Antwort Co je ISIL? Weitere Antworten – Co je to Isis

Co je ISIL?
ISIS je anglická zkratka, která znamená Islámský stát Iráku a al-Šam – tj. Velké Sýrie (The Islamic State of Iraq and al-Shams – Greater Syria). Někteří trvají na zkratce ISIL, jelikož překládají arabské „al-Šam“ jako Levanta, archaický název východního pobřeží Středozemního moře.Pojem Islámský stát má dvojí význam. Původně se jedná o extremistickou sunnitskou organizaci, která pod různými jmény funguje od konce devadesátých let. V současné době se název Islámský stát vztahuje také na samozvaný chalífát vyhlášený na části iráckého a syrského území.Islámský stát neboli ISIS nevedou žádní islamisté, ale právě naopak sekulární muslimové, kteří během dřívějších konfliktů radikály potírali. Hlavou ISIS je armádní generál Izzat Ibrahim al-Douri al-Tikriti.

Kdo vytvoril ISIS : Skupinu založil v roce 1999 jordánský saláfistický džihádista Abú Musab az-Zarkáví pod názvem Jamāʻat al-Tawḥīd wa-al-Jihād (dosl. „Organizace monoteismu a džihádu“).

V jakém státě je Mekka

Mekka (arabsky مكة Makka‎, v novější době většinou مكة المكرّمة Makka al-Mukarrama‚ Mekka, ctihodná) je město s 2 000 000 obyvateli (stav v roce 2012) v západní části Saúdské Arábie. Je hlavním městem provincie Mekka v regionu Hidžáz.

Co se nesmí v islámu : Muslimové nekonzumují vepřové maso, krev a uhynulá zvířata. Je-li muslim ke konzumaci těchto potravin donucen, za hřích se to nepovažuje. Platí také zákaz konzumace oslů, masožravých ptáků a zvěře. Z ryb mohou konzumovat pouze ty, které mají šupiny a ploutve.

22. září provedly ozbrojené síly USA, Bahrajnu, Jordánska, Kataru, Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů nálety na pozice Islámského státu v Sýrii. 2. října 2014 schválil turecký parlament možnost nasazení vojsk na území Iráku a Sýrie proti silám Islámského státu.

Egyptská Isis je Božskou matkou, nebeskou vládkyní Světa, dárkyní Života, udržovatelkou řádu ve světě i v rodině, Bohyní léčení, ochránkyní dětí, Bohyní přírody a lásky, paní kouzel, která se svou sestrou Neftys ochraňuje mrtvé na zemi (v sarkofázích). Hieroglyfická značka pro její jméno znamená v překladu "Trůn".

Kdo vede Isis

Islámský stát neboli ISIS nevedou žádní islamisté, ale právě naopak sekulární muslimové, kteří během dřívějších konfliktů radikály potírali. Hlavou ISIS je armádní generál Izzat Ibrahim al-Douri al-Tikriti.Muslims only: Tato tabule na dálnici informuje arabsky a anglicky o tom, že cesta dále do Mekky je povolena pouze muslimům.Ka'ba je nejposvátnějším místem islámu. Muslimové věří, že ji zde na svém putování postavil sám Abraham, který byl pověřen Bohem, aby na své cestě vystavěl oltář. Už v dobách, kdy na Arabském poloostrově panoval polyteismus, byla Ka'ba významným poutním cílem.

Muslimové nekonzumují vepřové maso, krev a uhynulá zvířata. Je-li muslim ke konzumaci těchto potravin donucen, za hřích se to nepovažuje. Platí také zákaz konzumace oslů, masožravých ptáků a zvěře. Z ryb mohou konzumovat pouze ty, které mají šupiny a ploutve.

Jak se zdraví Arabové : ٱلسَّلَامُ عَلَيْكُمْ as-salāmu ʿalaykum, člen as se někdy vynechává – méně formální forma pozdravu pak zní as-salám nebo jen salām (salam)) je běžný uvítací pozdrav v muslimských zemích, většinou překládaný jako „mír na vás / s vámi“.

Kdo je hlava islámu : Muslimové považují Korán za doslovné slovo Boží a nezměněné, konečné zjevení, za hlavního a posledního islámského proroka považují Mohameda.

Kdo vytvoril Isis

Skupinu založil v roce 1999 jordánský saláfistický džihádista Abú Musab az-Zarkáví pod názvem Jamāʻat al-Tawḥīd wa-al-Jihād (dosl. „Organizace monoteismu a džihádu“).

V dlouhé egyptské historii se spojoval také se jmény Amon nebo Atum. Hlavním centrem slunečního kultu bylo město Heliopolis. Bůh Hélios, zobrazovaný na voze taženém po nebeské klenbě čtyřspřežím.Řecká bohyně Afrodita spolu s dalšími 11 bohy žila na hoře Olymp. Můžete si tipnout, která bohyně byla nejkrásnější. Afroditin titul královny krásy (nejen) mezi bohyněmi dokonce potvrdila soutěž. Není divu, že Afroditu Řekové popisovali jako mladou krásnou ženu.

Kolik stojí cesta do Mekky : Díky tomu žádný z vybraných poutníků za cestu do posvátné Mekky nemusí zaplatit ani korunu. Osmdesát tisíc korun totiž jedné osobě stačí na celou pouť, arabsky hadždž. Před ní si přitom může každý poutník užít luxusu.