Antwort Co je potreba na vyšívání? Weitere Antworten – Co je potřeba na vyšívání

Co je potreba na vyšívání?
VYŠÍVACÍ POTŘEBY A POMŮCKY

  1. Jehly, navlékače.
  2. Nůžky.
  3. Vyšívací kroužky, rámy.
  4. VYŠÍVACÍ PŘEDLOHY.
  5. Dutá jehla – Punch Needle.

Vyšívací jehla

Tupé jehly jsou určené pro látky s pravidelnou strukturou jako je kanava. Tupými jehlami většinou vyšíváme křížkovým nebo gobelínovým stehem, jehla nepropichuje jednotlivá vlákna. Jehly s ostrou špičkou jsou určené pro klasické vyšívání např. stonkovým stehem, malování jehlou nebo pro techniku Richelieu.Jako první vyšijeme pomocí duté jehly obrys srdce. Pak postupujeme směrem dovnitř v jednotlivých řadách po obvodu. Technika vyšívání pomocí duté jehly je popsána zde. Pokud pracujete správně, na druhé straně se vytvářejí nadýchané smyčky (měly by být všechny stejně velké).

Na jakou látku vyšívat : Vyšívací látky jsou určené pro všechny druhy vyšívání – kanava, panamka (dříve panama), aida, perlička, mřížka, tesilen. Na látky s pravidelnou strukturou se vyšívá křížkovým nebo polokřížkovým stehem (případně gobelínovým).

Jak vyšít uzlík

Jak se vyšívá francouzský uzlík

Francouzský uzlík se většinou vyšívá na látku s plátnovou vazbou. Při vyšívání se jehla omotává jednou nebo dvakrát vyšívací přízí, čímž vznikne uzlík. Pokud chceme mít vyšitý velký uzlík, použijeme silnější přízi.

Jak zakončit vyšívání : Nejjednodušším způsobem je dvojí zahnutí do rubu a prošití na stroji. Velice hezké je začištění ubrusů ažurou. Ve vzdálenosti asi 2 cm od okraje vytáhneme počet nitek, odpovídající požadované šíři ažury. K této mezírce na dvakrát zahneme okraj a zastehujeme.

Jak vyrobit lidovou háčkovanou nášivku

Stačí si zvolit nějaký tradiční vzor (např. kytičky apod.), který můžete vyrobit v různorodých barvách. Zásadní je použít kvalitní nit, přišívat drobnými stehy a nit nakonec dobře zapošít.

Na středové srdíčko můžete také použít výšivku nebo na něj pro oživení našít zbytky krajky. Krajku si nejprve přišpendlete k lícové straně středového srdíčka a následně přišijte rovným stehem na šicím stroji nití v barvě saténu. Do středu lícové strany každého srdíčka vložte saténovou stuhu viz.

Jak vyšít kolečko

U tkaného kolečka vyšijeme předním stehem sedm (nebo devět) paprsků, které vychází ze středu. Pak jehlu provlékáme střídavě pod a nad jednotlivými paprsky, čímž nám vznikne kolečko s výplní. U tkané pavučinky je základem pouze šest (nebo osm) paprsků, dále provlékáme jehlu stejně jako u kolečka.10. Francouzský uzlík se dělá tak, že jehlu několikrát omotáme (7x), vytáhneme směrem nahoru a během toho uzlíky hezky srovnáme.Při praní se vyhněte agresivním čisticím prostředkům. Používejte jemné prací prostředky určené pro jemné látky, aby nedošlo k poškození vyšívacích nití. Pokud je to možné, volte ruční praní. Tím minimalizujete riziko poškození výšivky při manipulaci v pračce.

Existuje několik způsobů, jak jednoduše začistit okraj výšivky. Můžeme buď konec látky roztřepit, tj. udělat malé třásně a zajisti přišitím malými stehy. Další možností je okraj látky přehnout a přišít neviditelným stehem k poslední řadě křížkových stehů nebo přímo k látce.

Jak přidělat nášivku : Nášivka se připevňuje pomocí podložky ze suchého zipu. Podložku ze suchého zipu je tedy možné umístit na několik kusů oděvu nebo batohů a podle potřeby nášivku připevnit.

Jak si Prisit Nasivku : měnící se flitrovou nášivku našpendlíme na požadované místo. přečnívající tylový okraj bez flitrů postupně zahýbáme pod nášivku. nášivku přišíváme postupně nití do barvy jednoduchým zapošívacím stehem. nášivku můžeme našívat na rozšitý i ušitý model.

Kam zasadit srdíčka

Stanoviště vybereme srdcovce v polostínu, na slunci ji chráníme před poledním úpalem a více zaléváme. Půdu jí dopřejeme propustnou a výživnou, s dostatkem humusu a vláhy. Srdcovce škodí nadměrná vlhkost stejně jako přílišné sucho.

Zálivka: Srdcovka má ráda pravidelnou zálivku, zejména v období sucha. Snažte se udržovat půdu stále vlhkou, ale zároveň se vyhněte zamokření. Hnojení: Pravidelné hnojení organickým hnojivem na jaře a na konci léta pomáhá podpořit zdravý růst a kvetení.Jak se vyšívá francouzský uzlík

Francouzský uzlík se většinou vyšívá na látku s plátnovou vazbou. Při vyšívání se jehla omotává jednou nebo dvakrát vyšívací přízí, čímž vznikne uzlík. Pokud chceme mít vyšitý velký uzlík, použijeme silnější přízi.

Jak se dělá posuvný uzel : Nejprve si ustřihneme šňůru o délce našeho zápěstí + 10-15 cm navíc na obou koncích. Přeložíme si konce do protisměru. Jeden konec přeložíme přes druhý, aby vzniklo překřížení. Tento konec protáhneme z vnější do vnitřní strany oka, aby nám vznikla smyčka.