Antwort Co je potreba na příspěvek na bydlení? Weitere Antworten – Jaké dokumenty potřebuji k žádosti o příspěvek na bydlení

Co je potreba na příspěvek na bydlení?
Příspěvek na bydlení: Kde žádat a co je třeba doložit

  • čisté příjmy: výplatní páska, daňové přiznání, případně další doklady prokazující pobírání příspěvků
  • nájemní smlouvu.
  • potvrzení o nákladech na bydlení (energie, služby…)
  • v případě doplatku či přeplatku vyúčtování služeb a energií

Náklady na bydlení musí být rozepsány na jednotlivé položky, kterými jsou nájemné, plyn, elektřina a náklady za plnění spojené s užíváním bytu. Náklady na bydlení se pro nárok a výši příspěvku na bydlení stanoví jako jejich průměr za kalendářní čtvrtletí předcházející čtvrtletí, na které se nárok na dávku prokazuje.Na příspěvek na bydlení máte nárok, pokud jsou vaše náklady na bydlení (nájem, elektřina, plyn, služby, vodné apod.) vyšší než 30 % (v Praze 35 %) vašich čistých příjmů. Tyto čisté příjmy zároveň nesmí přesáhnout tzv. normativ, tedy částku normativních nákladů na bydlení.

Kdy se podává žádost o příspěvek na bydlení : Nepovinně dokládané příjmy a náklady na bydlení za 2. kalendářní čtvrtletí je třeba Úřadu práce doložit nejpozději do 31. července daného kalendářního roku. Nárok na výplatu dávky vzniká dnem podání žádosti a nárok lze uplatnit max. 3 měsíce zpětně.

Jak doložit příjmy k příspěvku na bydlení

Můžete doložit buď scan dokumentů od dodavatele energií, nebo potvrzení o platbě z vašeho internetového bankovnictví, případně příjmové doklady, ústřižky složenky, doklady SIPO.

Jak dlouho trvá schválení žádosti o příspěvek na bydlení : Pokud Vám bude přiznán příspěvek na bydlení (lhůta pro vyřízení žádosti je 30 dnů), částku dostanete vyplacenou jednou za měsíc. Příspěvek může být po schválení vyplacen i zpětně, a to až tři měsíce zpět.

Do tohoto příjmu spadá jak čistá mzda, tak i některé dávky: podpora v nezaměstnanosti, nemocenská, mateřská, rodičovský příspěvek, příspěvky na děti i starobní, invalidní a pozůstalostní důchod.

Formuláře

  1. Doklad o výši měsíčních příjmů
  2. Celkové sociální a majetkové poměry.
  3. Informace o užívaném bytu (obývaném prostoru)
  4. Potvrzení o vedení v evidenci úřadu práce.
  5. Ostatní společně posuzované osoby.
  6. Stanovená vyživovací povinnost.
  7. Potvrzení o studiu.
  8. Potvrzení o zdravotním stavu vydané ošetřujícím lékařem.

Co je potřeba doložit k žádosti o příspěvek na bydlení

Budete potřebovat scan nebo fotografie dokladů, které potvrzují vaše náklady na služby. Náklady můžete také prokázat potvrzením o platbě z vašeho internetového bankovnictví. Případně můžete použít příjmové doklady, ústřižky složenky, doklady SIPO.Jak vyplnit žádost o příspěvek na bydlení

  1. doklad o výši čtvrtletního příjmu.
  2. doklad o výši nákladů na bydlení
  3. nájemní smlouva (pokud bydlíte v nájmu)
  4. potvrzení o studiu (pokud vaše děti studují na SŠ či VŠ)
  5. prohlášení dalších osob (pokud s vámi žije ještě někdo další)

Jak zjistím, jestli mám na příspěvek nárok Zjednodušeně řečeno platí pravidlo, že nárok má každý, kdo za bydlení (např. nájem vč. energií a služeb) platí částku přesahující třetinu jeho příjmů a zároveň třetina příjmů není vyšší než normativní náklady na bydlení stanovené zákonem.

Ty zlstávají na stejné úrovni jako v přechozím roce: 1 nebo 2 osoby: 3 571 Kč 3 osoby: 4 669 Kč 4 a více osob: 5 632 Kč

Co řadíme mezi pravidelně příjmy domácnosti : 1. Pravidelné příjmy – mezi nejdůležitější patří odměny za práci, kterou členové domácnosti vykonávají pro podniky a jiné organizace, tedy příjmy ze zaměstnání. Někteří členové domácnosti nejsou zaměstnáni, ale podnikají (mají tedy příjmy z podnikání). Můžeme sem případně zařadit i příjmy za pronajatou nemovitost.

Co je třeba k příspěvku na bydlení : Příspěvek na bydlení má však jednu podmínku. Musíte doložit, že za bydlení utrácíte více než 30 % svých příjmů. V Praze je to 35 %. Každých 6 měsíců pak budete státu dokládat své čtvrtletní náklady a čtvrtletní příjmy.

Co musím splňovat abych dostala příspěvek na bydlení

Jak zjistím, jestli mám na příspěvek nárok Zjednodušeně řečeno platí pravidlo, že nárok má každý, kdo za bydlení (např. nájem vč. energií a služeb) platí částku přesahující třetinu jeho příjmů a zároveň třetina příjmů není vyšší než normativní náklady na bydlení stanovené zákonem.

Budete potřebovat scan nebo fotografie dokladů, které potvrzují vaše náklady na služby. Náklady můžete také prokázat potvrzením o platbě z vašeho internetového bankovnictví. Případně můžete použít příjmové doklady, ústřižky složenky, doklady SIPO.Budete potřebovat scan nebo fotografie dokladů, které potvrzují vaše náklady na služby. Náklady můžete také prokázat potvrzením o platbě z vašeho internetového bankovnictví. Případně můžete použít příjmové doklady, ústřižky složenky, doklady SIPO.

Co se započítává do příjmu : Započítávají se příjmy ze zaměstnání a podnikání, důchody, podpora v nezaměstnanosti, dávky nemocenského pojištění, tedy nemocenská, ošetřovné, ale i mateřská, započítává se i rodičovský příspěvek, přídavky na dítě nebo výživné.