Antwort Co jí pakobylky? Weitere Antworten – Co jí pakobylky v zimě

Co jí pakobylky?
V zajetí vyžadují krmení listy ostružin, malin, růží, ptačího zobu, švestek nebo, který najdeme iv zimě. Je nutné zajistit jim vždy dostatek zelené potravy, jinak může docházet ke kanibalismu a sebepoškozování.Dospělé samice žijí v průměru půl roku, ale některé, třeba pakobylky, se dožijí až tří let. Měří pět až patnáct centimetrů.Strašilky nejsou hmyzem, který vyžaduje nějak náročnou péči v domácím chovu. Především je nutné insektárium držet v čistotě a bez plísní. Ty se nejčastěji objeví, když je v něm příliš vysoká teplota a vlhkost. Proto je třeba mít insektárium dobře větrané a s rosením to nikdy moc nepřehánět.

Co jí strašilky v zimě : Nejčastěji se používá ostružiník, protože některé jeho druhy mají listí i přes zimu. Kromě něj lze krmit i jinými rostlinami čeledi růžovitých (maliník, růže, jahodník, hloh) lískou, dubem, bukem, břízou, lípou a podobně.

Čím krmit Pakobylku

K jídlu jí dávej pestrou zelenou stravu (například listy ostružiny). Ptačí zob, břečťan, listy růže a hloh. Nedávej jí ale listy, které byly postříkány insekticidy.

Co napodobují strašilky : Krátce vylíhlé nymfy Acrophylla titan pohyby i tvarem napodobují mravence a často chovaný druh Extatosoma tiaratum v ohrožení stáčí zadeček nad hlavu a připomíná tak štíra. Když obranné zbarvení selže, dokáží se strašilky i účinně bránit.

Živí se hlavně listy rostlin čeledi Růžovité (např. Růže šípková, Ostružiník Maliník, Ostružiník obecný, atd.) Rozmnožují se pohlavně, mláďata se vylíhnou za 3–6 měsíců.

Umísti ji na denním světle, ale ne na přímém slunci. Pokojová teplota by měla být okolo 20 – 25°C. Na dně papír, který budeš jednou týdně vyměňovat. Dovnitř dej větve se zelenými listy udržované v čerstvé vodě, ta ale musí být přikryta například víčkem s dírkami, aby do ní pakobylky nespadly a neutopily se.

Čím se krmí strašilky

Potrava. V přírodě se strašilky ďábelské živí listy pepřovce. V chovech ochotně přijímají jako potravu listy zimolezu, zlatice, šeříku a ptačího zobu.Lupenitky se mohou živit listím ostružiníku, maliníku, dubu, hlohu, případně listím dalších rostlin. Já ale doporučuji krmit neustále ostružiníkem. Změna druhu potravy často vede k úhynu lupenitek. Ostružiník roste po celý rok, a proto se nemusí přecházet na jinou potravu.Lupenitky, tak jako všechny strašilky, jsou býložravé. Požírají listí různých tropických rostlin. V chovu ho lze nahradit listy dubu nebo ostružiníku. Některé druhy lupenitek se běžně rozmnožují partenogeneticky a samci se objevují jen vzácně (například Phyllium bioculatum).

Potrava. V přírodě se strašilky ďábelské živí listy pepřovce.

Čím se živí strašilka ďábelská : Potrava. V přírodě se strašilky ďábelské živí listy pepřovce. V chovech ochotně přijímají jako potravu listy zimolezu, zlatice, šeříku a ptačího zobu.

Čím krmit Lupenitky : Co se týče potravy, tak je lupenitka velmi skromná. Stačí jí listy ostružiníku. Lepší než čerstvé listy jsou ty starší, tmavěji zbarvené. Už během léta si vytipujte několik keřů, abyste poté v zimě marně nesháněli listy.

Jak krmit strašilky

Přesto doporučujeme krmit co nejdéle staršími listy, zejména u ostružiníku a novými listy až v době, kdy začnou tmavnout. V létě je možné většinu "ostružinožravých" druhů krmit také maliníkem a šípkovou růží. Některé druhy místo toho žerou listy dubu, břečťanu, ptačího zobu či hlohu.

Některé druhy místo toho žerou listy dubu, břečťanu, ptačího zobu či hlohu. Rostliny nestříhejte podél rušných silnic, průmyslových zón a zemědělských ploch, kde se používají chemické prostředky. Rostliny je vhodné opláchnout od špíny, zbavit hmyzu, odstranit spodní listy, které ve sklenici s vodou zahnívají.Naopak plochy tvořené pletivem usnadňují větrání a tím i vysychání. Kromě toho je dobré pro bezproblémové svlékání a možnost napití strašilek insektárium denně rosit, zejména u mladých jedinců. Vhodná je měkká dešťová voda. Substrát na dně nemusí být žádný, pak je ale nutné insektárium často čistit.

Jak dlouho se lihne strašilka : Pro chov nejlépe vyhovují prostorná, středně vlhká insektária, která často rosíme, protože strašilky (zvláště nymfy) hodně pijí. Samice snášejí až 8 mm dlouhá vajíčka do substrátu nebo štěrbin nádrže. Líhnou se za 3 – 6 měsíců a dalších 6 měsíců trvá vývoj nymf.