Antwort Co je to dynamicky Strecing? Weitere Antworten – Co je to dynamicky strečink

Co je to dynamicky Strecing?
Dynamický strečink má na rozdíl od statiky své místo především před pohybovou aktivitou. Dochází ke kontrakci svalu v protažené poloze, což zvyšuje kvalitu jeho funkčních schopností a má za následek snižování rizika zranění a zvyšování výkonnosti. Zároveň se naše tělo důkladně prokrví a zahřeje.Co je to strečink

Strečink vychází ze slova „stretch“ – protažení, natažení, napínání. Jde tedy o protahovací cvičení, u kterého se předpokládá, že udržuje pružnost svalů, šlach a fascií, hybnost kloubů a podporuje regeneraci svalů po námaze.Před tréninkem bychom měli zařazovat dynamický strečink, který zahrnuje pohyby jako je hmitání, rotace nebo úklony, které zvyšují rozsah pohybu a jsou ideální pro přípravu svalů a kloubů na fyzickou aktivitu. Naopak statický strečink bychom měli provádět po tréninku.

Jak se správně protahovat : -protahovací účinek doplňujte dechovým stereotypem. Nádech je kratší a výdech delší. Nikdy dech nezadržujte. Optimálně ještě doplňujeme s pohybem očí, kdy s nádechem je pohled vzhůru, který stimuluje napětí ve svalech a s výdechem se pohled klopí k zemi za účelem ještě většího svalového uvolnění.

Co je to dynamická síla

Rychlá (dynamická) síla

Rychlá síla je schopnost svalů překonávat nemaximální odpor (střední až nižší) s vysokou až maximální rychlostí a s maximálním zrychlením, nebo-li schopnost svalu se co nejrychleji stáhnout (kontraovat). Prioritní pro sval pak není síla stahu (kontrakce), ale rychlost stahu (kontrakce).

Jak zpevnit břicho ve stoje : Postavte se zpříma, ruce vzpažte nad hlavou a spojte je dlaněmi. Udělejte mírný úklon do strany a zároveň na stejné straně mírně zvedněte nohu do boku. Budete cítit, jak se vám natahuje boční strana bříška. Každý cvik opakujte ve třech sériích, ze začátku po 8 opakování, postupně počet opakování přidávejte.

Protahování využívá náš mozek jako osvědčený způsob kontroly, kterým se během okamžiku přesvědčí, zda všechny svaly pracují správně. Naše mozkovna lenošivým svalům zároveň nenásilnou formou udělí šok a připraví je na brzkou aktivitu. Dlouhodobá nečinnost navíc ovlivňuje nejen naše svalstvo, ale také mysl.

Protahování, pokud je prováděno správně, nám pomáhá lépe vnímat své tělo a zlepšovat „mind and muscle connection“, tedy lepší vnímání svalů, což můžeme následně využít při tréninku pro lepší procítění daného svalu a zlepšit tak naše výsledky.

Jak dlouho protahovat svaly

Jak dlouho se protahovat Samotný strečink by měl trvat alespoň 10-15 minut a ideální je, když mu předchází ještě zhruba 5-10 minut aerobní aktivity, která se provádí ale už jen volným tempem, aby se uklidnila naše tepová frekvence po tréninku.Tréninkový režim

Pokud jste začátečníci, doporučujeme začít klidně 1 až 2 tréninky týdně. Když tuto frekvenci udržíte po dobu alespoň 5 týdnů, můžete počet tréninků zvednout na 2-3 tréninky a za několik týdnů zase přidat. Pokud jste již zkušenější cvičenci můžete zvolit například 3-4 nebo 4-5 tréninků týdně.Jak dlouho a jak často „Stačí pár základních cviků, které jste dělali na základní škole. Odcvičení by nemělo zabrat víc než 10 minut,“ radí fyzioterapeutka Martina Hušková. Odbornice rozhodně odrazuje od předsevzetí typu: budu cvičit hodinu ráno a hodinu večer.

Dynamika je část mechaniky, která se zabývá příčinami pohybu hmotných objektů (bodů, těles, soustav těles). Zabývá se tedy veličinami spojenými s dynamikou pohybu, jako např. hybnost a energie.

Čím se zabývá dynamika : Na rozdíl od kinematiky, která popisuje pohyb v čase a v prostoru, aniž by zkoumala jeho příčiny, se právě dynamika zabývá příčinami změn pohybového stavu těla a jeho částí. Síla jako příčina pohybu má mnoho forem. Jsou síly primární, které existují bez ohledu na konaný pohyb.

Po čem tloustne břicho : nadbytek syrové zeleniny nebo ovoce. kombinace obilí a ovoce (typicky kaše na sladko místo jídla nebo příliš mnoho “zdravých” dezertů z obilí a ovoce) velké množství luštěnin (pozor na správně uvařené luštěniny) a nedostatek tepelně upravené zeleniny k nim.

Co pomáhá na hubnutí břicha

Bez sklapovaček i hladovění. Sedm rad, jak se zbavit tuku na břiše

  1. Přidejte do svého jídelníčku vlákninu.
  2. Posilujte břišní svaly, ale trochu jinak.
  3. Vhodné sacharidy.
  4. Všestranný pohyb.
  5. Méně sladkých drinků a alkoholu.
  6. Začněte, nepřehánějte to a hlavně vydržte.
  7. Pryč s fastfoodem, přivítejte dobré tuky.


Protažením zvyšujeme pružnost svalu a udržujeme či zvyšujeme kloubní rozsah. Strečink spočívá ve střídání svalového napětí a jeho následném uvolnění. Se zvyšující flexibilitou se zvětšuje i amplituda pohybu, tudíž se trénink stává intenzivnějším a naše tělo odolnějším.Protažením zvyšujeme pružnost svalu a udržujeme či zvyšujeme kloubní rozsah. Strečink spočívá ve střídání svalového napětí a jeho následném uvolnění. Se zvyšující flexibilitou se zvětšuje i amplituda pohybu, tudíž se trénink stává intenzivnějším a naše tělo odolnějším.

Po čem rychle rostou svaly : Právě při životním stylu, který má podpořit růst svalů, je naprosto klíčové, abyste jedli pravidelně. Proteiny byste měli svému tělu dodávat každé tři hodiny. Klasickým zdrojem proteinů je maso, vejce a mléko, ale najdete je například i v luštěninách nebo obilovinách.