Antwort Co je chemický Savo? Weitere Antworten – Co může způsobit Savo

Co je chemický Savo?
Způsobuje těžké poleptání kůže a poškození očí. Vysoce toxický pro vodní organismy. Toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky. Může být korozivní pro kovy.Všichni známe spíše pod názvem chlorové bělidlo nebo také Savo, nicméně tato látka se vyskytuje i v dalších čisticích prostředcích. Způsobuje nejen onemocnění plic, ale také poruchy nervového systému, popáleniny a chemicky indukovanou pneumonii.Universální dezinfekční přípravek s mycími účinky. Používá se k dezinfekci a mytí všech omyvatelných ploch ve zdravotnictví a v oblastech komunální hygieny. Zároveň dezinfikuje a bělí prádlo.

Jak dlouho nechat působit Savo : Na napadená místa nastříkejte přípravek ze vzdálenosti 10 – 15 cm a nechte působit. Po 15 – 20 minutách ošetřené místo opláchněte vodou nebo přípravek nechte zaschnout. Plíseň před postřikem neodstraňujte, aby nedošlo k rozptýlení nebezpečných výtrusů.

Jak rychle vyprchá Savo

Do znovu naplněné studny s čistou vodou a čistými rozvody přidáme 10 ml Sava na 1 m3 rozmíchaného ve kbelíku s vodou. Po 4 hodinách by mělo dojít k vyprchání přípravku. Preventivní dezinfekci je možné provádět každý měsíc.

Co se stane když vypiju chlór : „Při nadýchání třeba chlorem, který je ve většině přípravků, nejdřív dochází k podráždění sliznice, bolesti krku a kašli. Když se ho člověk nadýchá hodně, může ale dojít i k otokům a zápalu plic, což je potom nebezpečné. V nejhorších případech na to může člověk i zemřít," popsala Stará.

pitnou vodou. Dezinfekce pitné vody ve studnách: Dávkujte 40 ml (1 uzávěr) na 2 m³ pitné vody. Dávku přípravku Savo Original nejprve rozmíchejte v 9 l vody (např. v kbelíku), a pak zkrápějte vodní hladinu studny.

12.3. Persistence a rozložitelnost – Přípravek se rozkládá na chlorid sodný a vodu.

Kolik Sava na 1 kubík vody

Studnu omýt, případně mechanicky očistit a znovu vyčerpat. Při následném plnění nadávkovat do vody SAVO originál (pro dezinfekci vody) a to ve vyšší dávce než je určena pro běžnou dezinfekci. Lze dávkovat 100 ml Sava na 1 000 l vody ve studni (1 deci na kubík vody) a nechat působit alespoň 1 den.Důkladně vyčistit studnu byste měli ideálně každé dva až tři roky. Obecně ji však doporučujeme zkontrolovat po každém přívalovém dešti nebo v období jarního tání. Právě tehdy do ní proniká největší množství nečistot.Velké starosti nám dělají převážně čisticí prostředky, které obsahují žíravé látky – ať už kyselé, tak alkalické. Například přípravky, jako jsou Savo nebo Domestos, které slouží k rozpuštění vodního kamene, obsahují koncentrované kyseliny a při požití mohou způsobit poleptání jícnu, žaludku nebo ústní dutiny.

V závislosti na věku by dospívající a dospělí měli denně přijmout 30 až 40 ml vody na kilogram tělesné hmotnosti.

Kdy se dává Savo do bazénu : Při zahájení sezóny pro první zachlorování bazénu dávkujte na každé 3 m3 bazénové vody 160 ml Sava (víčko u litrového balení má objem 40 ml, tedy 4 víčka). Následně během provozu dávkujte pro běžnou dezinfekci a udržené vhodné koncentrace volného chloru 80 ml Sava na každé 3 m3 vody, tedy poloviční dávku každé tři dny.

Co použít místo Sava : střídám savo, domestos a bref. Vše je dobré. Ty nemocniční desinfekce jsou dost silný a taky smrdí. Pokud jde o plíseň, tak na tu místo sava můžeš použít OCET!!!

Kolik Sava na dezinfekci vody

Jako doporučené množství se uvádí 15–20 mililitrů Sava na metr krychlový vody ve studni. Savo rozmíchejte v kbelíku vody.

Při styku s kůží, polití

Odložte potřísněný oděv, omyjte postižené místo velkým množstvím pokud možno vlažné pitné vody, pokud nedošlo k poranění pokožky, je možné použít mýdlo, mýdlový roztok nebo šampon, zajistěte lékařské ošetření, přetrvává-li podráždění kůže.Při požití dejte dítěti pít vodu a kontaktujte lékaře. Nelze opomenout ani početnou skupin saponátů, které při vypití a následném vdechnutí pěny hrozí zápalem plic. Proto NIKDY nevyvolávejte zvracení!

Co se stane když pijete moc vody : Rizika nadměrného příjmu tekutin

Někdy ale může být tekutin příliš. Dlouhodobý nadměrný příjem tekutin zatěžuje ledviny. Někteří lidé, když to přeženou s pitným režimem, mohou pociťovat příznaky jako nadměrné pocení nebo dokonce i otoky.