětů dýchacích cest, gynekologických zánětů a urologických obtíží Podporuje štítnou žlázu a vstřebání živin. Zmírňuje degenerativní změny. Eliminuje bakterie a viry.Nedoporučuje se chodit do infrasauny každý den, jelikož tělo potřebuje čas na regeneraci. Nejlepší a nejvhodnější dobou je ráno. Tělo bude po návštěvě sauny plné energie a bude z vás vyzařovat pocit odpočinku. Pokud má někdo problémy se spaním, je dobré používat saunu navečer.Ulevuje od bolesti svalů.

Infračervené světlo pomáhá prokrvení obnovit a svaly regenerovat. Pomáhá při léčbě zánětů dýchacích cest, urologických obtížích a gynekologických zánětech. V tomto případě je dobré sáhnout po dvojkombinaci parního nahřívače s infračerveným světelem.

Infrasauna není vhodná pro osoby s:

  • akutní virózou.
  • chřipkou.
  • horečkou či jiným podobným onemocněním.

Jak se chovat v infrasauně : Pravidla použití infrasauny

  1. Zásadně nevstupujte zpoceni po cvičení.
  2. Saunovat se lze i v čistém sportovním oblečení, ale pochopitelně bez bot.
  3. VŽDY používejte čistý a suchý ručník.
  4. Pokud se v sauně zpotíte, případný pot po sobě utřete, nejste jediný kdo chce saunu použít.
  5. Před i po použítí sauny doplňte tekutiny.

Kdy není vhodná infrasauna : Saunování není vhodné pro lidi s vysokým krevním tlakem nebo problémy se srdcem, játry či ledvinami. Sauně se také vyhněte, pokud vás trápí kožní problémy (ekzém, lupénka), chřipka, nachlazení, horečka nebo jakýkoliv zánět. Vlivem vysoké teploty by se vám tyto choroby mohly „spustit“.

Kdy nechodit do infrasauny

Saunování není vhodné pro lidi s vysokým krevním tlakem nebo problémy se srdcem, játry či ledvinami. Sauně se také vyhněte, pokud vás trápí kožní problémy (ekzém, lupénka), chřipka, nachlazení, horečka nebo jakýkoliv zánět. Vlivem vysoké teploty by se vám tyto choroby mohly „spustit“.

Odpočinek by měl následovat každý delší pobyt v infrasauně, ideální je lehnout si na 10–15 minut a zakrýt se. 💡 Do infrasauny byste neměli vstupovat v případě jakýchkoli nemocí, zhoršené kondice, velké únavy a po požití léků, alkoholu (včetně kocoviny), drog a bezprostředně kofeinových nápojů.Infrasauny prohřívají tělo a prokrvují organismus. Saunování posiluje imunitní systém, uvolňuje dýchací cesty, vylepšuje nespavost, akné, ekzém, bolesti v krku a onemocnění uší. Podporuje elasticitu kůže a odstraňuje odumřelé buňky a nečistoty z kůže. Dále umí infrasauna uvolnit namožené svaly a uleví od bolesti zad.

Kolik je stupnu v infrasauně : Určitě vás už napadlo, jak často se máte saunovat v infrasauně. Saunujte se 2-3 x týdně po dobu 40 až 60 minut. Teplotu si zvolte takovou, jaká vám je nejvíce příjemná, a to v rozmezí od 45 do 60 stupňů Celsia.