Antwort Co je to Demosthenes? Weitere Antworten – Kdo to byl Demosthenes

Co je to Demosthenes?
Démosthénés byl athénský politik a řečník. Démosthénés v mládí vystudoval i přes výraznou vadu řeči rétoriku. Později se živil psaním soudních řečí.Filipika je osobní, ostrá polemika, která je zaměřená proti původci textu. Je silnější verzí polemiky.Démosthenés (384 př. n. l. – 322 př. n. l.), (řecky Δημοσθένης) byl athénský politik, řečník a právník.

Co je to řečník : Řečník byl již v antickém Řecku považován za vzdělaného člověka, k němuž lidé vzhlíželi. Řečník však není oním polobohem, kterého si Řekové tenkrát vybájili. Je to obyčejný člověk, který ani nemusí mít dar řeči a nemusí být rád ani středem pozornosti.

Kdo napsal Filipiky

Filipika proti misomusům je považována za jedno z vrcholných děl české humanistické literatury a jeden z nejvýznamnějších spisů Jana Blahoslava.

Jak nazývali stáří Řekové svůj městský stát : V Řecku se v této době zformovala tradiční forma organizace starověké řecké společnosti – polis (městský stát). Původně byla polis neboli obec pravděpodobně zemědělským sídlištěm. Později vedl rozvoj obchodu a řemesel ke vzniku různých forem polis.

Za její počátek lze považovat archaické období starověkého Řecka od 8. do 5. století př. n. l. a za její konec zánik Západořímské říše roku 476 n. l. během pozdní antiky.

Rétorika neboli řečnictví je umění a nauka mluveného projevu, především veřejně přednášené řeči. Jde o jednu z nejstarších jazykových disciplín, která se již ve starověku vyvinula ve dvě pojetí, umění přesvědčovat (persvaze) a umění výřečnosti, vybroušené mluvy (elokvence).

Co je to rétor

1. kdo pronáší řeč, řeční zvl. při významných příležitostech: slavnostní ř.; táborový ř.; ř. Demosthenes rétor; temperamentní řečnice 2.Jan BlahoslavFilipika proti misomusům / Autor

Polemické dílo Filipika proti misomusům napsal biskup jednoty bratrské Jan Blahoslav v únoru 1567 v Ivančicích. Spisem kritizoval názory Jana Augusty (roku 1564 propuštěného Ferdinandem I. z křivoklátského vězení), který se snažil získat převahu ve vedení Jednoty.Řečtina je jazyk, kterým se mluví především v Řecku, na Kypru a v určitých částech Turecka. Jazyk používaný v současné době se nazývá novořečtina, ta se vyvinula ze starořečtiny. Řecky v současné době mluví více než 12 milionů lidí.

Řekové mají původ v starověkých řeckých kmenech Achájů, Dórů a Iónů, kteří se usadili v Řecku a Malé Asii. Ve starověku se Řekové tak také nazývali Achájové nebo Danaové, jak je doloženo již u Homéra.

Kdy je konec starověku : Konec starověku spadá do doby rozpadu římské resp. sásánovské říše vyvolaném stěhováním národů a arabskou expanzí (zánik západořímské říše (476), smrt císaře Justiniána I. (565), smrt proroka Mohameda v roce 632).

Jaký je rozdíl mezi starověkem a Pravěkem : Hlavní rozdíl mezi pravěkem a starověkem je vznik písma. Jedná se totiž o hlavní předpoklad pro vznik civilizace. Díky tomu máme už i písemné prameny (nejen ty hmotné jako v pravěku). Patří sem: Mezopotámie, Egypt, Čína, Indie, Palestina a Fénicie Vznikaly u velkých řek a převažovalo zde zemědělství.

Co to je rétor

Rétorika je o šikovném mluvení a ovlivňování druhých. Rétorika je věda, která se zabývá řečí jakožto uměním mluvit a jednat s lidmi, případně jak je dokázat přesvědčit. Význam slova rétorika pochází z Řecka ze slova „rhésis“ = řeč. Označením rhétor se však neoznačuje jen řečník, nýbrž jde doslova o „mistra slova“.

Dražba (aukce, dříve též licitace) je způsob nákupu a prodeje aktiv, majetku, zboží nebo služeb tím, že jsou dražebníkem nabídnuty k prodeji, převezmou se cenové nabídky a poté je předmět odprodán proti nejvyšší nabídce.F-1271 Jan Blahoslav

Biskup Jednoty bratrské, spisovatel, překladatel, pedagog a předchůdce J. A. Komenského, narozený v Přerově. Přeložil Nový zákon z řečtiny do češtiny a vydal 1. český slabikář. V Ivančicích vybudoval bratrskou tiskárnu a dohlížel na její provoz.

Co je to jednota bratrská : Jednota bratrská je jedna z protestantských (evangelických) církví působících v České republice. Jedná se o církev s presbyterně-synodním zřízením s nadsborovou službou vedoucí sbory k samostatnosti při zachování jednoty církve.