Antwort Co je česky passion fruit? Weitere Antworten – Co znamená passion fruit

Co je česky passion fruit?
Maracuja je u čím dál tím více oblíbené exotické ovoce, které v našich krajích známe většinou pod názvem „mučenka” a v anglicky mluvících zemích ho nazývají „passion fruit”. V tomto plodu velikosti mandarinky se nachází velké množství chutné, aromatické šťávy a křupavých semínek.Charakteristika. Plody mají modrou nebo purpurovou barvu, jsou kulaté nebo oválné, až 7 cm velké. Jsou obaleny cca 3 mm silnou, lysou, pevnou kožovitou slupkou. Uvnitř jsou v měkké vatovité výstelce četná semena obklopená rosolovitou oranžovo-zelenavou dužinou.Maracuja se nejčastěji přidává do džusů, aby zvýraznila chuť, můžete z ní ale udělat i skvělou marmeládu a velmi chutná je syrová. Někomu ale mohou vadit semínka uvnitř plodu. Exotická chuť maracuji vynikne také v ovocných salátech nebo zmrzlinových pohárech.

Na co je dobrá Marakuja : Mučenka je velice bohatá na vitamín C. To je antioxidant, který bojuje s volnými radikály. Posilňuje imunitní systém, obsahuje železo a také pomáhá vstřebávání železa z potravin do organismu, pomáhá tělu bojovat proti infekcím. Pomáhá také regulovat činnost štítné žlázy.

Jak jíst Mucenku

Pokud je slupka mučenky už trochu vrásčitá, je zralá a má to nejlepší aroma. Mučenka chutná dobře v ovocném salátu, ale také jako zmrzlina, sorbet, šťáva a dezert. Velmi oblíbená je i samotná, když se ze slupky vyjí lžící. Ze semínek mučenky se vyrábí olej, který se dále zpracovává do kosmetických produktů.

Jak se říká Mučence jedle : Mučenka jedlá čili marakuja (Passiflora edulis) je popínavý teplomilný druh mučenky, která se jako ovoce pěstuje v severozápadní části Jižní Ameriky, v Indii, na Novém Zélandu, v Karibiku, Brazílii, v jižní Floridě, na Havaji, v Austrálii, ve východní Africe, v Izraeli a v Jihoafrické republice.

Květy mučenky jedlé jsou velké, výrazné a složitě stavěné. Mají bílou nebo žlutou barvu s výraznými fialovými nebo nachovými okvětními lístky. Plody této rostliny jsou kulaté a mají hladkou, pevnou slupku, která může být v závislosti na odrůdě zbarvena do žluta, oranžova nebo fialova.

Mučenka se k nám dostává po celý rok, protože doba její sklizně se v různých oblastech světa liší. Její hlavní sezóna je však od června do února. Sklízí se v Indii, na Havaji a v Jižní Americe. Dále se pěstuje v Jihoafrické republice a v Thajsku.

Jak poznat že je Marakuja zralá

Zralá maracuja vypadá jako pomačkaný míček – skoro jako golfový. Dolíčky ve slupce tedy nejsou na závadu, pokud není nikde prasklá. Slupka může být i hladká, avšak vnitřek nebude tak sladký. Hlavní je, aby byla pevná a dala se dobře rozkrojit nožem.Plod maracuji je cenným zdrojem vitamínů A, B a C, které podporují imunitní systém. Hlavně pecky maracuji obsahují vysoký obsah antioxidantů, které na tělo působí protizánětlivě. Dužina maracuji také obsahuje velké množství vlákniny, železa a draslíku.Z Brazílie pochází i maracuja, tropické ovoce s tmavě fialovou nebo žlutou slupkou, pod kterou se skrývá šťavnatá rosolovitá dužnina, chutí připomínající meruňku nebo broskev. Ovoce obsahuje vitaminy B a C, provitamin A, vápník a železo. Maracuja se po rozříznutí konzumuje nejlépe lžičkou.

Mučenka pletní se používá k léčbě řady onemocnění, zejména pak jako sedativum, anxiolytikum a spasmolytikum, dále k léčbě bo- lesti, astmatu, epilepsie, tachykardie, neuralgie, průjmu a menstruačních potíží. Zevně se pou- žívá k léčbě vředů a hemoroidů (4, 5, 6).

Na co je mučenka : V tradiční medicíně je tato rostlina velmi oblíbeným prostředkem při potížích se spánkem, dále se užívá při žaludečních potížích, popáleninách, hemoroidech, astmatu, srdečních chorobách, zvýšeném krevním tlaku, při záchvatech a bolestech svalů.

Jak nechat Dozrat Maracuju : Aby měla dužnina maracuji, což je vlastně jakási rosolovitá kaše plná semínek, tu správnou konzistenci i chuť, musíte ji nechat skutečně dozrát. Stačí ji nechat při pokojové teplotě dojít na míse s ovocem, ideálně s jablky, která zrání jakéhokoliv jiného ovoce urychlují.

Jak Snist Marakuju

Hlavní je, aby byla pevná a dala se dobře rozkrojit nožem. Vnitřek pak můžete sníst rovnou nebo jej přidat do pokrmů. Energetická hodnota maracuji je 408 kilojoulů na 100 gramů, což se rovná 97 kaloriím.

Pokud je slupka mučenky už trochu vrásčitá, je zralá a má to nejlepší aroma. Mučenka chutná dobře v ovocném salátu, ale také jako zmrzlina, sorbet, šťáva a dezert. Velmi oblíbená je i samotná, když se ze slupky vyjí lžící. Ze semínek mučenky se vyrábí olej, který se dále zpracovává do kosmetických produktů.Plody maracuji jsou kulaté nebo oválné.

Dřeň má exotickou chuť, je navinulá a lehce sladkokyselá. Díky svoji výrazné chuti se hodí k dochucování dezertů nebo i nápojů. Použít ji můžete i do marmelád nebo ovocných salátů pro zvýraznění chuti. Skvěle chutná i čerstvá, pojídaná po rozkrojení rovnou z plodu.

Co udělat z maracuji : V kuchyni se využívá k přípravě ovocných salátů, desertů, koktejlů, marmelád nebo do džusů. Plody mohou být konzumovány podobně jako kiwi rozkrojené napůl – dužina se vykrajuje lžičkou. Její květy jsou díky své výrazné a exotické vůni žádané v kosmetickém průmyslu.