Antwort Co je aktivní regenerace? Weitere Antworten – Co je to pasivní regenerace

Co je aktivní regenerace?
Pasivní regenerace je regenerace, při které organismus doplňuje zásoby energie. Probíhá automaticky a je možné ji podpořit kvalitní stravou.Konzumujte potraviny s vysokým obsahem bílkovin jako jsou kuřecí prsa, losos, sýry, jogurty, vejce, čočka a fazole. Ovoce a zelenina – Ovoce a zelenina jsou zdrojem vitamínů a minerálů, které pomáhají obnovovat svaly a snižovat záněty. Vyzkoušejte banány, borůvky, brokolici, špenát a mrkev.Jaké doplňky stravy jsou nejlepší pro regeneraci

  1. Syrovátkový protein. Syrovátkový protein, dostupný v mnoha příchutích, formách a koncentracích, je pravděpodobně tím nejběžnějším doplňkem stravy pro regeneraci.
  2. L-karnitin. L-karnitin je klíčovým komponentem spalování tuku na energii.
  3. Kreatin.
  4. BCAA.
  5. L-glutamin.
  6. Elektrolyty.

Co je Regeneracni schopnost : Regenerace – z biologického hlediska je to: schopnost organismu obnovovat nebo nahrazovat poškozené nebo zničené buňky, tkáně, orgány nebo jiné části těla; obnova psychických a fyzických sil po nadměrné námaze, prováděná většinou v rámci komplexních regeneračních programů (např. sportovců).

Co je nejlepší na regeneraci svalů

10 nejlepších způsobů, jak zlepšit regeneraci svalů bez velkého utrácení

  • 1: Dopřejte si dostatek spánku.
  • 2: Jezte dostatek bílkovin.
  • 3: Suplementy s kreatinem.
  • 4: Doplňujte glutamin.
  • 5: Léčba chladem.
  • 6: Doplňujte Omega 3 mastné kyseliny.
  • 7: Vyhněte se stresu.
  • 8: Masáž pomocí masážního válce.

Jak dlouho odpočívat po tréninku : U některých svalových partií může regenerace probíhat až 14 dní, proto je potřeba svému tělu naslouchat. Pokud jste nechali po tréninku své tělo odpočinout 48 hodin, ale stejně pociťujete bolest partií, které jste cvičili, procvičte při dalším tréninku úplně jinou část těla a namoženou část nechte stále v klidu.

Jak zrychlit regeneraci svalů po výkonu

  • Důležitost odpočinku. Během fyzické námahy vznikají ve svalech mikrotrhlinky, ty se během regeneračního okna zhojí – tím si sval zvyká na zátěž, posiluje a roste.
  • Spánek.
  • Strečink.
  • Otužování
  • Saunování
  • Masáže svalů
  • Pitný režim.
  • Kompenzační pomůcky.


Tvaroh nízkotučný : Jedna vanička má cca 30 gramů dlouho vstřebávajících se bílkovin (kasein). Proto bych tvaroh volil spíše v období, kdy víte, že delší dobu nic nepozřete, nebo ideálně před spaním. Mléko : Celý karton (1litr) obsahuje přibližně 40 gramů sacharidů a 34 gramů bílkovin.

Co to je aktivni regenerace

AKTIVNÍ – všechny formy regenerace, kterými se snažíme vědomě uvolnit tělo po zátěži. Účelem aktivní regenerace je urychlení pasivní regenerace, a tedy urychlení zotavování organismu po zátěži. Efektem je vyšší výkonnost.Vazivo se hojí rychle a dobře. Do novotvořeného vaziva prorůstají cévy a vazivové buňky, které se rychle dělí a produkují vlákna a beztvarou mezibuněčnou hmotu. Vzniká bělavá a pevná vazivová jizva.Mohly by vás zajímat tyto produkty:

  1. Myslete na hydrataci. Voda hraje při regeneraci významnou roli.
  2. Nezapomínejte na vyváženou stravu.
  3. Dopřejte si kvalitní spánek.
  4. Vyzkoušejte masáž
  5. Utište bolest v ledu a studených koupelích.
  6. Nezapomínejte na strečink.
  7. Regenerujte aktivně
  8. Zbavte se stresu.


6 nejlepších potravin pro budování svalů

  1. Drůbež – krocan, kuře, vejce.
  2. Mořské plody – losos, tuňák, krevety, ústřice.
  3. Maso – hovězí, vepřové atp.
  4. Mléčné produkty – mléko, jogurt, sýr.
  5. Obiloviny, luštěniny.
  6. Ořechy a semena.
  7. Shrnutí

Co chybí Když bolí svaly : Vápník + Hořčík + Vitamin D – nedostatek těchto látek způsobuje křeče, tiky, chvění, svalovou slabost, namožené svaly a zhoršený pohyb. Vitamin C – zmírňuje svalové bolesti a pomáhá při zánětech.

Co se stane když budu cvičit každý den : Pravidelný pohyb není skvělý jen z hlediska budování vysněné postavy a zlepšování kondice. Dodá ti energii, podpoří krevní oběh a celkově se díky němu budeš cítit lépe. Rozhodnutí cvičit každý den alespoň chvíli je lepší než jednou týdně dvě hodiny.

Po jaké době jsou vidět výsledky cvičení

První viditelné výsledky se při pravidelném cvičení dostaví zhruba za čtvrt roku. „Za takové tři měsíce na sobě člověk dokáže udělat velký posun. Je hubenější, má vytvarované břicho, ruce a tak, to jsou změny, které se mohou dostavit,“ vysvětluje fitness trenér z Valašského Meziříčí.

Mohly by vás zajímat tyto produkty:

  1. Myslete na hydrataci. Voda hraje při regeneraci významnou roli.
  2. Nezapomínejte na vyváženou stravu.
  3. Dopřejte si kvalitní spánek.
  4. Vyzkoušejte masáž
  5. Utište bolest v ledu a studených koupelích.
  6. Nezapomínejte na strečink.
  7. Regenerujte aktivně
  8. Zbavte se stresu.

Růst svalové hmoty je podmíněn adekvátním a dostatečně intenzivním stimulem v podobě silového tréninku nebo jakéhokoliv dostatečně náročného tréninku (například rychlostního). Mezi další faktory, které podporují růst svalů, patří dostatečný energetický příjem, adekvátní příjem bílkovin a optimální hormonální prostředí.

Proč jíst tvaroh večer : Obsahuje bílkovinu Kasein, jejíž vlastností je, že se tráví pomaleji, a tak Vás zasytí na delší dobu. Pokud si dáte tvaroh před spaním, nic se neděje, naopak díky Kaseinu budou Vaše svaly zásobeny živinami po dobu spánku.