Antwort Co je Bourguignon? Weitere Antworten – Jaké maso na burgundskou

Co je Bourguignon?
Burgundský vývar

Omáčka musí být vymazlená a rozhodně se nedá vařit jen z vody. Bez vína a bez hovězího vývaru se nehnete. Vývar ale už můžete (tedy pokud nemáte koupený nějaký už předem uvařený) přizpůsobit tomu, kam bude směřovat. Coby maso používám hovězí loupanou plec.Doporučuje se suché červené víno, samozřejmě nejlépe burgundské. Nejčastěji kuchaři sahají po odrůdách Merlot, Cabernet nebo Pinot Noir. Chybu ale neuděláte se žádným kvalitním červeným.Hovězí kližka se řadí k hovězímu přednímu a pochází z namáhaných částí nohou nad kolenem.

Jak připravit hovězí zadní : Maso opečeme na rozpáleném oleji z obou stran a vyjmeme, do výpeku vložíme cibuli a opečeme (podle potřeby přidáme olej) do zlatohnědé barvy, zaprášíme hladkou moukou, zalijeme hovězím vývarem, červeným vínem, vložíme zpět maso, zakryjeme pokličkou, vložíme do vyhřáté trouby a při 170 °C pečeme asi 1,5 hodiny.

Co je hovězí bourguignon

Hovězí po burgundsku, francouzsky bœuf bourguignon, nebo bœuf à la bourguignonne je pokrm francouzské kuchyně, který tvoří hovězí maso dušené na červeném víně, často burgundském, a hovězí vývar, typicky ochucený mrkví, cibulí, česnekem a bylinkami bouquet garni a zdobený perličkovou cibulkou, houbami a slaninou.

Co znamená po burgundsku : Hovězí na červeném víně neboli po burgundsku je nepochybně jedna z největších kulinářských lahůdek, kterou francouzští kuchaři po staletí vylepšovali do dokonalosti.

Na guláš se nejvíce osvědčilo maso přední, konkrétně hovězí kližka. Ale guláš můžeme uvařit i z masa vepřového, drůbežího nebo ze zvěřiny. Kus masa na guláš (např. hovězí kližka, vepřová plec, krůtí stehno, kus zvěřiny) otřeme vlhkým ubrouskem (neomýváme), odblaníme, pokud je to potřeba, případně vykostíme.

Svíčková (Tenderloin)

Je považována za nejlepší část hovězího, což se odráží na ceně. Táhne se pod páteří zvířete.

Na co se hodí zadní hovězí

Hovězí zadní je částí, která je považovaná za jednu z nejhodnotnějších z hovězího. Sval obsahuje málo tuku a jedná tak o velmi libovou část. Maso se se skvěle hodí na přípravu plátků, dušení anebo ptáčků. Příprava trvá sice déle, ale maso se vám odmění a bude se dokonale rozpadat.Pečeme nejméně dvě hodiny. Po hodině teplotu trouby ztlumíme na 200 °C. Maso pravidelně otáčíme a podléváme dokud nebude měkké. Když je maso měkké (může to trvat i 3 hodiny), vyjmeme ho z výpeku a odstraníme provázek.Hovězí maso se pomalu dusí s kořenovou zeleninou, bylinkami, česnekem, kořením a červeným vínem, až vznikne chuťově silná omáčka a v puse se rozpadající maso.

Maso je pomleté, vykutrované, osolené "pragandou" na 2%, nepřidáváme žádné koření ani česnek. To vše necháme na Vaší chuti. Na 10 kg vepřového či králičího masa potřebujete asi 2 až 2,5 kg hotového prátu. Prát je vhodné co nejdříve zpracovat.

Co je hovezi po burgundsku : Hovězí po burgundsku, francouzsky bœuf bourguignon, nebo bœuf à la bourguignonne je pokrm francouzské kuchyně, který tvoří hovězí maso dušené na červeném víně, často burgundském, a hovězí vývar, typicky ochucený mrkví, cibulí, česnekem a bylinkami bouquet garni a zdobený perličkovou cibulkou, houbami a slaninou.

Jak se dělají hovězí líčka : Na oleji osmahneme cibuli a česnek, cibuli středně. Přidáme líčka a smažíme, než se maso zatáhne, přidáme mrkev, petržel a celer nakrájené na větší kousky a chvíli smažíme s masem, vložíme bobkový list, nové koření, pepř celý a zalijeme vývarem 0,5 litru. Dáme do vyhřáté trouby na 180°C a pečeme 1,5 hodiny.

Co nesmí chybět v guláši

Nejdůležitější ingrediencí guláše je samozřejmě kvalitní maso. U nás se nejčastěji používá maso z hovězí kližky, ale guláš lze připravit také z vepřového či kuřecího masa. Druhou důležitou přísadou je koření – sladká mletá paprika, gulášové koření, sůl a pepř. V guláši nesmí chybět dostatek cibule.

Zahušťovat můžeme chlebem, jíškou nebo syrovou bramborou. Pokud plánujeme zahustit guláš bramborou, syrovou ji nastrouháme na jemném struhadle a dáme do guláše. Je nutné počítat s tím, že se brambora musí ještě nějakou dobu povařit. Pokud budeme zahušťovat jíškou nebo záklechtkou, přidáme ji, až když je guláš hotový.Přední nebo zadní kližka má v sobě klihovaté části, které se vlivem tepla rozpustí a dodají guláši výraznou chuť. Karabáček je pak pro ty, kteří mají rádi libový guláš bez tlustých částí masa. A nakonec hovězí krk je taková zlatá střední cesta. Tučné části totiž můžete při krájení masa vyříznout, nebo nechat.

Jaký je nejlepší maso na guláš : Na guláš se nejvíce osvědčilo maso přední, konkrétně hovězí kližka. Ale guláš můžeme uvařit i z masa vepřového, drůbežího nebo ze zvěřiny. Kus masa na guláš (např. hovězí kližka, vepřová plec, krůtí stehno, kus zvěřiny) otřeme vlhkým ubrouskem (neomýváme), odblaníme, pokud je to potřeba, případně vykostíme.