Antwort Co je to biolíh? Weitere Antworten – Jak dlouho hoří krb na biolíh

Co je to biolíh?
Po každém vyhoření paliva se však doporučuje vyvětrat, popřípadě během hoření ponechat pootevřené okno. Jeden litr bioalkoholu hoří 3 až 8 hodin v závislosti na typu a nastavení hořáku. Výkon biokrbů je od 1 kW až po 4 kW, což postačuje na proteplení jedné až dvou místností.Bioethanol (biolíh) je označení pro ethanol vyrobený technologií alkoholového kvašení z biomasy, který je používán jako biopalivo. Je vyráběn obvykle z rostlin obsahujících větší množství škrobu a jiných sacharidů.Biolíh se nalévá přímo do hořáku, maximálně však do 2/3 objemu hořáku. Biolíh v žádném případě nelijte do hořáku během hoření ! Chcete-li po dohoření znova nalít palivo a zapálit, tak počkejte alespoň 10 – 15 minut, až hořák vychladne. Palivo zapálíte přiložením zapáleného zapalovače ke hladině biolíhu…

Jak hřeje biokrb : Biokrby spalují kapalné palivo bio ethanol – biolíh, při jehož hoření nevznikají spaliny, jako je popel, kouř a saze. Při hoření biolihu se uvolňuje jen oxid uhličitý a vodní pára. Během hoření kvalitního certifikovaného paliva není cítit téměř žádný zápach.

Co nejdele hoří v krbu

Méně vhodné dřevo do krbu: borovice (při hoření vzniká velké množství mastných sazí ze silic obsažených v tomto dřevu, silně praská a rychle shoří) jedle (obsahuje méně pryskyřice než borovice, rychle hoří a dost praská) modřín (křehké dřevo, uvolňuje více dehtu)

Jaká je výhřevnost Biokrbu : V biokrbu hoří reálný plamen, který samozřejmě také hřeje. Byly však vyvinuty zejména jako dekorace a jejich výhřevnost lze považovat spíše za přidanou hodnotu. Výkon biokrbů je od 1 kW až po cca. 5 kW, což postačuje k přeteplení jedné až dvou místností.

V malé dávce způsobuje ethanol krátkodobou euforii a pocit uvolnění, ve větší dávce zhoršuje koordinaci pohybů (působením na mozeček), snižuje reaktivitu, snižuje vnímavost, tlumí rozumové schopnosti, vyvolává depresi, agresivitu atd. Viz níže stať „Účinek na lidský organismus“.

Bioetanol se vyrábí technologií alkoholového kvašení z biomasy. Nejčastěji z rostlin obsahujících větší množství škrobu a sacharidů, jako je např. kukuřice, obilí a brambor, dále také z cukrové třtiny a řepy. Takto vyrobený bioetanol je možné použít přímo jako palivo ve spalovacím motoru.

Kam umístit Bio krb

Nejsnadnější instalaci slibuje krb volně stojící, je doplněný o nožičky. Vestavné biokrby je nutné instalovat do příčky, která je nehořlavá. Příčka může být i ze sádrokartonu. Jakýkoliv biokrb by měl být umístění ve vzdálenosti asi 1 metru od hořlavého vybavení nebo nábytku citlivého na teplo.Pokud chcete zabudovat bio-krb do nábytkové stěny musíte vytvořit dodatečnou izolaci pro obložení vložky bio-krbu např. šamotovými deskami.Mokré dřevo nadělá více paseky než užitku. Mokré dřevo špatně hoří a také vzniká více spalin, ty se usazují na skle či ve spalinových cestách. Větší výdrž a tím pádem i výhřevnost mají tvrdá dřeva – buk, dub, habr. Měkké dřevo se rychleji rozhoří – smrk, borovice, bříza.

dub (má velmi dlouhou dobu hoření a výtečnou výhřevnost) habr (nejdelší doba hoření a výhřevnost, ale poměrně horší dostupnost a vysoká cena dřeva) akát (ještě delší doba hoření než u habru, dřevo však praská, po spálení zůstává více popela než z jiných dřevin)

Co má největší výhřevnost : Černé uhlí – opět záleží, z jaké oblasti těžby – výhřevnost má od 21.000 až do 31.000 kJ/kg. Uhelné brikety – dostáváme se na rozhraní výhřevnosti 19.000 až 26.000 kJ/kg. Dřevěné brikety – 17.000 až 19.000 kJ/kg, u rašelinových briket to může být až 20.000 kJ/kg. Dřevěné pelety – někde kolem 15.000 až 18.000 kJ/kg.

Na co se používá ethanol : Ethanol se nejčastěji používá v potravinářském průmyslu při výrobě alkoholických nápojů, ale také v lékařství jako rozpouštědlo (tzv. jodová tinktura) a k dezinfekci. V chemickém průmyslu se používá při výrobě dalších organických sloučenin, jako například kyseliny octové, athylacetátu, ethylakrylátu a podobně.

Jak funguje ethanol

Etanol je vstřebáván do krevního řečiště již v ústech (velmi malé množství), dále v žaludku a největší část pak střevech. Za odbourávání etanolu vděčíme tzv. detoxikačnímu enzymu, kterým je alkoholdehydrogenázy. Ten mění etanol na acetaldehyd a později na neškodnou kyselinu octovou, která je následně vyloučena z těla.

Bioetanol se vyrábí technologií alkoholového kvašení z biomasy. Nejčastěji z rostlin obsahujících větší množství škrobu a sacharidů, jako je např. kukuřice, obilí a brambor, dále také z cukrové třtiny a řepy. Takto vyrobený bioetanol je možné použít přímo jako palivo ve spalovacím motoru.Důvod je jednoduchý – nehoří v nich totiž žádná tuhá paliva, která by produkovala toxický kouř. Palivem je biolíh, který se získává z přírodních zdrojů. V praxi to funguje tak, že do biokrbu nalijete bioalkohol, zapálíte jej a následně si už jen užíváte krásu přirozených plamenů doplněnou o příjemné teplo.

Které dřevo vydrží nejdéle : Veškeré tvrdé dřevo: například akát, jasan, dub, habr a buk. Nejdéle vydrží již zmíněný akát. Ačkoliv jste si teď možná oblíbili třeba jasan, asi vás zklamu.