Antwort Co je to céres? Weitere Antworten – Jak daleko je Ceres od Slunce

Co je to céres?
Ceres, základní údaje o trpasličí planetě

Perihelium 2,544 7 AU; 413 784 635 km
Afelium 2,987 3 AU; 446 893 199 km
Excentricita oběžné dráhy 0,08
Oběžná doba 4,60 roku (1 680,26 dne)
Střední denní pohyb 0,214 3°

Základní charakteristika

název průměr objev
Pluto 2 380 km 1930
Eris 2 326 km 2003
Makemake 1 480 km 2005
Haumea 1 240 km 2004

) je prvním objeveným a současně svým rovníkovým průměrem 975 km největším objektem obíhajícím mezi drahami Marsu a Jupiteru, tedy v oblasti hlavního pásu planetek. Svoji hmotností představuje asi 30 % hmotnosti pásu asteroidů mezi Marsem a Jupiterem.

Jak vypadá Ceres : Ceres je prvním objeveným asteroidem a také největším členem hlavního pásu planetek mezi drahami Marsu a Jupiteru. Prolétněte se nad jeho povrchem v animaci, která byla sestavena na základě pozorování sondy Dawn. Asteroidy obvykle vypadají jako brambory, nebo mají jiný nepříliš pravidelný tvar.

Co je planeta Ceres

Trpasličí planetu Ceres, první objevený a současně největší objekt obíhající mezi drahami Marsu a Jupiteru, považovali astronomové nejdřív za docela primitivní kus vesmírné skály. Před několika lety však NASA vyslala k této planetce kosmickou sondu Dawn, která v jejím nitru objevila víc, než co lze spatřit pouhým okem.

Kolik je trpasličích planet : V současné době známe pět trpasličích planet: Ceres, Eris, Haumea, Makemake a Pluto.

Jupiter – největší a nejtěžší planeta, vyzáří téměř 3x více energie, než dostane ze Slunce.

Sluneční soustava je planetární systém hvězdy jménem Slunce, ve kterém se nachází i naše domovská planeta Země. Je součástí galaxie, známé pod názvem Mléčná dráha.

Co je to Pluto

, je největší a po Eris druhou nejhmotnější známou trpasličí planetou sluneční soustavy. Zároveň se jedná o deváté největší a desáté nejhmotnější známé těleso, které obíhá přímo okolo Slunce. Roku 1930 ho objevil americký astronom Clyde Tombaugh.Odhaduje se, že ve vesmíru existuje přibližně 500 miliard galaxií. V naší galaxii se podle nových zjištění nachází až 100 miliard planet, které jsou podobné Zemi. Objev vědců z Aucklandské univerzity tak vyvrací předchozí harvardský odhad, že v Mléčné dráze je 17 miliard obyvatelných planet.Během svého pohybu kolem Slunce se Venuše přibližuje každých 584 dní nejblíže k Zemi ze všech planet soustavy, a to na vzdálenost menší než 41 milionů km. I když Venuše nemá žádný vlastní měsíc, obíhá spolu s ní kolem Slunce tzv. kvazisatelit.

Uran je nejchladnější planetou sluneční soustavy. Teplota jeho atmosféry dosahuje jen 53 K (−220 °C); nejnižší teplota změřená v tropopauze byla pouze 49 K.

Kdo má prstenec : Planetární prstenec je přírodní útvar, složený z úlomků a prachu, který obepíná planetu. Nejznámějším příkladem je soustava takových prstenců kolem planety Saturn, z pozorování je nicméně patrné, že podobný prstenec mají i ostatní plynné planety ve sluneční soustavě (Jupiter, Uran, Neptun).

Jak se jmenuje největší hvězda : Za největší známou hvězdu se tak považuje rudý nadobr UY Scuti ze souhvězdí Štítu, s odhadovaným poloměrem 1 708 ± 192 poloměrů Slunce. (Pro srovnání: Saturn obíhá ve vzdálenosti 1 940–2 169 slunečních poloměrů od centra naší soustavy.)

Co je to Neptun

Neptun (česky zastarale Vodopán) je osmá, od Slunce nejvzdálenější planeta sluneční soustavy; řadí se mezi plynné obry. S rovníkovým průměrem okolo 50 000 km spadá mezi menší plynné obry sluneční soustavy.

Saturn je v pořadí planet na šestém místě a po Jupiteru druhá největší planeta sluneční soustavy. Planeta byla pozorována již starověkými astronomy a byla pojmenována po římském bohu Saturnovi, který byl obdobou řeckého boha Krona. Starší české jméno pro tuto planetu bylo Hladolet. Astronomický symbol pro Saturn je ♄.Vesmír je celý viditelný, končí za sférou stálic, jejíž poloměr je jen několikanásobek poloměru centrálně situované kulové Země. Aristotelovská fyzika – musela se vypořádat s děním v okolním světě, na obloze a skutečností, že Země má podobu koule.

Kolik km je to do vesmíru : Podle FAI (Mezinárodní letecké federace) je hranicí vesmírného prostoru vzdálenost 100 km od povrchu Země – tzv. Kármánova hranice. Do této hranice se hovoří o nadmořské výšce. V případě Země do této hranice zasahují i další vrstvy její atmosféry (termosféra a exosféra).