Antwort Co je Primalex Plus? Weitere Antworten – Na co je Primalex

Co je Primalex Plus?
DOPORUČENÉ POUŽITÍ PRIMALEX

Nátěr vhodný pro malování minerální povrchů ve středně zatěžovaných interiérech jako např. stěn a stropů ložnic, obývacích pokojů či chodeb, ale také kanceláří, škol nebo dalších komerčních objektů.Ředění: 1. vrstva = 1 díl Primalexu Plus Bílého : 0,75 dílu vody, 2. vrstva = 1 díl Primalexu Plus Bílého : 0,5 dílu vody. Aplikace: štětka, stříkání, váleček.86% BaSO4) i hluboce matný konečný vzhled produktu. Primalex PLUS Bílý je obarvitelný PRIMALEX TEKUTÁ TÓNOVACÍ BARVA. DOBA SCHNUTÍ Nátěr je suchý na dotek cca po 2 hodinách.

Jakou penetraci pod Primalex Plus : K nákupu Primalex Plus dostanete nyní Univerzální Penetraci ZDARMA. Ta je určena ke snížení savosti a spolehlivě zpevní různorodé podkladní stavební materiály ve vnitřním i vnějším prostředí. Také má skvělou vlastnost, že díky ní lépe drží vrchní nátěry na podkladu.

Kolik primalexu

Výpočet množství barvy na malování

Příklad: Na 100 m2 malované plochy budete při spotřebě 0,16 kg Primalexu na m2 potřebovat cca 16 kg barvy. Samozřejmě je vždy lepší počítat s rezervou a nakoupit barvy raději o něco více.

Jak naředit barvu na malování : Například při nanášení vodou ředitelných barev stříkáním barvu ředíme přidáním nejvýše 2 až 5 % vody, zcela výjimečně 10 % vody. U syntetických nátěrových hmot musíme před nanášením stříkáním ředit více – přidáním 15 až 25 % ředidla. U nitrocelulózových barev dokonce přidáváme 35–50 % ředidla.

Odpověď: Pro odstranění malířké barvy můžete použít teplou vodu a mýdlo případně můžete zkusit odstraňovač disperzních nátěrů.

Na sanační omítku by měl přijít pouze silikátový nátěr, např. Primalex SILIKÁTOVÁ FASÁDNÍ BARVA (FM6), která je vhodná i pro interiér.

Jak dlouho po penetraci

Před nanesením další vrstvy penetrace nebo barvy musí nátěr vyschnout. Jak dlouho schne penetrace To závisí na mnoha faktorech včetně okolní teploty nebo poměru ředění s vodou. Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin.Penetrační nátěr před malováním i jinou úpravou povrchu zdí používáme jako první vrstvu na čistou zeď. Aktivní látka je rozpuštěná ve vodě nebo v ředidle a má obvykle neutrální nebo lehce bílou barvu. Penetrací snížíte savost a zároveň zvýšíte přilnavost podkladu.Dobrý den, ano stačí jedna vrstva, optimální ředění je 1:1, aplikovat nejlépe štětkou. Doporučujeme okolí řádně olepit a přikrýt, penetrace po uschnutí se obtížně odstraňuje.

„Nátěr se aplikuje zpravidla ve dvou vrstvách, na podklady podobného odstínu může postačovat i jeden nátěr. Další vrstvu nanášíme po zaschnutí nátěru, tj. po 2 – 8 hodinách, což je individuální dle druhů nátěrových hmot,“ říká odborník z Domu barev.

Jak často se má malovat být : Ideální frekvence pro malování bytu nebo domu je jednou za 2 až 5 let. Samozřejmostí je vymalovat byt, do kterého se nově stěhujete po předchozích obyvatelích. Poté jej stačí vymalovat jednou za 5 let, máte-li malé děti nebo s vámi doma žijí domácí mazlíčci, pak byste měli malovat jednou za 2 roky.

Co dělat když se loupe barva při malování : Obyčejné malířské barvy se po navlhčení ( vodou, Sanalem, novou barvou) ""rozmáčejí"" a odlupují se s novým nátěrem. Potřebné bylo starý nátěr po navlhčení vodou seškrábat, Sanal aplikovat na omítku, následně penetrovat a vymalovat. Jediné co můžete zkusit (bez záruky výsledku !)

Kolik vrstev při malování

„Nátěr se aplikuje zpravidla ve dvou vrstvách, na podklady podobného odstínu může postačovat i jeden nátěr. Další vrstvu nanášíme po zaschnutí nátěru, tj. po 2 – 8 hodinách, což je individuální dle druhů nátěrových hmot,“ říká odborník z Domu barev.

Stačí vědět, že zaschlý akryl rozpustíte například alkoholem, klidně i lakem na vlasy. Skvrnu od akrylových barev zakapejte alkoholem, nechte proschnout a pak vyperte v ruce pod tekoucí vodou a posléze ještě v pračce.Úplně nejjednodušší způsob opravy je využití permanentního fixu na podlahy. Stačí fixem zabarvit poškrábaná místa a nepoznáte, že na podlaze nějaké škrábance byly. Tento způsob je vhodný na méně hluboké škrábance. Pokud se na plovoucí podlaze objeví hlubší rýhy, je nutné použít podlahářský vosk nebo tmel.

Co na vlhkou zeď : Mezi nejčastější metody patří mechanické odstranění vlhké omítky, prořezání spár a aplikace injektážní malty nebo krému do vyvrtaných otvorů. Injektáží vyplníte póry zdiva a zvýšíte tak jeho vodoodpudivost. Pro sanaci vlhkého zdiva se vám bude hodit sanační jádrová omítková směs.